Marriage Guide online

Čtyřnohý svatebčan: pes na svatbě

Text: Andrea Prokopová

Jsou chlupatí, je jim jedno, jak vypadáme a milují nás celým svým psím srdcem. Pes na svatbě už dávno není výstřednost. Stále častěji jsou psi plnohodnotnými svatebčany nebo dokonce hrdými nosiči prstýnků. Na co všechno musíte myslet, pokud jednoho takového pozvete?

Čtyřnohý svatebčan: pes na svatběZobrazit galerii (2)
Foto: www.pexels.com

Raubíř nebo zlatíčko

První otázkou, která na vás čeká, je povaha psa. Je váš mazlík střela, která běhá, skáče a štěká? Nebo bude pózovat na fotkách a nechá se kartáčovat od dětí? Určitě platí, že pokud nemá rád lidi a pozornost, bude pro všechny lepší vymyslet mu náhradní program.

Místo obřadu a hostiny

Určitě je nutné brát ohled na místo, kde proběhne obřad a hostina. Informujte personál, jestli je možné být se psem uvnitř, venku a za jakých podmínek. Pokud víte jistě, že bez mazlíka svatbu nechcete, přizpůsobte tomu i výběr místa. Pokud bude všechna sláva probíhat venku, je dobré mít psa na vodítku. Jen tak pro jistotu.

Pes místo družičky

Čtyřnohý svatebčan: pes na svatbě
Foto: www.pixabay.com

Nemáte v rodině malé roztomilé holčičky, ale máte psa. Tak ho klidně nechte, aby vám donesl snubní prsteny. Pár hodin výcviku za tuhle parádu určitě stojí. Bude za tak významný úkol určitě rád. K té příležitosti můžete psa sladit barevnou mašlí nebo motýlkem do barvy svatby. V kurzu je i motýlek ze dřeva. K obojku nebo mašli můžete připevnit krabičku na prstýnky, pokud hafan ponese prstýnky uličkou.

Psí chůva

Vyberte jednoho nebo více lidí, kteří se o psa postarají během svatebního obřadu nebo focení, kdy na něj nebudete mít čas. Je dobré, aby to byla osoba, kterou pes už zná. Vybavíte ji pamlsky, pokyny a pytlíkem na psí bobky, pokud by bylo potřeba. Taky myslete na dostatek vody a misku s jídlem.

Tiché místečko

Na psa toho může být moc, i pokud je jinak společenský a socializovaný. Může si chtít odpočinout. Proto mu zajistěte klidné místo, kde si může zdřímnout a na chvíli si odpočinout od všech nových vjemů. Zázemí poslouží i v případě nečekané nervozity nebo jiného neobvyklého chování.

TIP: Pokud máte k dispozici sportovní kameru, můžete psa využít jako svatebního kameramana. Záběry z psí perspektivy budou určitě jedinečnou památkou na váš velký den.

 
 

Přečtěte si více