Marriage Guide online

Svatební dekorace na auto: S touto výzdobou kolonu nepřehlédnete

Text: Eliška Jindrová

Jízda ve svatební koloně je jednou z nejoblíbenějších tradičních aktivit, která hosty naladí na slavnostní atmosféru ještě před samotným obřadem. Nazdobte auto nevěsty, ženicha i ostatních svatebčanů originálními dekoracemi, které neodlétnou po pár metrech, nijak neohrozí účastníky silničního provozu, ale především zaujmou všechny kolemjdoucí.

Svatební dekorace na auto: S touto výzdobou kolonu nepřehlédneteZobrazit galerii (20)
Foto: Pixabay.com

Na co myslet při zdobení svatebních aut

Než začnete vybírat konkrétní dekorace na auta, položte si tyto základní otázky:

  • Jak dlouho na místo obřadu pojedete?
  • Vede trasa zčásti po dálnici nebo po rychlostní silnici?
  • Jaká je na daný den předpověď počasí?

Od těchto proměnných se totiž odvíjí materiál i druh použitých ozdob. Pompézní dekorace z živých květů na kapotě nejspíš nevydrží ve svěžím stavu ve třicetistupňovém vedru. Zavěšené rachotící plechovky není vhodné (ani bezpečné) vozit po rychlostní silnici s velkým provozem. Papírové ozdoby se zase za deště rozmočí a ztratí původní barvu.

Na co dalšího při dekorování aut ve svatební koloně myslet? Vůz, ve kterém na obřad jede nevěsta, má být podle tradice nazdobený z celé kolony nejvýrazněji. O něco méně, ale stále viditelně, zdobíme auto ženicha. Ostatní hosté mají auta dekorovaná decentněji. Samozřejmostí je auto před výzdobou pořádně umýt a nablýskat. Barva ozdob by pak měla kontrastovat s odstínem laku vozu.

Svatební dekorace na auto z živých květů

Svatební dekorace na auto: S touto výzdobou kolonu nepřehlédnete

Kdysi se na auto nevěsty umisťovala nejčastěji panenka v bílých svatebních šatech, přivázaná stužkami. Kapotu auta ženicha zdobil zase cylindr nebo stuha samotná. Zato dnes se setkáte s daleko širší škálou výzdoby. Velmi oblíbené jsou dekorace z živých květů. Taková ozdoba vypadá opravdu nádherně, zároveň je ale nejdražší.

Třeba cena květinového aranžmá na auto z živých květů začíná zhruba na dvou tisících korunách, ale může se vyšplhat mnohem výše. Nechcete do výzdoby auta investovat tolik peněz? Zvolte umírněnější variantu – místo luxusního aranžmá připevněte na kapotu jen samotnou kytici nebo jednotlivé květy rozmístěné na podložku z organzy, na širokou stužku, dečku či listy a zeleň. Takto budou v teplém dni zároveň chráněné před rozpáleným plechem (a zahřátým motorem).

Stonky květů by zároveň měly být ponořené v ampuli s vodou a výživou, aby vydržely co nejdéle svěží. Dekorace z živých květů nainstalujte na kapotu nejlépe už den předem. Přes noc parkujte nejlépe v garáži nebo na jiném tmavém a chladném místě. Také v den obřadu se snažte s autem držet co nejvíce ve stínu.

Jak ozdobit auto nevěsty a ženicha

Svatební dekorace na auto: S touto výzdobou kolonu nepřehlédnete

Živé květy ale nejsou jedinou možností, jak nazdobit auta nevěsty a ženicha. Nádherně vypadají i dekorace z květů umělých, látkových či papírových, které si při troše šikovnosti zvládnete vyrobit i sami nebo je pořídíte za pár korun z druhé ruky.

Originální výzdobou jsou i různá aranžmá z ptačích per, mašlí, šerp, stužek, látky nebo pytloviny. Roztomile vypadají i zmíněné figurky panenky a panáčka, tradiční cylindr na autě ženicha, střevíčky na autě nevěsty nebo plyšoví medvídci ve fraku nebo šatech. Řiďte se však heslem „méně je více“ a zbytečně to s dekoracemi nepřehánějte. Barva a styl dekorací by měly zapadat do celkového stylu svatební výzdoby.

Auto nevěsty i ženicha zvládnete nazdobit sami opravdu jednoduše. Doporučujeme vyrobit si základ ze stuhy zaháknuté za předek kapoty – například do tvaru písmene V nebo v souběžných liniích. Na tento základ pak pomocí oboustranné lepenky, případně speciálních přísavek a držáků připevníte jednotlivé ozdůbky.

Dekorace na auta svatebčanů

Svatební dekorace na auto: S touto výzdobou kolonu nepřehlédnete

Pro ostatní účastníky svatební kolony mějte dopředu nachystané dekorace, které si zvládnou jednoduše a během chvilky sami připevnit na svůj vůz. Pro tyto účely jsou velmi vděčné mašle a stužky umístěné na zrcátka nebo na kliky u dveří. Stačí je jen zavázat na uzel, vypadají překvapivě efektivně a mají dobrou výdrž, takže s nimi klidně můžete vyjet i na dálnici.

Nazdobené auto jako pozadí svatebních fotografií

Svatební dekorace na auto: S touto výzdobou kolonu nepřehlédnete

Při promýšlení výzdoby svatebního auta jste si možná vzpomněli na romantické americké filmy, kdy novomanželé vyjíždějí vstříc společnému životu v autě se řinčícími plechovkami, přivázanými provázkem za výfuk. Tato tradiční ozdůbka má dokonce svůj původ i v historii – hlasitý rachot měl odehnat zlé duchy a přinést nově sezdanému páru štěstí.

Zavázané plechovky se na delší cesty autem opravdu nehodí, zato na svatebních fotografiích nebo videu ze svatby vypadají opravdu stylově. Případně můžete zainvestovat také do speciální poznávací značky s nápisem „Just Married“, „Nevěsta“ nebo „Ženich“. Namontujte ji ale teprve tehdy, až budou auta bezpečně zaparkovaná. Pokud byste s nimi vyrazili do běžného provozu, hrozila by vám pokuta za porušení silničních pravidel…

Pro další inspiraci na vyzdobení aut navštivte fotogalerii k tomuto článku.

 
 
Svatební dekorace na auto: S touto výzdobou kolonu nepřehlédneteSvatební dekorace na auto: S touto výzdobou kolonu nepřehlédneteSvatební dekorace na auto: S touto výzdobou kolonu nepřehlédneteSvatební dekorace na auto: S touto výzdobou kolonu nepřehlédneteSvatební dekorace na auto: S touto výzdobou kolonu nepřehlédneteSvatební dekorace na auto: S touto výzdobou kolonu nepřehlédneteSvatební dekorace na auto: S touto výzdobou kolonu nepřehlédneteSvatební dekorace na auto: S touto výzdobou kolonu nepřehlédneteSvatební dekorace na auto: S touto výzdobou kolonu nepřehlédneteSvatební dekorace na auto: S touto výzdobou kolonu nepřehlédneteSvatební dekorace na auto: S touto výzdobou kolonu nepřehlédneteSvatební dekorace na auto: S touto výzdobou kolonu nepřehlédneteSvatební dekorace na auto: S touto výzdobou kolonu nepřehlédneteSvatební dekorace na auto: S touto výzdobou kolonu nepřehlédneteSvatební dekorace na auto: S touto výzdobou kolonu nepřehlédnete

Přečtěte si více