Marriage Guide online

Trendy svatební výzdoby s meruňkovou barvou

Text: Mgr. Veronika Kutnarová

Novou nekorunovanou královnou se stává meruňková a všechny její odstíny.

V minulém článku jsme si shrnuly uplynulou sezónu a zjistili, že fialová barva byla mezi ostatními barvami doslova královnou. Letošní sezóna je v plném proudu a ačkoliv jsou odstíny fialové stále velmi oblíbené, novou nekorunovanou královnou se stává meruňková a všechny její odstíny. Tato barva působí na člověka teplým a hřejivým pocitem. Je v ní něco zvláštně uklidňujícího. Pokud se navíc zkombinuje s dalšími teplými barvami jako je světle žlutá, růžová, korálová, máslová, krémová nebo bílá, kompozice působí vesele a optimisticky.

Kromě „nové“ barevnosti se ve svatbách objevují i nové prvky výzdoby. Zajímavým nápadem, který k nám přišel ze zahraničí a okamžitě se stal hitem je například tzv. wishing tree – v překladu znamená strom přání. Může to být například manzanitový strom umístěný v ozdobné nádobě, směsice lískových,vrbových nebo jiných větví nebo klidně jakýkoliv jiný předmět evokující strom. Strom pak může být nadekorován květy, stuhami, krystaly nebo jakkoliv jinak a slouží k zavěšování vzkazů od hostů pro novomanžele. Ti si je pak mohou vlepit například do svatební knihy. Je to krásný prvek výzdoby, který má navíc kromě estetického významu také hlubší symboliku - stromu jako symbolu života. Dá se samozřejmě využít i na dekoraci tzv. vizitkového stolu, kde jsou rozestaveny kartičky se jmény a čísly stolů, hosté se pak na kartičce najdou a jednoduše se zorientují v tom, kde sedí.

Trendy svatební výzdoby s meruňkovou barvou

Mojí oblíbenou součástí výzdoby je také tzv. candy bar. Jedná se o speciální stůl umístěný většinou někde poblíž hostiny nebo rautu, na kterém jsou nadekorovány sladkosti různých druhů. Zde je možné si hrát se skleněnými poklopy, podnosy, mísami, etažéry, talíři a jinými dekorativními nádobami. Oblíbenými pochoutkami jsou francouzské makronky, americké cupcaky, zákusky z odpalovaného těsta, dortíky, čokolády, svatební mandle a nebo třeba lentilky, či gumoví medvídci. Vždy je dobré sladit nádoby i samotné sladkosti s celkovým designem svatby. Šikovný cukrář vám na požádání vyrobí z cupcaků malá umělecká dílka v barvách a motivech vaší svatby i makronky se dají barevně přizpůsobit.

Pokud nejste fandové sladkého mlsání, nemusíte být smutní. Hodně zajímavě působí třeba i takový cheese bar, který je plný dobrých sýrů, oliv, ořechů, hroznového vína a třeba fíků. Určitě by se dalo najít i spousty dalších možností třeba s ovocem, zeleninou atp. Hranice fantazie jsou neomezené.

Všeobecně platí, že pokud chcete mít z výzdoby vaší svatby opravdu dobrý pocit, musí reprezentovat vaše názory, vkus i chutě. Jen tak budete moci svým hostům předat trošku ze svého vnímání světa. Každá dvojice je originál a tak i každá svatba je specifická a odlišná od ostatních a pokud si s výzdobou nevíte rady, je nejlepší svěřit se do rukou odborníka – kreativce, který s vámi vše zkonzultuje a navrhne řešení přímo vám na míru a také zakázku kompletně zrealizuje.

 
 

Přečtěte si více