Marriage Guide online

Zimní svatba

Text: Michaela Vadová

Chladné odstíny, sněžení ve svatební den, krb s praskajícím ohněm na svatební hostině, horká čokoláda či svatební koulovačka ženicha a nevěsty… taková může být zimní svatba.

Zimní svatba

Zimní svatba využívá zimní období, ale často se jasněji vymezuje od Vánoc. Nemusíte mít na svatbě vyzdobený stromeček a přeci vám zimní období poskytne dostatek inspirace.

Barevnost

Sněhově bílou máme v zimě všude. Její krásu odrazí výraznější kontrast. Skvěle vypadají rudé růže a červená barva, ale i královská modrá. Na svatební potahy uvažte velké mašle v syté barvě, aby kontrast s bílou barvou náležitě vynikl.

Dekorace

Přírodním dekoračním materiálem mohou být šišky – ať už přírodní, nebo dozdobené. Oblíbená zimní květina – vánoční hvězda se může stát dostupnou ozdobou svatební atmosféry. Dobrým tématem jsou také malé třpytivé vločky, kterými můžete ozdobit svatební jmenovky i slavnostní tabuli. Bohaté osvětlení může připomínat třpyt padajícího sněhu. Lehkosti docílíme i dekorací s peříčky.

Svatební dort

Svatební dort může být posetý stříbřitými vločkami, milé zdobení mohou vytvořit i plátky sušených pomerančů a skořice. Bíle potažený dort doplní buď zvolená kontrastní barva, nebo mu dá vyniknout vhodná zeleň.

Nevěsta

Kromě svatebních šatů si může užít bělostný kožíšek, pelerínku a vkusné bílé kozačky. Pokud máte odvahu, vyzkoušejte místo tradičních bílých šatů i jiné barvy. I rudé svatební šaty mohou vypadat skvěle, některé nevěsty kombinují červený korzet s bílou suknicí a rubínovými doplňky. Lehkosti sněhové vločky dosáhneme dobře zvolenou krajkou.

Kontrast u zimní nevěsty rozhodně doporučujeme - zaručí, že na svatebních fotografiích nevěsta v bílém nesplyne s okolím.

Tiskoviny a pečení

Zimně ale nevánočně? Roztomilá jsou svatební oznámení se dvěma líbajícími se sněhuláky.

Co se týče pečení – můžete a nemusíte sáhnout po vánočních tématech. Někteří si na svatbu nechají upéct svatební perníčky.

Zimní doprava

Hledáte nejromantičtější svatební dopravu? Nechte zapřáhnout koně do saní s rolničkami.

 
 

Přečtěte si více