Marriage Guide online

Co jste chtěli vědět o loučení se svobodou a nevěděli jste, koho se zeptat

Text: Denisa Holanová

Kolem rozlučky se svobodou panuje celá řada otázek. Kdo ji pořádá, jak je to s placením a co bude na programu? Podíváme se na odpovědi.

Co jste chtěli vědět o loučení se svobodou a nevěděli jste, koho se zeptatZobrazit galerii (2)
Foto: www.shutterstock.com

Jak to chodí na rozlučce

Do organizace celého loučení se svobodou se obvykle zapojují nejbližší osoby z řad svatebčanů: Družičky, svědkové (těmi mohou být kamarádi i rodinní příslušníci) a další přátelé, kteří jsou pozvaní. Zpravidla se také rozdělí na „kamarády nevěsty“ a „kamarády ženicha“ a každá skupinka pořádá pro budoucího novomanžela nebo novomanželku rozlučku zvlášť. Uspořádat ale rozlučku hromadnou může být výhodné, pokud máte jednoduše většinu přátel společných. Společné rozlučce se svobodou se říká svíca.

Zejména pánové se většinou drží klasiky v podobě posezení v baru nebo soukromé party na chatě. Podobný program není vyloučen ani pro nevěstu. Kamarádky budoucí novomanželky ale často projeví nebývalou kreativitu a připraví večírek vyladěný tématicky. Co třeba havajská party, retro večer nebo filmový maraton?

Program si můžete ozvláštnit i nejrůznějšími hrami. Osazenstvo se zaručeně pobaví u vymýšlení improvizovaných scének, zpívání písniček atd. Pokud jste mezi lidmi, můžete zaúkolovat i nevěstu, třeba tím, aby pozvala náhodného cizího muže na drink.

Ke slovu přijdou určitě i rekvizity pro budoucí nevěsty, šerpy, placky, vtipná trička, ale i balonky atd. Budoucí nevěstu můžete okrášlit i korunkou se závojem, v davu ji pak nikdo nepřehlédne. V rámci rozlučky lze zvolit i nějaký zážitek. Klasikou je striptýz, wellness nebo jízda limuzínou. Klidně se ale přihlaste třeba na kurz vaření nebo si spolu s nevěstou vyzkoušejte, jaké to je, stát se ošetřovatelem v ZOO. Populární jsou i víkendové výlety do zahraničí. Se svobodou se můžete s partou loučit stylově ve francouzském Champagne nebo na vlastní kůži zažít ohnivou Barcelonu.

Loučení se svobodou má být zábava
Loučení se svobodou má být zábava | Foto: pixabay.com

Vybírejte chytře a buďte kreativní

Akce bývá neformální a jejím účelem je hlavně pobavit.. To je potřeba mít na paměti, ne každá nevěsta může být nadšená z nachystaného bungee jumpingu nebo návštěvy erotického podniku. Proto je důležité zohlednit především povahu a zájmy dotyčného.

Nadšenou motorkářku můžete klidně povozit v nablýskaném stroji, ale milovnice zvířat určitě víc než koně pod kapotou ocení toho živého. Akční povahy si ochotně zahrají třeba únikovou hru nebo paintball. Zážitkům se meze nekladou, proč nevěstě nesplnit třeba tajný sen v podobě letu balónem?

V některých případech se organizování dokonce chopí sama budoucí nevěsta a nejbližší kamarádky pozve na oblíbený drink. Sice se z rozlučky vytrácí moment překvapení, nicméně důležitější je, že má budoucí novomanželka kolem sebe své nejbližší.

Jak se vypořádat s placením? Slečna či dáma, která se se svobodou loučí, celou rozlučku nemusí financovat, záleží to spíše na domluvě mezi zúčastněnými a na zvyklostech. Kamarádky mohou navrhnout, že se na výdaje spojené s programem složí, pokud chtějí zorganizovat překvapení. V některých případech novomanželka bere rozlučku jako součást svatebních výdajů.

Nevěsta má pak pro své kamarádky na oplátku připravenou drobnou pozornost, nejčastěji to bývají tzv. náramky přátelství s různými korálky, přívěsky atd. Jejich podoba je variabilní, budoucí novomanželky je vyrábějí samy, náramek je tak zcela jedinečný.

 
 

Přečtěte si více