Marriage Guide online

Svatba v brýlích: Trendy, líčení i kontaktní čočky!

Text: Lenka Zelnitiusová

Brýle dnes nosí i ti, kteří nemusí. Jsou považovány za módní doplněk. Pokud právě vy kvůli vadě zraku musíte a máte pocit, že jako obrýlená nevěsta nebudete vypadat dobře, přesvědčíme vás o opaku. Poradíme vám nejenom triky s make-upem, ale také co dělat, když zatoužíte po kontaktních čočkách.

Svatba v brýlích: Trendy, líčení i kontaktní čočky!Zobrazit galerii (4)
Foto: Bridal.com/Charlotte Jenks Lewis

„Karel mě poznal s brýlemi a nakonec jsem je neodložila ani na ve svatební den. Musím sice přiznat, že jsem několikrát dost intenzivně přemýšlela o tom, že je vyměním za kontaktní čočky. Na poslední chvíli jsem však dala na názor sestry i snoubence, že s brýlemi jsem to skutečně já,“ svěřuje se Martina (33) z Karlových Varů.

„Byla jsem pevně rozhodnutá, že si kvůli svatbě pořídím nové brýle. Nakonec jsem si je za pár stovek zapůjčila u svého optika. Brýle ladily jak se svatebními šaty, tak s účesem. Byla jsem nadšená,“ vypráví Renáta (33) z Plzně.

„Na brýlích jednoznačně ulítávám, nosím je z čistě estetického důvodu. Vdávala jsem se s výraznými černými obroučkami a s červenou rtěnkou,“ vzpomíná na svůj den D Laura (41) z Ostravy, která fandí extravaganci na několik způsobů.

Kdy ano a kdy ne?

Svatba v brýlích: Trendy, líčení i kontaktní čočky!
Foto: Pinterest.com/kampweddings

V případě, že brýle nosíte jen občas a dokážete bez nich fungovat, pravděpodobně bez nich zvládnete protančit svatebním dnem bez sebemenšího zaškobrtnutí. Dost podobně tomu bude i za předpokladu, že nosíte brýle na blízko. Na veselce toho ke čtení nebude příliš.

Trápí vás krátkozrakost či dalekozrakost? Čím více se svatba blíží, tím spíše se cítíte bezradná a vlastně máte tak trochu pocit, že vám brýle celý svatební outfit zhatí? Padnoucí obroučky podtrhnou tvar obličeje, dají vyniknout očím a nemluvě o tom, že se najdou typy, kterým brýle opravdu sluší. V takovém případě je pokládejte za přednost. Tuto informaci přetlumočte také svému snoubenci. Brýle v kombinaci s oblekem jsou totiž slušivé více než dost. V žádném případě nespoléhejte na to, že obřad spolu s hostinou a následným focením zvládnete bez nich. Náhlá změna může způsobit bolest hlavy až závratě, kdy si připadnete jako na vlnách, namáhané oči vydatně slzí a navíc prožít celý svatební den jako v mlze také není žádná hitparáda. Nemluvě o tom, že na svatebních fotkách budete automaticky přivírat oči a tvářit se nepřítomně.

Brýle vhodné na svatbu mohou být méně nápadné, stejně jako extravagantní a zdobené kamínky. Nevěsty volí bílé a také ty od hnědé až po černou. V kurzu jsou také pastely.

Kontaktní čočky

Svatba v brýlích: Trendy, líčení i kontaktní čočky!
Foto: Pixabay.com

Přejít z brýlí na kontaktní čočky není jen tak. V optice vám změří zrak, zjistí nacionále pro správnou velikost i typ čočky, avšak ten nejnáročnější úkol na vás teprve čeká. Musíte se naučit s nimi pracovat, zvládnout si je nasadit i vyjmout. Chce to cvik a hlavně zkoušet. Vybírat lze z těch denních, čtrnáctidenních či měsíčních. Z jejich pojmenování vyplývá lhůta pro nošení, přesněji pro plánovanou výměnu. Kvůli komfortu a nízkému zdravotnímu riziku infekce či zánětu spojivek platí za oblíbené ty, které se vyměňují denně. Měsíční lze nosit po dobu cca 30 dní, potěší rovněž příznivou cenou, avšak večer je musíte vyndat a uložit do speciálního roztoku. Zvolíte-li však čočky měsíční kontinuální, získáte další výhody, jsou totiž vhodné na den i noc.

Líčení pod brýle

Svatba v brýlích: Trendy, líčení i kontaktní čočky!
Foto: Bespoke-bride.com

Základem je matná a sjednocená pleť. Make-up nanášejte v menších vrstvách a usilujte o řádné zapracování do pleti, pomůže vám houbička, případně štětec. Korektorem zamaskujte veškeré nedokonalosti, totéž platí také o kruzích pod očima. Brýle na dálku disponují tím, že oči opticky zmenšují. V tomto případě vsaďte na světlé až tělové (pěnové) stíny s perletí. Černou tužku na oči vyměňte za tu hnědou a následně ji štětcem zapracujte. Brýle na blízko kukadla naopak zvětšují, proto se zamilujte do matných zemitých odstínů a jemného nádechu kouřového líčení. Černá řasenka spolu s černou linkou je povolená.

Vyplatí se vědět

  • Máte v plánu pořídit si kvůli svatbě nové brýle? Minimálně dvouměsíční náskok přijde vhod. Výběr obrub stejně jako výroba brýlových čoček na míru nějaký ten čas zaberou.
  • V kurzu jsou čočky bez odlesků. Investuje do kvalitní antireflexní úpravy, díky které nebudete "házet prasátka" na všechny strany.
  • Upřednostňujte kvalitní materiály, elegantní barvy a promyslete si, zda vsadíte na brýlové čočky s tzv. filtrem modrého světla. Chrání zrak před září displejů notebooku či smartphonu.
 
 

Přečtěte si více