Marriage Guide online

Svatba na podzim

Text: Pavla Růžičková

Podzimní období je plné barev a babí léto je prostě nádherné. Přináší možnost mít svatbu v přírodním stylu.

Jednoduchá nádhera, barevné stromy a spadané listí, mech, podzimní květiny a dostatek teplých dnů, i když se o slovo hlásí zima. Podzim je úžasným obdobím, které nám dává širokou paletu plnou teplých barev a odstínů. Do tváře nás ještě stále hřejí paprsky slunce a šustění listí dodává té jedinečné, svatební chvíli dokonalou atmosféru. Vhodnou večerní zábavou může být i ohňostroj či vypouštění šťastných balonků přání. Podzim se ještě stále hodí pro svatbu venku, ale je třeba mít již v záloze raději i vnitřní variantu.

Jaké jsou svatební barvy podzimu?

Svatba na podzim

I podzimní výzdoba může obsahovat stopy šípků, jeřabin, zlatého obilí, větviček, kaštanů, malých dýní, suchých barevných listů, břečtanu a mechu. Podzimní barvy jsou laděny v teplých a sytých tónech, jako je úžasná bronzová, rezavě červená, hnědá, oranžová, cínově šedá, švestková, vínová, žlutá a smaragdově zelená. Inspiraci hledejte všude kolem sebe, protože právě tyto tóny udává sama příroda. Květinami podzimu jsou zejména chryzantémy a zapomeňte na to, že je to hřbitovní kvítí. Mohou to být i astry, hortenzie, amarylis, levandule, gerbery a slunečnice.

Symboly a propojení

Svatba na podzim

Stejné prvky pak může nést i vaše podzimní svatební oznámení, kde se můžete nechat plně inspirovat přírodou. Pro toto období jsou jako stvořená v současné době i populární dřevěná oznámení. Na podzimní svatební hostině už vaši hosté určitě ocení kvalitní a teplé jídlo, možná i včetně předkrmu. V případě studeného počasí je třeba mít v záloze i teplé nápoje. Punč, svařené víno, horká medovina nebo horké jablko. Skladba menu se v tomto období přiklání spíše k tradičním českým jídlům. Svatební tabuli také lze ozdobit dýněmi, kaštany a také spoustou svíček.

Podzimní svatební tabule

Svatba na podzim

Kaštany přidejte pro tvorbu jmenovek pro svatební hosty. Anebo zkusit i večerní pečení jedlých kaštanů třeba i na otevřeném venkovním ozdobném ohništi. V prvních dvou zářijových týdnech také často mají lidé s malými dětmi plno práce s návratem do poprázdninového režimu, protože jdou děti zase do školky a školy. Budují se nové rozvrhy školních předmětů i zájmových kroužků a je třeba v tomto období zařídit hodně věcí. Nevýhodou podzimní svatby může být pomalu se krátící den, ochlazení, občas šedá obloha, vítr a mrholení, které může sebou nést bláto. Pršet vám bude ale štěstí, slunce vnáší do manželství slunečnou pohodu, jasný den značí radost ve společném životě a sníh ve svatební den přináší do manželství požehnání a bohatství.

Podzim, svatba a pranostiky

- Když se v září vdáš, bohatství a štěstí zaručeno máš.

- Svatba v říjnu, láska kvete, ale blahobyt uteče.

Ale pokud máte pocit, že peníze kazí charakter a vaší lásce trocha skromnosti neuškodí, nedbejte na pranostiky.

- V listopadu za ohradu.

Pranostika sice naznačuje, že jdete do chomoutu, ale to přece dobře víte. Jak by k tomu přišli lidé, co podzim milují a v listopadu se narodili? Nenechte se odradit, i tento měsíc umí být neskutečně krásný. Vaše láska je přece nekonečná.

Pokud chcete svatbu začátkem roku, směle do toho.

- Svatba na Nový rok, k věrnosti a lásce skok.

Od novoluní do úplňku, kdy dorůstá měsíc je doba vůbec nejvhodnější. Dorůstající měsíc symbolizuje vzrůstající lásku, rodinu a bohatství.

Výhody podzimních svateb

Svatba na podzim je krásná a barevná, má i nespočet výhod, např. svatební místa a dodavatelé nejsou tak vytíženi, jako v letní sezóně a můžete tak jejich služby sehnat o řádově desítek tisíc levněji!

 
 

Přečtěte si více