Marriage Guide online

Rozlučka se svobodou

Text: Filip Uhlíř

Rozlučka se svobodou je nedílnou součástí svatebních příprav. Většinou se nese v duchu bujarých alkoholových večírků, často s nutnou přítomností striptéra či striptérky, dortů ve tvaru pohlavních orgánů či ňader a dalších, někdy ne příliš příjemných, překvapení. Pokud jste poněkud klidnější povahy a podobné výstřednosti vás děsí, nemusíte zoufat.

Rozlučka se svobodou

Hlavně ale svým kamarádům včas řekněte, co si doopravdy nepřejete. Druhou možností je vzít celou rozlučku do vlastních rukou a užít si ji s vědomím, že vás nečeká žádné bezradné uhýbání pohledem a ošívání se, až se před vámi bude svíjet nějaká pochybná existence v tangách. A to se týká jak pánů, tak i dam.

Pánové

V případě pánů jsou výše zmíněné pitky pověstné. Litry alkoholu, dívky zpola svlečené, návštěvy vykřičených domů, ráno kocovina jak hora a paměť zamlžená hustým oparem. Sami se pak nestačí divit, co všechno prováděli, když jim to kamarádi po pár dnech vyprávějí. Pokud si takovou pánskou jízdu přejete, nic vám v tom nebrání (snad jen budoucí manželka). Kdybyste ale podobný scénář raději vynechali, jsou i sofistikovanější možnosti.

Jako kmotr

Chcete se chvíli cítit jako mafiánský kmotr? Pak uspořádejte elegantní klidný dýchánek ve společnosti vašich přátel a příbuzných. Samozřejmě mužských přátel, dámám byl vždy vstup do pánského salonu zakázán. Můžete se sejít u vás doma nebo i v oblíbeném baru, který disponuje soukromým salonkem, prostředí je pro autentickou atmosféru důležité. Připravte si kubánské doutníky, kvalitní whisky nebo karibský rum, nezapomeňte ani na vhodný oděv, který náladu ještě umocní. Zahalení hustým dýmem z doutníků můžete hrát poker, šipky nebo biliard a diskutovat o čemkoli se vám zamane (žádná ženská vám do toho nebude kecat). Nebo můžete zkusit degustovat a společně hodnotit různé značky doutníků či alkoholu, dopřejte si ty nejkvalitnější. To je totiž záruka dobře stráveného poklidného večera ve skvělé společnosti, na který budete rádi vzpomínat a možná si jej budete chtít zase zopakovat, tentokrát už jako šťastně ženatý muž. Vždyť kdo říká, že manželstvím ztrácíte svobodu?

Dobrodružná výprava

Jestli nechcete takto prvoplánově celý večer popíjet a čekáte od své rozlučky se svobodou i nějakou tu přidanou hodnotu, pak vyrazte s partou na pořádný víkendový tremp. Sbalte si batohy, spacáky a karimatky, nezapomeňte na ešusy a kytaru. Sedněte na vlak a jeďte, kam si srdce žádá. Takové dobrodružství ocení každý chlap, ve kterém dřímá duše dítěte či dobrodruha. Spěte pod širákem, vylezte na skály, sjíždějte řeky, opékejte buřty a zpívejte u táboráku. Uvidíte, že si dokonale pročistíte hlavu, dáte sbohem předsvatebnímu stresu (pokud jste na rozdíl od snoubenky vůbec nějaký zaznamenali) a do manželství vstoupíte jako vyrovnaný veselý muž, který neztratil svou rošťáckou jiskru v oku.

Dámy

Dámy obecně dávají přednost klidnějším oslavám a není důvod, proč to během rozlučky se svobodou měnit a nutit se dělat něco, co vám není příjemné. Pokud vám bujaré večírky zkrátka nic neříkají, klidně zůstaňte doma nebo jeďte relaxovat do lázní. A nikdo přece neříká, že poslední dny jako svobodná žena nemůžete oslavit třeba i měsíc dopředu. Alespoň budete mít jistotu, že svůj den D nestrávíte s tmavými kruhy pod očima po propité předsvatební noci.

Čajový dýchánek či večeře

Chcete-li do manželství vstoupit jako vzorná stepfordská panička, rozlučka se svobodou je skvělou příležitostí, jak začít. Rozešlete svým přítelkyním ručně psané pozvánky na čajový dýchánek či večeři. K čaji upečte sušenky nebo cupcakes, v případě večeře připravte klidně několikachodové menu. Nezapomeňte na slavnostní oděv a nenuťte své hosty se zouvat, pokud budete akci pořádat u sebe doma. Jak to řekla Carrie Bradshaw, boty jsou součástí outfitu. Pokud vám klábosení jako zábava nebude stačit, můžete se vrhnout na sofistikované stolní hry jako je dáma nebo mikádo nebo můžete spojit příjemné s užitečným – využít těch několika párů rukou navíc a společně vyrábět svatební dekorace nebo vývazky.

Relaxační víkend

Prodloužený víkend v lázních je poslední dobou oblíbenou formou rozlučky se svobodou. Vezměte s sebou ženy, které vám jsou nejbližší, třeba maminku, kamarádku, sestru, švagrovou či tchyni, a společně si dopřejte relaxaci v podobě saunování, vířivek a blahodárných masáží, klidně zapojte i nějakou formu cvičení. Můžete také zkusit některou z netradičních procedur, které váš zážitek ještě umocní – čokoládovou masáž, dotekovou terapii nebo třeba jógu smíchu. Domů přijedete odpočaté a uvolněné. Pokud si nemůžete dovolit všem zúčastněným celý víkend hradit, nebojte se jim to říct. Jistě s vámi rády pojedou i tak a samy si lázně zaplatí.

 
 

Přečtěte si více