Marriage Guide online

Jak si vybrat tu pravou barvu pro vaši svatbu

Text: Petr Kollman

Vyberte si své tři oblíbené barvy, které použijete pro svůj svatební den. Níže Vám poradím, jakým způsobem a proč je důležité pečlivě vybírat, jakou barvu na co použít a proč.

Jak si vybrat tu pravou barvu pro vaši svatbu

Vybrat si tři oblíbené barvy je velice obtížné, ale nezoufejte. Vybírejte barvy, které máte rádi, které se doplňují a při kterých se cítíte příjemně.

Svatební barva č. 1 - hlavní dominantní barva svatby

Vaší první barvu vybírejte jako dominantní barvu celé svatby, která bude nejvíce vidět. Budete ji mít na svatebních oznámeních, květinové výzdobě a bude do ní lazená celkově celá svatba. Můžete mít v této barvě i své svatební šaty, šaty hostů, apod.

Nedoporučuji jako dominantní barvu vybrat barvu zelenou, jelikož zelená barva je spojována ve svatbách především s nevěrou, což tedy rozhodně není cíl vašeho vysněného romantického života :) dále není úplně vhodná barva modrá, a to zejména pro šaty nevěsty. Modrá barva na šatech nevěsty přitahuje neštěstí do vztahu novomanželů, to neplatí o podvazku, který musí mít světle-modrou barvu.

Doporučuji klasickou bílou barvu, která je symbolem nevinnosti a čistoty. Bílá barva je velice oblíbená a častá dominantní barva. Ideální pro svatební šaty nevěsty, ideální i pro svatební oblek ženicha. S bílou barvou se dají pěkně zkombinovat skoro všechny další barvy, které budete na svatbě mít.

Svatební barva č. 2 - podřízená hlavní barvě

Vaše druhá barva je podřízená barvě první. Je to barva, která by ji měla v souladu doplnit a vytvořit ohromující kombinaci. Druhou barvu uvidíte na většině dekoracích, svatební tabuli apod. Jako druhou barvu můžete zvolit například červenou, která dodává odvahu a symbolizuje energii a sílu do společného života. Můžete vybrat i modrou barvu, která znamená věrnou lásku. Zlatá barva vyjadřuje bohatství, klid a vyrovnanost. Je tedy jen na vás, která barva je vám milejší a která více charakterizuje vaše osobnosti.

svatební barva č. 3 - doplňující barevná kombinace

​Poslední třetí barva, díky které vyvážíme a sladíme soulad všech tří svatebních barev dohromady je barva, která se bude objevovat zejména na malých detailech vaší svatby. Vybírat barvu s ohledem na soulad obou hlavních svatebních barev je velice důležité. Tuto poslední barvu zakombinujeme do květinové výzdoby a drobných dekorací, dále všude tam, kde nám vytvoří harmonický soulad.

Svatební barevné kombinace podle feng šuej

Pro inspiraci jsem pro vás našel kombinace barev v čísnkém tradičním učení FENG ŠUEJ, které se zabývá vztahem člověka a jeho životního prostoru v čase.

Podle tohoto učení jsou charakteristicky "šťastné barvy" kombinace červené a zlaté, které charakterizují především harmonii, prosperitu a štěstí. Dokonalou harmonii určují podle feng šuej žlutá a červená. Modrá barva v kombinaci s bílou, šedou, stříbrnou, či zlatou spolu také velmi dobře ladí.

Zvláště příznivé svatební barevné kombinace:

  • zlatá a fialová (velké bohatství)
  • stříbrná a fialová (velké bohatství)
  • fialová a bílá (harmonie jin a jang)
  • fialová a černá (kariéra a finanční úspěch)

Nepříznivé barevné kombinace podle učení feng šuej pro svatby:

  • zelená a kovové barvy (bílá, stříbrná, šedá, zlatá)
  • červená a modrá
  • černá a červená
  • zelená a žlutá
  • žlutá a modrá
  • červená a kovové barvy (bílá, stříbrná, šedá, zlatá)

Barva svatebních šatů podle učení feng šuej je barva, která představuje prvek země jako např. světlebéžová nebo krémová, přitahuje štěstí a je zvlášť vhodná pro svatební šaty. Feng šuej také doporučuje mít na sobě nebo nést něco červeného. Červená je barva štěstí a štěstí si přivoláte, pokud budete mít aspoň něco červeného.

Nyní již máte skvělý návod na to, jak si vybrat vhodnou barevnou kombinaci na svatbu!

Svatební barva roku 2018

Jaká je svatební barva roku 2018? Vše se dozvíte ve článku: Svatební barva roku 2018 odhalena!

 
 

Přečtěte si více