Marriage Guide online

Karikaturista na svatební hostině

Text: Lucie Bečvářová

Plánujete zábavu na hostinu, protože mít jenom raut vám připadá nudné, ale zároveň se děsíte toho, že polovina hostů se bude odmítat zúčastnit jakékoliv aktivity? Společenské hry vám připadají trapné, na kvízy moc nejste, nebo plánujete tolik hostů, že nemůžete nic týmového utáhnout? Pozvěte si na svou svatbu karikaturistu!

Karikaturista na svatební hostině

Kdy po něm sáhnout?

Najatý karikaturista je vděčným řešením všech nevěst, které si s programem lámou hlavu a neustále naráží na překážky. Může se skvěle hodit, pokud víte, že je většina vašich příbuzných nespolečenských, jsou mezi nimi zapřisáhlí odpůrci společenských her, anebo máte na svatbě více skupin naprosto neznámých lidí, kteří se poznají až během dne D (kolegové z práce, přátelé z dětství, široké příbuzenstvo). Karikaturistou si můžete vypomoci i jako doplňkovým programem k ostatním činnostem, kterými budete hosty bavit.

Vděčná zastávka hostů

Karikaturista, stejně jako například fotokoutek, zabaví postupně během večera prakticky všechny hosty, kteří okolo něj mohou korzovat. Hosté si mohou nechat vyhotovit nakreslené momentky, obrázky jejich dětí, případně bláznivé skupinové karikatury. Než se vystřídají všichni, kteří po jedné touží, bude oslava pryč a nikdo se nebude nudit. Pokud si navíc dohodnete karikatury v malém formátu, můžete počítat s tím, že půjdou obrázky rychle od ruky. Není však dobré spoléhat jen na koutek s karikaturami, už jenom proto, že nahlížet pánovi přes rameno, jak kreslí, nebude bavit všechny lidi donekonečna (děti ano, na to vezměte jed) a rozhodně se kolem něj nevejdou všichni svatebčani. Berte proto karikaturistu jako odlehčení, ne jako spásu programu.

Finanční nenáročnost

Většina z těchto umělců nemá nijak peněženku ruinující ceny a vejdete se do pár tisíc. Výsledek samozřejmě závisí na počtu hodin, které budete požadovat, aby byl karikaturista přítomný, a počtu obrazů, které bude muset zvládnout. Připravte se i na poskytnutí zázemí karikaturistovi – jistě by rád během několikahodinového kreslení dostal nějaký ten drink a občerstvení. Některá zvučná jména v tomto oboru si účtují i cestovné, jiným začínajícím karikaturistům postačí plat pár stovek a účast na hostině. Záleží na vaší domluvě, zejména v umění zkušenosti většinou něco stojí.

Neunáhlovat se

Pamatujte ale na důležitý začátek – vždy si předem pečlivě procházejte portfolio každého kreslíře, kterého budete zvažovat. Není neobvyklé, že vám styl některého z karikaturistů nesedne, a řešit tyto nepříjemnosti na hostině, až uvidíte jeho první výtvory s vašimi hosty, je dost pozdě. Pokud tedy nedohledáte mnoho ukázek na webu, požádejte o jejich zaslání, ať nemusíte usuzovat ze dvou kreseb. A jako u všech služeb týkajících se svatby, si najděte reference. Pokud někdo kreslí nádherné karikatury, ovšem dorazí o hodinu později a nemá ani pořádně připravené vlastní vybavení, není tou nejlepší volbou na svatební den, kdy budete mít stres ze spousty dalších věcí. Doprovodný program vám má průběh oslav ulehčit, ne vám drásat nervy!

 
 

Přečtěte si více