Marriage Guide online

Polaroid nebo Instax: Instantní fotografie na svatbě nesmí chybět!

Text: Lenka Zelnitiusová

Okamžité fotografie mají své kouzlo, jsou spontánní, a i když by někdo mohl tvrdit, že nedisponují takovou dokonalostí jako ty digitální, tak jako tak umí nadchnout. Tím ale výčet jejich výhod nekončí. Osvěží vaše svatební album a při focení se svatebčany si užijete hromadu zábavy!

Polaroid nebo Instax: Instantní fotografie na svatbě nesmí chybět!Zobrazit galerii (5)
Foto: PIxabay.com

„Sama za sebe bych asi okamžité fotografie na naší svatbě neřešila, nicméně Pavel, jakožto nadšený experimentátor, si to nemohl nechat ujít. A tak jsme část svatebního odpoledne strávili před polaroidem s všelijakými rekvizitami. A víte co? Mělo to neskutečný úspěch,“ vzpomíná Darina (34).

Zážitkové pojetí svatební zábavy

Kreativní příprava musí být
Kreativní příprava musí být | Foto: etsy.com

Možná se vám zapůjčení polaroidu nebo zakoupení Instaxu jeví jako zbytečný výdaj, zvláště když máte zaplaceného fotografa. Okamžité fotografie samozřejmě nelze kvalitou ani účelem srovnávat s těmi od profesionála, to vůbec ne. Novomanželé hravé focení považují za líbivou součást netradiční svatební zábavy.

Fotokoutek musí být

Zábavné fotky vás rozesmějí!
Zábavné fotky vás rozesmějí! | Foto: rockmywedding.co.uk/ Lily and Frank Photography

Pokud se pro neotřelé focení rozhodnete, určitě myslete na zařízení fotokoutku na vaší svatbě. O jeho existenci může informovat třeba tabule, kam křídou napíšete, že focení je pro všechny milou povinností.

Dopředu promyslete veselé a vtipné pozadí, vyhrát si můžete s LED osvětlením, lampiony nebo nafukovacími balónky či pestrobarevnými praporky. Zvolte také někoho, kdo si crazy focení vezme primárně na starost. Foťák tak nebude putovat z ruky do ruky. Minimalizujete tím časové prostoje.

Na co rozhodně nezapomenout? Přece na bláznivé rekvizity, právě ty fotografiím vetknou ono nenapodobitelné kouzlo. Ranec zábavy si užijete se slaměnými klobouky, s papírovými kníry na dřívku, se slunečními brýlemi ve tvaru srdce a dalšími.

Ideální je focení po skupinkách, případně ve dvojicích a každopádně na světle. Ve stínu nikdy nepořídíte skvostné snímky.

Polaroid versus Instax

Instax je v poslední době populární
Instax je v poslední době populární | Foto: weddingsonline.ie

Má někdo z rodiny přímou zkušenost s Polaroidem? Pokud ano, neváhejte si půjčit právě ten, případně můžete zakoupit repasovaný. Na výsledné barvě fotky mívá často vliv aktuálně panující teplota. Nemluvě o tom, že na vyvolání snímku si počkáte až deset minut. Záleží samozřejmě na tom, jaký model máte. Připlatíte si rovněž i za polaroidový film.

Instax ve srovnání s Polaroidem přináší jednoduché a intuitivní ovládání, nemluvě o cenově příznivém pořízení samotného foťáku, ale také v rámci setu filmů. Fotky v mnohem menším rozlišením se dočkáte asi do dvou minut. Instax se stal populárním a nejen nevěsty na něj nedají dopustit.

Kam s hotovými fotkami?

Fotky strhnou pozornost
Fotky strhnou pozornost | Foto: whimsicalwonderlandweddings.com

Možností je celá řada. Svatebčané mohou své momentky lepit do svatebního alba, kam mimo jiné připíší milé věnování nebo připojí vlastnoruční podpis. Hravé snímky lze připevnit kolíkem na natažený režný provázek v místnosti, nebo exteriéru, případně za pomoci připínáčků na nástěnku.

Vsaďte na půjčovny!

Dnes už nemusíte za Polaroid nebo Instax utrácet, stačí si je vypůjčit. Mnoho půjčoven nabízí tzv. balíčky, které zahrnují nejenom fotoaparát, ale také nejrůznější rekvizity. Počítejte také s vratnou kaucí. U Polaroidu se pohybuje v částce kolem 2 000 Kč, zatímco u Instaxu Wide je to 1 000 Kč. Zapůjčení Instaxu stojí asi 500 Kč, Polaroidu cca 1 500 Kč.

Velmi oblíbené jsou také portály, kde vám fotoaparát zapůjčí zdarma a vy platíte jen za profocené snímky.

Instax: 22 - 29 Kč/snímek

Polaroid: kolem 65 Kč/snímek

 
 

Přečtěte si více