Marriage Guide online

Jak zabavit děti na svatbě?

Text: Pavla Růžičková

Možná to znáte, vypadají jako andílci, ale během malé chvilky se dokáží změnit v malé ďáblíky, pokud se začnou nudit. Přesto děti patří do našeho života a to i na vaši svatbu. Vnáší do společenských událostí jakýsi prvek něžnosti a nevinnosti, a zároveň i spoustu legrace. Musíte se řídit známým rčením, že kdo si hraje, ten nezlobí!

Být středem pozornosti

Jak zabavit děti na svatbě?

Protože jsou děti rády středem pozornosti a vždy cítí velkou zodpovědnost, jestliže dostanou na starost něco důležitého. Proto jim svěřte hned od začátku svatby nějaký úkol, aby i oni měly pocit, že jsou součástí významné události. Vždy se toho zhostí s nadšením. Mohou zdobit auta a připínat svatebčanům myrty na šaty. Během obřadu mohou malé slečny v podobě družiček držet nevěstě vlečku, chlapci mohou nést snubními prstýnky. Před novomanžely mohou děti rozhazovat okvětní lístky. Přítomnost miminek a batolat při obřadu je vždy na jejich rodičích. Jde o požehnání, ale zároveň musí být matky těchto mrňousů natolik ohleduplné, že musí být připraveny během obřadu připraveni opustit místnost, pokud dítě pláče.

Kdo si hraje, nezlobí

Jak zabavit děti na svatbě?

Nikdy neponechejte nic náhodě a důkladně připravte dětský program i na dlouhou svatební oslavu. Budou vám vděčni všichni rodiče malých dětí, kteří si konečně vaši oslavu užijí, ale spokojené budou především samotné děti. Nebudou neustále viset na svých maminkách a tatíncích, nebudou se s otráveným výrazem neustále dožadovat pozornosti a nebudou vymýšlet lumpárny. A to je asi úplně nedůležitější. Zjistěte si tedy předem jejich věkové rozmezí. Pokud budou děti přibližně stejně staré, máte vyhráno a bude mnohem snazší hledání vhodných aktivit. Jestliže je věkové rozmezí hodně odlišné, je třeba vymyslet více druhů zábavy. Můžete využít služeb svatební chůvy, kterou nabízí už i některé svatební agentury. Přeberou starost o děti po celý den a zajistí i program.

Kdo na děti dohlédne?

Jak zabavit děti na svatbě?

Na děti během zábavy musí dohlížet někdo dospělý. Je třeba pověřit spolehlivou osobu v podobě animátora, který dětem přichystá zábavné odpoledne. Jde o různé hry, soutěže, promítání pohádek, vystoupení kouzelníka nebo klauna. Můžete také půjčit různé atrakce pro děti včetně obsluhy, například nafukovací hrady, trampolíny a zábavné stany. Záleží také samozřejmě na tom, na jakém místě svatební oslava probíhá a jaké jsou možnosti. Ideální prostředí je velká zahrada nebo ještě navíc vedlejší místnost. Děti ale nesmí být zcela vyčleněné ze společnosti, nesmí ztratit kontakt a musí mít neomezený přístup mezi zábavu dospělých. Připravený program ale nemá být povinný, jde jen o alternativu v případě, že samo dítě projeví zájem se účastnit. Většina dětí je nadšená a na rodiče si ani nevzpomene. Občas se do hraní zapojí i dospělý.

Protože jsou děti rády středem pozornosti a vždy cítí velkou zodpovědnost, jestliže dostanou na starost něco důležitého. Proto jim svěřte hned od začátku svatby nějaký úkol, aby i oni měly pocit, že jsou součástí významné události.

 
 

Přečtěte si více