Marriage Guide online

DIY svatební dekorace: Zvládnete je za hubičku a bez námahy

Text: Eliška Jindrová

Nepatříte mezi milovníky luxusních svatebních dekorací ze strojové výroby? Zapojte fantazii, pozvěte kamarády a společně si vytvořte vlastní! Užijete si příjemný únik z předsvatebního kolotoče povinností, kopec zábavy a následné obdivné „Óóó!“ od vašich hostů. A to už je celkem pádný důvod, nemyslíte?

DIY svatební dekorace: Zvládnete je za hubičku a bez námahyZobrazit galerii (8)
Foto: Unsplash.com

Tyhle svatební ozdůbky zvládnete během chvilky – a to nemusíte být zrovna nadaný umělec se šikovnýma rukama. Jsou opravdu jednoduché, „ingredience“ seženete v každém větším supermarketu (nebo menším papírnictví) a z výsledku budete mile překvapeni. Tak do toho!

Vlaječky na rustikální svatbu

Trojúhelníkové vlaječky z papíru nebo tvrdší látky prostřídejte se žárovkami
Trojúhelníkové vlaječky z papíru nebo tvrdší látky prostřídejte se žárovkami | Foto: Pixabay.com

Z papíru nebo tvrdší bavlněné či lněné látky, barevné, s vintage vzory nebo sněhobílé… Trojúhelníkové vlaječky zavěšené na provázku si možná pamatujete ještě ze skautských táborů. Na svatební oslavě vám však udělají nemenší službu – rozvěste je podél stěn, na strop, nebo jimi oblepte stoly s občerstvením a bar. Získáte tak jednoduché, decentní a zároveň nápadité osvěžení jinak prázdného prostoru.

Stolní běhouny

Běhouny z juty jsou populární u rustikálních a boho svateb
Běhouny z juty jsou populární u rustikálních a boho svateb | Foto: Unsplash.com

Tradičně bílý ubrusový podklad svatební tabule, ale i „holá“ dřevěná plocha podélných stolů oživne díky rozprostřenému běhounu. Na rustikální styl svatby se skvěle hodí běhoun pestrobarevný (či v barevném stylu ladícím s ostatními dekoracemi), případně běhoun z juty, na který dále rozmístíte květiny, jmenovky a jiné dřevěné doplňky. Pro honosnější svatby doporučujeme vyrobit běhoun z jemné průsvitné tkaniny, která se dá pěkně nařasit a ozdobit třeba korálky nebo skleněnými a kovovými svícny.

Lampiony nejen pro štěstí

Lampiony rozsvítí a opticky zaplní velké prostory
Lampiony rozsvítí a opticky zaplní velké prostory | Foto: Pinterest.com

Vypouštění lampionů štěstí patří mezi oblíbené večerní svatební aktivity. Rozsvícené lampiony ovšem udělají ohromnou parádu i mimo noční oblohu plnou hvězd. Romanticky nasvítí venkovní i vnitřní prostory, a to jak samotné, tak třeba v kombinaci se žárovičkami a svíčkami v zavařovacích sklenicích. Pro výrobu lampionu vám stačí krepový papír, kus kartonu, drátek na zavěšení a svíčka.

Z vlastní zahrádky

Doma vyrobená výslužka potěší mlsné jazýčky
Doma vyrobená výslužka potěší mlsné jazýčky | Foto: Pixabay.com

Přemýšlíte, co dát svým hostům jako výslužku? Ukuchtěte jim domácí dobroty! Americké sušenky, naložené ovoce ze zahrádky, organický džem, chutney, ořechy v medu nebo ořechové máslo je zaručeně potěší – a neskončí zaprášené někde vzadu na poličce. A když si navíc vyhrajete s originálním balením (třeba v průhledných sklenicích s víčkem překrytým plátýnkem ovázaným provázkem nebo stužkou), o milý dáreček máte postaráno!

Vyhrajte si s nápisy

Vyhrajte si se slovy
Vyhrajte si se slovy | Foto: Pinterest.com

Rádi si hrajete se slovy? Uvítejte své hosty u svatebnímu stolu nikoliv „suchou“ jmenovkou, ale zažitou přezdívkou nebo hláškou, která je charakterizuje. „Maminka nevěsty“ může být „Ta, co peče nejlepší borůvkové koláče“, svědek ženicha zase „Miláček žen“ a podobně. Nápisy vyveďte na papír či širokou stuhu, kterou připevníte zezadu na židli. Díky tomu se z této taškařice se brzy stane zábava pro všechny přítomné.

Nabarvené balonky

Nabarvené balonky jsou jednoduché, nápadité a decentní
Nabarvené balonky jsou jednoduché, nápadité a decentní | Foto: Pinterest.com

S nafukovacími balonky se možná setkáváte spíš na dětských oslavách než na svatbách. To ale neznamená, že na ně nepatří. Nakupte si balonky bílé a k nim zlatou a stříbrnou barvu a štětec. Balonky nafoukněte a nabarvěte zhruba z jedné poloviny. Kovové odlesky dodají těmto dekoracím slavnostní punc a až luxusní nádech. V jednoduchosti je zkrátka krása.

Korkové směrovky

Korky od vína nevyhazovat!
Korky od vína nevyhazovat! | Foto: Pinterest.com

Dáte si občas s přáteli nebo partnerem skleničku vína? Nevyhazujte korky, dají se s nimi dělat opravdová kouzla! Slepte je dohromady do tvaru jednotlivých písmen – BAR, WC, RAUT… – a originální směrovky jsou na světě.

 
 

Přečtěte si více