Marriage Guide online

Bizarní svatby

Text: Lucie Hrdličková

Ne všichni touží po svatbě v tradičním duchu. Pro odpůrce klasických svatebních obřadů plných padajících okvětních lístků, plačících svatebčanů, zametání střepů a unesených nevěst máme tipy na to, jak svůj velký den pojmout „trochu jinak“.

Bizarní svatby

Nudistická veselka

Koho by obtěžovalo shánět jak svatební šaty, tak i neopren, může uspořádat obřad ve stylu Adama a Evy. První zdokumentovaná nudistická svatba se konala roku 1942 v Kalifornii a i dnes najdete nejlepší podmínky pro svatbu bez oblečení právě za velkou louží – je zde registrováno přes 270 klubů nebo spolků, kde si můžete bez obav říct své odhalené ano, aniž by to mohlo kohokoli pohoršit. Dejte si však pozor, pokud budete chtít „nude wedding“ v Číně. Tento termín se používá pro svatby s malým rozpočtem – bez prstýnků a hostiny. Mohlo by tedy dojít k ošklivému nedorozumění, až byste nakráčeli před oddávajícího tak, jak vás pánbůh stvořil.

Obřad plný adrenalinu

Pro mnohé je i samotná příprava klasické svatby dávka adrenalinu na celý život. Ti, kteří však touží po speciálním svatebním dobrodružství, se mohou inspirovat párem z Bruselu, který si po obřadu skočil bungee jump. Pár se nechal oddat na platformě zavěšené 50 metrů nad zemí a svůj novomanželský polibek si dal, až když spolu v objetí skočili z platformy hlavou dolů, s lanem uvázaným za kotníky. Někomu se to může zdát jako naprostá šílenost – možná je ale na čase nebýt tak přízemní a jednou do něčeho skočit po hlavě!

Pro ty, kteří by přeci jen raději svatbu s pevnou půdou pod nohama, ale adrenalinu se nechtějí vzdát, můžeme dát za příklad snoubence z Ruska. Ti spolu sdíleli lásku k cyklistice, a proto se rozhodli vzít, zatímco se spolu se všemi svatebčany proháněli na kolech po městě.

Svatba ve fastfoodu

Láska prochází žaludkem. Zejména v Americe nejsou svatby v populárních řetězcích s rychlým občerstvením ničím výjimečným. Snoubenci z Ohia se seznámili, když oba pracovali v McDonald’s. A neuměli si představit romantičtější obřad, než mezi dalšími návštěvníky restaurace, nerušeně se zakusujíc do svých Big Maců. Další pár se zase nechal oddat mezi burrity v Taco Bell, oděn do sytě růžových a fialových šatů, na počest oficiálních barev tohoto řetězce.

Svatba pod vodou

„Žraloci byli všude okolo nás,“ vzpomíná newyorčanka April Curry, „pluli okolo naší klece, zvědaví, co se to děje.“ Zní to jako popis její noční můry – ve skutečnosti však vypráví o své vlastní svatbě. Ona a její snoubenec Michael se rozhodli pro svědky a družičky s ploutvemi a své ano si řekli ve velkém žraločím akváriu. V Čechách se podobné svatby odehrály například pod hladinou liberecké přehrady Harcov nebo v zatopeném lomu Šifry ve Svobodných Heřmanicích. Tím pádem odpadá i práce se sháněním svatebních šatů a obleku – vystačíte si s neoprenem.

Na samém vrcholu světa

Pár z Nepálu se rozhodl vzít na vrcholu Mount Everestu, čímž se zároveň zapsal do Guinessovy knihy rekordů. Nebyli prvním párem, koho by tento nápad napadl, byli však prvními snoubenci, kterým se podařilo dostat až na vrchol a svůj plán uskutečnit.

Zapáchající svatba

Tento typ obřadu určitě není pro fajnovky s citlivým nosem – američtí snoubenci se rozhodli vzít na skládce, kde se poprvé potkali. Na jejich svatbu dorazilo 250 hostů a nevěsta oblékla šaty za 7 000 dolarů – luxusní róba ve spojení s odpadky jistě tvořila romantickou kompozici.

Obřad v pekle

Komu se příčí dokonalé a „načančané“ svatby, může si jí udělat morbidní a plnou hrůzy. Jako snoubenci, kteří se nechali oddat ve strašidelném domě, kde oba pracovali. Ženich přijel pohřebním vozem a před svou nastávající se nechal přinést v rakvi. Nevěsta měla sice bílé šaty, ale potřísněné červenou barvou a oddávající byl převlečen za smrtku v dlouhé tmavé kápi.

 
 

Přečtěte si více