Marriage Guide online

Korálové okouzlení aneb barva roku 2019 na svatbě

Text: Denisa Holanová

Barvou roku 2019 je podle společnosti Pantone sytě korálová. Inspirovala vás k tomu, že ji chcete i na svojí svatbě? Poradíme vám, jak tento působivý odstín elegantně začlenit.

Korálové okouzlení aneb barva roku 2019 na svatběZobrazit galerii (3)
Foto: www.shutterstock.com

Nevěstou v korálové

Něco modrého, velí klasická svatební tradice. Trochu přizpůsobit si ji k obrazu svému určitě můžete. Nezůstávejte jen u modré, sáhněte právě po korálové.

Zamilovala jste se do tohoto odstínu, ale korálová róba je na vás stále moc odvážná? Obuv, doplňky do vlasů nebo šperky vás krásně zvýrazní. A samozřejmě se v tomto tónu můžete také nalíčit. Komu tento zářivý odstín sluší? Obecně tóny s oranžovým nádechem perfektně padnou zástupkyním teplého barevného typu. Nádherně vás zvýrazní například korálová rtěnka.

Jestliže jste naopak zástupkyní typu letního či zimního, ale tohoto odstínu se přece jen nechcete zříkat, pořiďte si třeba korálový lak na nehty. Platí pravidlo, že čím blíže umisťujeme barvu k obličeji, tím spíše by měla ladit s podtónem pokožky a barvou vlasů a očí. Jinak bychom mohly působit zbytečně unaveně až nemocně.

Je na vás korálová moc odvážná a nechcete ji mít přímo na sobě? Obléct do ní můžete družičky. Skvělou volbou je vyladění například obřadní síně nebo jiných prostor, kde se koná svatba, do tohoto tónu. Využít můžete různorodé svatební dekorace.

Korálová se hodí nejen na stůl

Aktuálním trendem je macramé
Aktuálním trendem je macramé | Foto: www.shutterstock.com

Aktuálním trendem svatební výzdoby je macramé neboli drhání, oba trendy můžete tedy skvěle propojit. Tento doplněk si často nevěsty vyrábějí i samy. Jedná se v podstatě o specifickou techniku vázání šňůrek nebo provázků. Hotová výzdoba se může položit na prostřenou svatební tabuli nebo jednoduše zavěsit do prostoru. V korálovém odstínu vaši svatbu ozvláštní.

Součástí stolu nejsou samozřejmě jen dekorace. To, co potěší žaludek, může zároveň potěšit i váš zrak. Seznam svatebních sladkostí skvěle obohatí roztomilé barevné makronky, které už jsou bezmála stálicemi českých svateb. Toto původem francouzské cukroví nejenže úžasně chutná, ale také dobře vypadá. Proto se perfektně hodí na barevné doladění celkového pojetí vaší svatby do korálova.

Milovnicím korálového odstínu nahrávají také aktuální trendy v květinové výzdobě a svatebních kyticích. Jistě, romantické rudé růže jsou nestárnoucí klasikou, pokud ale na svojí svatbě toužíte po něčem jiném, neměly by ve výzdobě chybět nádherné velkokvěté pivoňky. Ladit budou zejména s velkolepými prostory zámku nebo kostela.

Korálová zakomponovaná na svatební tabuli
Korálová zakomponovaná na svatební tabuli | Foto: pixabay.com
 
 

Přečtěte si více