Marriage Guide online

Svatební světýlka, lucerny, svíčky a LED řetězy

Text: Lenka Zelnitiusová

Dekorace dělají svatbu svatbou. Vyhraďte si na výzdobu čas, případně pozvěte na scénu dekoratérku či aranžérku, která vaší veselce propůjčí duši přesně podle vašich představ. Pokud vás limituje už tak napjatý rozpočet, máme pro vás líbivé tipy. Tentokrát se zaměříme na nejrůznější okrasná osvětlení.

Svatební světýlka, lucerny, svíčky a LED řetězyZobrazit galerii (4)
Foto: Pixabay.com

„Vdávala jsem se ve staré stodole a naši svatbu jsme pojali hodně střízlivě. Tedy žádné nadbytečnosti, čistý minimalismus. Pro navození intimní atmosféry jsme zvolili nejrůznější svícny, lucerny a rozhodně jsme nemohli zapomenout na lampiony,“ vysvětluje Martina (29) z Brna.

„Odjakživa miluji Vánoce a zimní svatba pro nás s Martinem představovala jasnou volbu. Co se týká nejrůznějších ozdob a dekorací, sváteční aranžmá jsem vyladila do sebemenšího detailu. Červená a zlatá, květiny, LED řetězy a rozhodně nesměl chybět svítící sob se sáněmi, který střežil hlavní vstup do útulného penzionu u lesa, kam jsme se hned po obřadu přesunuli. Praskání ohně v krbu, svařák, vánoční hvězdy v květináči a rudé sametové šaty k tomu,“ vzpomíná Marika (44) ze Zlína.

Ještě než se pustíte do nakupování světelných dekorací, promyslete, jaký styl svatby bude ten váš. Usilujete o luxusní glamour, kde nebudete třpytem a konfety šetřit, nebo fandíte rustikální jednoduchosti?

Kouzlo svíček

Svatební světýlka, lucerny, svíčky a LED řetězy
Foto: Unsplash.com

Čajové či XXL, ty s reálným plamínkem nebo pouze s LED světýlkem a na baterie, možností je celá řada. Svatba představuje slavnostní událost, se kterou svíčky dokonale souzní. Na svatební tabuli zkrátka patří, zvláště pak tam, kde si přejete vykouzlit romantickou atmosféru se vším všudy. Velké XXL svíce ukryjte do vysokých luceren a naaranžujte do míst, kde budí pozornost. Neváhejte si připravit stylové zátiší například z nařezaných dřevěných polen, za pomoci vintage bedýnek, dubových sudů či starých omšelých dveří. Svíce ve tvaru válce vložte do skleněných nádob, případně do vysokých váz. Nižší misky ze skla naplňte vodou a umístěte na ně plovoucí svíčky v preferovaných svatebních barvách. Na hladině nechejte vznášet také květiny. Koná se vaše svatební party v místnosti, kde jsou schody? Využijte je a umístěte na ně kónické svíčky ve vysokém svícnu. Samozřejmě tak, ať nepřekáží.

Co se týká těch aromatických, tak s nimi to rozhodně nepřehánějte. Ne každému byste se mohli trefit do vkusu. To, co voní vám, nemusí vonět vašim svatebčanům a navíc by se vůně svíček nebo interiérových difuzérů mísila s živými květinami. Například takové lilie voní opravdu pronikavě.

Tip: Pořádáte letní svatbu v restauraci s krbem? Vyzdobte jeho prostor svíčkami. Plápolající plamínky budou poutat zraky a vykouzlí útulnou atmosféru domova.

Zavařovací sklenice přijdou vhod

Svatební světýlka, lucerny, svíčky a LED řetězy
Foto: Pinterest.com

Nechce se vám utrácet za lucerny a svícny? Vytvořte si je sami s nulovými náklady. Budete potřebovat staré zavařovačky nejrůznějších velikostí, režný provázek, krajku a třeba pár snítek levandule nebo větvičky zimostrázu. Sklenice vypadají krásně také s LED řetězy.

Nechť balonky svítí

Balonky bývají na svatbách skloňovány ve všech pádech a důvod je zřejmý, na veselce jim to sluší. Rádi byste něco neotřelého a neokoukaného? Balonky nafouknuté heliem opatřete LED světýlky a připevněte je na svatební oblouk nebo je naaranžujte do vysoké nádoby.

Světýlka všude, kam se podíváš

Svatební světýlka, lucerny, svíčky a LED řetězy
Foto: Unsplash.com

Venkovní svatby v altánu či pergole se bez světelných řetězů neobejdou. Na pohled vypadají opravdu efektně. Prokombinovat je můžete s balonky, květinami či svítícími lampiony. Kouzlete s fantazií a pátrejte na Pinterestu, kde načerpáte nespočet líbivých nápadů přímo na míru stylu vaší svatby. Využívejte spíše teplé odstíny, nikoliv ty studené s modrým světlem či hrající všemi barvami. Skvěle vypadají i závěsné retro žárovky.

 
 

Přečtěte si více