Marriage Guide online

Květinový náramek pro svědkyni

Text: Alena Klimková

Ke žhavým svatebním trendům dnešní doby patří jednoznačně také květinový náramek pro svědkyni. Ženě, která vám bude svědčit na svatbě, přitom mohou zápěstí krášlit jak živé, tak umělé květy. Prozradíme vám, v čem je květinový náramek jedinečný a z jakého důvodu by si jej měla vzít na svatbu místo klasické kytice také vaše svědkyně.

Květinový náramek pro svědkyniZobrazit galerii (4)
Foto: Unsplash.com

Květinový náramek jako symbol poděkování

Spousta zamilovaných párů v rámci svých svatebních příprav řeší, kdo všechno na jejich svatbě musí mít květinu. Nevěstina svatební kytice a ženichova korsáž jsou samozřejmostí. Menší kytičky zpravidla dostávají také maminky nevěsty a ženicha a menší korsáže obdrží rovněž jejich otcové. Dětské družičky dostanou košíček s okvětními lístky a svatební hosté budou mít na sobě připnuté vývazky. Ale jak jsou na tom svědci a svědkyně?

Pokud vám bude na svatbě svědčit muž, připněte mu jako symbol poděkování korsáž. Půjde-li vám za svědka žena, podarujte ji menší kyticí, aby během svatebního obřadu nestála s prázdnýma rukama. Kromě kytice můžete svědkyni jako poděkování za její svědčení obdarovat květinovým náramkem. Tato možnost je v poslední době stále žádanější a vévodí svatebním trendům dnešní doby.

Jednotící prvek mezi nevěstou, ženichem, svědkyní a dalším svědkem

Korsáží a květinovým náramkem se mezi sebou mohou sladit také svatební svědek se svědkyní.
Korsáží a květinovým náramkem se mezi sebou mohou sladit také svatební svědek se svědkyní. | Foto: Unsplash.com

Jak by měl květinový náramek, který bude mít na zápěstí vaše svědkyně, vypadat? V prvé řadě zkuste květinový náramek pojmout jako miniaturní verzi vaší svatební kytice. Měl by tak obsahovat takové květiny a přízdoby, které máte coby nevěsta ve své svatební kytici. Svatební náramek by ale neměl být tolik zdobený. Tímto způsobem dosáhnete toho, že mezi vámi a svědkyní vznikne originální jednotící prvek.

Svědkyně by měla svým květinovým náramkem ladit také ke korsáži druhého svědka. Právě svědek má dle tradice ve své korsáži květinu, která je obsažená také v nevěstině svatební kytici a v ženichově korsáži. Svědkova korsáž by ovšem měla být výrazně menší nežli svatební korsáž ženicha.

Na pravé, nebo na levé ruce?

Květinový náramek je nejen něžný a stylový, ale zároveň velmi praktický. Když si jej vaše svědkyně zaváže nebo připne na ruku, bude mít pro případ potřeby stále volné ruce. Může vám tak během svatebního obřadu například upravit vlečku nebo závoj, anebo případně podržet svatební kytici, když si s ženichem budete navzájem vyměňovat prstýnky.

Zajímá vás také, na kterou ruku by si vaše svědkyně měla květinový náramek připnout? V tomto ohledu vám svatební etiketa nepomůže. Zda pro květinový náramek zvolíte pravou, či levou ruku, už bude záležet pouze na vaší společné domluvě se svědkyní. Řiďte se spíš tím, zda je vaše svědkyně pravačka, či levačka. Pokud je například pravačka, květinový náramek by si měla uvázat na levou ruku, aby jí nepřekážel při podpisu, kterým stvrdí vaši svatbu.

Vlastní výroba náramku pro svědkyni

Píšete pravou rukou? Potom si květinový náramek raději uvažte na ruku levou.
Píšete pravou rukou? Potom si květinový náramek raději uvažte na ruku levou. | Foto: Unsplash.com

Bude vám svatební kytici a ženichovu korsáž chystat zkušená floristka? Potom máte o starost méně, neboť může vyrobit právě květinový náramek také pro vaši svědkyni. Jestli jste se ale rozhodla, že vše kolem svatby si připravíte sama a s pomocí rodiny či přátel, výroba květinového náramku pro svědkyni pro vás bude velká výzva. Jak tedy na to?

Využijte speciální aranžovací hmotu

Rozhodla jste se vyrobit náramek z živých květů? Zajděte nejprve do floristického obchodu, kde mají k dostání aranžovací hmotu na náramek, se kterou se vám bude velmi dobře pracovat. Pomocí této aranžovací hmoty se pusťte do výroby květinového náramku nejdříve den před svatbou, aby vám květiny nezvadly.

Stačí, když aranžovací hmotu na náramek na chvíli namočíte do vody. Posléze do ní můžete zapichovat živé květiny a další přízdoby. Když máte hotovo, přes zdířky na okrajích hmoty provlékněte širokou stuhu, kterou následně zavažte přes zápěstí svědkyně.

Pomůže vám i zápěstní náramek

Květinovým náramkům určeným pro svědkyně vévodí živé květy.
Květinovým náramkům určeným pro svědkyně vévodí živé květy. | Foto: Unsplash.com

Ve floristických potřebách seženete rovněž zápěstní náramek, který slouží k výrobě květinových dekorací na ruku. Pokud jej chcete ozdobit živými květy, využijte k tomu velmi slabý drátek.

K tomuto náramku lze tavnou pistolí připevnit také umělé květiny, listy a další přízdoby. Tento typ květinové dekorace, která na druhou stranu nikdy nezvadne, se však na svatbu příliš nehodí. Nevěsty a svědkyně, které se společně domlouvají na květinovém náramku, zpravidla dávají přednost živým květinám.

Svědkyni nikdy nenechávejte bez květů

Rozhodujete se nad tím, zda bude mít vaše svědkyně kytici, nebo květinový náramek? Ať už se po dohodě se svědkyní rozhodnete jakkoliv, měla byste vědět, že svědkyně by nikdy neměla zůstat s prázdnýma rukama. Svatební etiketa totiž velí, že by ji měly během obřadu za každých okolností krášlit právě květiny.

 
 

Přečtěte si více