Marriage Guide online

Cedule, šipky a směrovky tak, ať veselce sluší

Text: Lenka Zelnitiusová

Aby se hosté mnohé dozvěděli a zároveň se na na svatbě dobře orientovali, cedule, tabule a rozcestníky přijdou vhod. Poradíme nejen s obsahem, ale přinášíme také tipy, jak si je vytvořit svépomocí. Konečně úkol, který je jako stvořený pro vašeho snoubence.

Cedule, šipky a směrovky tak, ať veselce slušíZobrazit galerii (5)
Foto: Unsplash.com

Ještě než se pustíte do výroby nejrůznějších směrovek a informačních tabulí, mějte jasno ve stylu svatby. I přesto, že jejich hlavním smyslem je svatebčany informovat, ve finále navíc vkusně dotvářejí zátiší a lze je pokládat také za svatební dekorace. S výrobou začněte včas, ať zbytečně nejste ve stresu.

Welcome cedule

Každá svatba si zaslouží uvítací ceduli. Dejte všem přítomným najevo, že se berete. Na černou popisovatelnou nebo dřevěnou desku patří jak přivítaní (welcome), tak iniciály nevěsty, ženicha a datum dne D. Jako dekorace květiny, krajka, zelené větvičky, nebo cokoliv, co ladí s výzdobou vaší veselky. Popusťte uzdu kreativity.

Tabule nepatří jen do školy, ale i na svatbu

Cedule, šipky a směrovky tak, ať veselce sluší
Foto: Unsplash.com

Stejně jako dřevěná áčka s křídovou tabulí informují o denní nabídce restaurací, kaváren a barů, podobně je využijete i na vaší svatbě. Jen jedna ale být nemusí, připravit si jich můžete hned několik. Kromě informační funkce (bar, fotokoutek, tombola, tančírna, svatební dary) dokáží pobavit (výroky typu: I´m his MRS, I´m her MR, Konečně jsem ho (ji) uhnal(a), Spadla klec! Dneska to roztočíme, drahoušku). Jste spíše romantici? Pak vsaďte na oblíbené citáty nebo láskyplnné hlášky: Pohádka začíná, Žili šťastně až do smrti.

Směrovky, ukazatele a rozcestníky

Cedule, šipky a směrovky tak, ať veselce sluší
Foto: Blog.stylishwedd.com

Aby se hosté na veselce bezproblémově pohybovali, neváhejte jim to usnadnit. Navíc si ušetříte čas s všetečnými dotazy, kde je to či ono. Využijete je v interiéru i exteriéru. Hlavní dějiště svatby zaneste na směrovky, populární jsou především ty opatřené šipkou, které upozorňují na správný směr (parkování, obřad, hostina, WC, bar, večerní raut, sweetbar). Zkrátka a dobře to, co považujete za důležité. Někdo nedá dopustit na směrovky, jiný na rozcestníky, ostatní na kombinaci obojího.

Rozcestníky není problém vyrobit, zakoupit či si je pouze vypůjčit. Co se týká tvoření, zcela si vystačíte se dřevem, na oblíbené palety nemůžeme zapomenout ani v tomto případě. Nápisy na dřevo napište štětcem k tomu určenou barvou, případně je vytiskněte a poté je přeneste za pomoci vody a lepidla na prkna. Jednotlivé směrovky lze následně natlouct na připevněnou dřevěnou konstrukci.

Nechť je harmonogram svatby na očích

Cedule, šipky a směrovky tak, ať veselce sluší
Foto: Rockmywedding.co.uk

Málokdo bude koukat do svatebních novin, aby zjistil, v kolik proběhne krájení dortu, tombola, první tanec a další svatební hry. Program z palet či jiného materiálu všichni přítomní ocení.

Nástěnka, co budí pozornost i vzpomínky

Cedule, šipky a směrovky tak, ať veselce sluší
Foto: Clemaroundthecorner.com

Co pár, to originální příběh. Vtáhněte vaše nejbližší do svého soukromí a na dřevěnou nástěnku připevněte fotky z dětství až po vaše společné momentky z výletů, dovolených, oslav, zkrátka vaše zážitky. Nejen babičky se s nadšením pozastaví nad fotografiemi a zavzpomínají, jak ten čas letí. Foto nástěnku lze pojmout různými způsoby. Někdo vsadí na tu klasickou ze dřeva či z korku, kam fotky i s vtipnými popisky připevní barevnými špendlíky. Další oblíbenou volbu představují obrázky držící kolíčky na režném provázku, který střídavě zdobí krajka, květiny, nebo srdíčka z papíru. V rámci svatby ve venkovském stylu přijde vhod obyčejná paleta. Nostalgické vzpomínání vylepší LED světelné řetězy.

Nechcete jít s davem? Pak fotky vyskládejte na k tomu určený stůl, nebo z dřevěných bedýnek stlučte nevšední hand made regál, kde se fotografie v kontrastních rámečcích budou vyjímat na jedničku. Myslete na líbivé dekorování v podobě zelených větviček, květin, ptačí klece nebo vintage lucerny. Vdáváte se na zahradě, které vévodí letitý strom? Mohutný kmen obtočte provázkem a rázem máte nevšední podklad pro vaše momenty na papíře. Podobně poslouží staré dveře či okna. Dřevěné kolíčky jsou základ.

Pokud jste kreativní ažaž, dost možná se rozhodnete pro tvorbu knihy lásky, kam vepíšete důležité milníky vašeho vztahu. Kdy a jak jste se poznali, jaká byla první dovolená, vtipné hlášky, dobrodružství, zkrátka to, co vás jako pár charakterizuje. Svatebčané si během toho, co si odskočíte na focení, jistě rádi počtou.

 
 

Přečtěte si více