Marriage Guide online

Co radí nevěstám profesionální make-up artist?

Text: Michaela Vadová

Fotografa si vybíráte podle jeho portfolia. Studujete jeho práci, výsledky i provedení a hned si můžete udělat jasnější představu o tom, co vám nabídne. Úplně stejně byste měla postupovat při volbě svého „make-up artist“ nebo chcete-li kosmetičky. Dejte na doporučení a tipy kamarádek, ale při užším výběru se zaměřte na svatební výsledky kosmetičky.

Co radí nevěstám profesionální make-up artist?

Kdo to je?

Ve svatební den nechcete vypadat, jako někdo jiný, ale make up musí podtrhovat vaši přirozenou a osobitou krásu. Nenechte se líčit ve stylu někoho z celebrit. Ve svatební den buďte maximálně sama sebou a to i v líčení. Neexperimentujte, a pokud nenosíte výrazné líčení (např. kouřové oči), bylo by hloupé s ním začínat právě ve svatební den.

Tělo, krk a tak dále

Není to jen o obličeji. Pokud budete mít výstřih, korzet – nezapomeňte s péčí i přepudrováním, dodáním bronzeru nebo jemného lesku – zkrátka čehokoliv, co bude dokonale ladit s vaším make-upem. Všechny odhalené části jsou důležité a měli bychom je ošetřit tak, aby byly bez skvrn, barevných nedokonalostí apod.

Trvanlivost

Tance, polibky, objímání, pocení, dojetí – to vše musí svatební make-up vydržet. Vsaďte na investici do profesionálních produktů, dobrou fixaci, voděodolná líčidla a kvalitní primery.

Družičky, svědkyně a jejich výrazný make up?

Možná vás překvapí, že byste se měla zajímat i o make-up družiček nebo svědků. Nevěsta by měla být tím, kdo vyniká. Pokud se některá z družiček chystá na velmi výrazný make up, může to na fotografiích působit nepřirozeně až rušivě. Zmiňte se při svatebních přípravách také o svým make-upových představách a nenechte se zastínit.

S sebou

Svatební den by se neměl scvrknout do svatebního obřadu. Váš make-up by měl být perfektní po celou dobu dne až do pozdních nočních hodin svatební zábavy. Vysokou trvanlivost mají značkové produkty, které vám na pleť, rty a oči nanese kosmetička, ale vždy se hodí mít s sebou kosmetickou taštičku s produkty, s kterými krásu svého make-upu obnovíte. Samozřejmostí je pudr, rtěnka a lesk, ale obnovit můžete i tvářenku. Dejte si záležet a buďte připravena na to být celý den nekompromisně krásná.

Rtěnka, tvářenka, řasy

Zvláště tehdy, pokud volíte tmavší nebo výraznější rtěnku, volte dlouho trvanlivou neslíbatelnou texturu. Nechcete přeci, aby váš svatební polibek působil jako předání rudé rtěnky partnerovi… Obecně platí, že neutrálnější barvy budou působit lépe. Svatební den není vhodná příležitost pro experimentování. Nepřehánějte to ani s tvářenkou, abyste nevypadala jako klaun. Vhodné jsou měkké odstíny růžové a korálové. Úplně zapomeňte na premiéru umělých řas. Pokud po bohatých umělých řasách toužíte, vyzkoušejte si je v klidu v rámci předsvatebních make-upových zkoušek a příprav.

Styl make-upu

Hned po volbě šatů se ponořte to zkoušení různých stylů make-upu. Pokud máte stylové vintage šaty, nebojte se pohrát si s podobnou inspirací i u líčení. Hledejte obrázky a zkoušejte, jaký styl vám padne.

Pozor na rozjasňování

Ačkoliv mnohé nevěsty chtějí zářit jako bohyně, všechno co se leskne – bude negativně působit na fotkách. Vyměňte třpytivé a lesklé produkty za matné. Fotky jsou navždy a nevěsta, která se zvláštně leskne, by na nich nevypadala dobře.

Pozor na …

Zapomeňte na nevyzkoušené samoopalovací spreje den před svatbou. Ve svatební den do pleti raději nezasahujte a nevytrhávejte si obočí. To vše má být již hotové, protože začervenání nebo reakce na vosk mohou vše zkomplikovat.

Poslední problém, na který chceme upozornit je množství make-upu. Celý obličej překrytý, doplnění na krku, dekoltu a některé nevěsty by si nejraději make up natřely i na záda – pozor, to opravdu není cesta dobrým směrem. Svatba není divadlo a mnohem více se cení přirozenost. Make up vždy dobře rozetřete a nevytvářejte si na obličeji nepřirozenou škrabošku.

 
 

Přečtěte si více