Marriage Guide online

Jak se tančí svatební tanec?

Text: Michaela Vadová

Jestli je svatební oblast, kde inspirace není nikdy dost, pak je to bezesporu svatební zábava. Co se bude dít a co si budou svatební hosté z vaší svatby pamatovat, záleží jen na vás. Může to být i nezapomenutelný svatební tanec.

Jak se tančí svatební tanec?

Nevěsta v bílém, prstýnky, dvakrát pronesené ano, hostina se svíčkovou a taneční večer… Přesně takto si většina z nás pamatuje návštěvu svatby. Chcete-li dopřát hostům výraznější zážitek, nacvičte si oblíbený svatební tanec – poradíme vám, jak na to.

Oblíbenou svatební zábavou je unikátní svatební tanec, který si ženich s nevěstou secvičí jako překvapení. Mnohá videa jsou zveřejněna, můžeme nad nimi žasnout, nebo se pobavit. Chcete-li na své svatbě něco podobného, máte několik možností, jak wow-efektu dosáhnout

Nenápadný start

Možná od vás svatební hosté očekávají nějakou akci a vy máte jedinečnou příležitost toto napětí využít. Svůj svatební tanec začněte na jemnou, romantickou hudbu, která se bude tvářit jako zamilovaný svatební ploužák. Tento rozjezd skvěle prostře nečekanému hudebnímu a samozřejmě i tanečnímu zlomu. Použijte kontrastní muziku – doporučujeme využít latinsko-americké rytmy, nebo sexy moderní hudbu.

Kombinujte známé hity

Smršť sestříhaných známých písniček, které na sebe budou navazovat, tvoří perfektní a zábavný prostor pro svatební tanec. Nejste-li nejlepší tanečníci, vsaďte na příliv humoru. Své oblíbené písně můžete doplnit jednoduchými gesty, které sedí k textu, nebo vsaďte na tradiční choreografie z filmů a videoklipů. Muzikál Pomáda v originálním znění, stará dobrá makaréna, letkis, twist, písně Michaela Jacksona s jeho tradičním pohybovým repertoárem, krátký úryvek z filmu Hříšný tanec, či česká klasika – Helenka Vondráčková a píseň Sladké mámení. Melodie můžete proložit i tradiční choreografie z country stylu. Do všeho můžete zakomponovat klasickou polku a valčík a připravit tak hudební i taneční koktejl lahodící svatebčanům všech věkových kategorií.

Nezapomeňte si i tyto známé tance procvičit, abyste začínali stejnou rukou, nohou. Máte-li možnost, nacvičujte tanec před zrcadlem.

Sólo pro každého

Příjemné oživení společného tance vytvoří prostor pro každého zvlášť. Nevěsta i ženich si mohou zatančit sólově na svou oblíbenou písničku, nebo lze opět sáhnout po tradičních populárních melodiích: Nevěsta se může skvěle předvést v písni Toma Jonese – Sex bomb, kdy na ni kouká mlsný ženich.

Vsaďte na kvalitní klasiku

Jestli nemáte chuť na vtipné taneční kousky, secvičte si spolu klasický tanec. Romantický Walz s několika profesionálními figurami můžete nastudovat díky webu, nebo se poraďte s profesionálním tanečním mistrem. Některé páry spolu před svatbou pro jistotu absolvují taneční kurzy, aby na svatbě oba z dvojice působili harmonicky a vznášeli se na tanečním parketě. Postačí pár otoček a póz se zakloněnou nevěstou v náručí pro fotografy a okouzlující dojem máte v kapse.

Krásné figury nabízí i tanec cha-cha a jive. Nemusí být složité, důležitý je efekt a vaše radost z tance.

Vlastní choreografie

Některé páry jsou tak tanečně nadané, že vytváří vlastní choreografie. Využijte nejen synchronizace, ale chyťte se za nataženou ruku a nechte vámi projet klasickou „vlnu“, která začne od nevěstiny vnější ruky a skončí u ženichovy vnější ruky.

Celá choreografie tance

Na webu najdete mnoho tanečních návodů či tutoriálů, které vám prozradí celou taneční choreografii. Chcete si zatančit tanec jako ve filmu Hříšný tanec? Na své svatbě máte šanci a můžete použít i známé repliky z filmu.

Na co si dát pozor při svatebním tančení

Nezapomeňte, že tanec je fyzicky vyčerpávající aktivita. Naše rada zní: nepřežeňte to. Počítejte s tím, že tanec ve svatebních šatech a ve slavnostním obleku vám možná neumožní škálu pohybu, jakou jste si nacvičili doma a možná se při něm dost zapotíte. Má-li nevěsta dlouhé šaty, budou její nohy a tím pádem i její kroky zahalené… Na druhou stranu může nevěsta tohoto efektu využít a lehce cupitat bez pohnutí nohou – jakoby chycena do ženichova lasa.

Samozřejmě pozor na přílišné skákání v korzetových šatech bez ramínek.

Tanec pro ostatní

Chcete, aby si zatančili i ostatní? Nezapomeňte vytvořit zábavu pro jejich děti. Buď si můžete na svatbu najmout pedagogickou sílu pro dětský koutek, nebo jim v přilehlé místnosti vytvořte malé dětské kino.

 
 

Přečtěte si více