Marriage Guide online

Potetovaná romantika: Ano, nebo ne?

Text: Alena Klimková

Romantické svatební šaty a tetování. Jde to vůbec dohromady? Ačkoli bílá barva představuje nevinnost, kombinace šatů s tetováním může být zajímavou alternativou. Ovšem jenom pro odvážnější nevěsty. Pořídila jste si také viditelnější tetování, ale máte obavy, zda kontrast romantických svatebních šatů a tetování půjde vůbec dohromady? V tom případě můžete využít spoustu možností, jak z tohoto „problému“ ladně vybruslit.

Potetovaná romantika: Ano, nebo ne?Zobrazit galerii (4)
Foto: Pexels.com

Velké dilema potetovaných nevěst

Není to tak dávno, kdy bylo tetování poznávacím znamením lidí pocházejících z okraje společnosti. V současnosti to však neplatí a z tetování se stala doslova mainstreamová záležitost. A to bez ohledu na věk, pohlaví nebo povolání.

Jenže, jeden zásadní problém tu stále je. Spousta dívek s výrazným tetováním řeší jedno velké dilema. Tedy, zda svoje „obrázky“ ve svůj den D zakrýt, anebo je dát všem svatebčanům na odiv. Tyto dívky by však měly vědět jedno: I potetovaná nevěsta může navzdory konvencím ve svatebních šatech vypadat půvabně a něžně.

Vzkaz pro odvážnější: Jděte s kůží na trh

Potetovaná romantika: Ano, nebo ne?
Foto: Pixabay.com

Prostřednictvím tetování lidé obvykle vyjadřují své vnitřní myšlenky. Tyto trvalé obrázky pro ně mohou mít velmi důležitou podstatu, kterou mnohdy znají jenom oni sami. Jste i vy náležitě hrdá na své tetování, berete jej jako součást sebe sama a rozhodně jej nechcete skrývat? Potom jděte s kůží na trh.

Taková kombinace romantických šatů a tetování je rozhodně nadčasovou záležitostí. Spojení těchto dvou prvků však stále vypadá velmi netradičně. Počítejte proto s tím, že pozornost svatebčanů během vašeho dne D utrhnou nejen vaše nádherné svatební šaty a svatební kytice, ale také tetování.

Nenechte se přemlouvat, je to vaše svatba

Jestli od své maminky, budoucí švagrové či budoucí tchýně stále dokola slyšíte, že tetování se ke svatebním šatům rozhodně nehodí, nenechte se. Neexistují žádná pravidla, která by vám říkala, zda je to dobře, nebo špatně. Je to vaše svatba a je jenom na vás, zda své tetování dáte ve svůj svatební den na odiv, nebo jej zakryjete.

Jestli se rozhodnete, že své tetování necháte odhalené, rozhodně nebudete první a poslední potetovanou nevěstou. Už potetované nevěsty před vámi investovaly do zdobení svého těla spoustu času, myšlenek i bolesti, a proto se rozhodly, že jejich tetování je bude provázet i během jejich nejdůležitějšího dne v životě.

Tipy pro potetované nevěsty

Potetovaná romantika: Ano, nebo ne?
Foto: Pixabay.com
  • Máte potetované paže, horní část zad, nebo tetování na hrudi? To pravé pro vás jsou romantické svatební šaty bez ramínek. Na ramínka rozhodně zapomeňte, protože by mohly překrývat část vašeho tetování.
  • Pyšníte se tetováním nohou nebo tetováním na kotníku? Potom vsaďte na svatební šaty s dlouhou sukní a velmi vysokým rozparkem. Pokud chcete ještě víc rebelovat, vyberte si svatební šaty s krátkou sukní.
  • Nechala jste si tetování udělat na zadní části krku? Jako svatební účes si vyberte třeba drdol.

Zlatá střední cesta: Zakryté, ale stále viditelné tetování

Jestli se v kombinaci svatebních šatů a odhaleného tetování necítíte, ale obrázky vryté pod kůži berete jako součást sebe sama, zkuste jít zlatou střední cestou. Vyberte si takové svatební šaty, které budou vaše tetování zakrývat pouze decentně a přes které bude vaše tetování mírně prosvítat. Řešením je v tomto případě krajka nebo jemná síťovina.

Chcete zakrýt tetování? Máte několik možností

Potetovaná romantika: Ano, nebo ne?
Foto: Unsplash.com

Máte tetování na rukách nebo například na zádech a je pro vás naopak nepředstavitelné, abyste jej během svého dne D dala všem na odiv? V tom případě se nejprve poohlédněte po svatebních šatech, které zakryjí všechna místa těla, na nichž máte tetování. Vsaďte například na dlouhé rukávy, zakrytá záda nebo dlouhou sukni.

Menší tetování přitom můžete zakrýt nejen vhodně střiženými svatebními šaty, ale také tělovým make-upem. Zvolte si přitom takový make-up, který je:

  • vysoce krycí
  • voděodolný
  • dobře se nanáší a rychle zasychá
  • odolává rozmazávání

Dopředu si ale dobře rozmyslete, na jaká místa svého těla budete tento make-up nanášet. Vyvarujte se raději toho, aby byl v těsném kontaktu s vašimi svatebními šaty. V opačném případě by se mohlo objevit nepříjemné faux-pas v podobě béžových skvrn.

Ať už na své svatbě své tetování vystavíte, nebo jej naopak zakryjete, záleží jenom na vás samotné, jak se rozhodnete. Je to přece jenom vaše svatba a vy jako nevěsta určujete pravidla, která by měli ostatní respektovat.

 
 

Přečtěte si více