Marriage Guide online

Proč využít svatebního koordinátora

Text: Pavla Dočkalová

Svatba je životní událostí, která se obvykle plánuje se značným předstihem. Pokud jí předchází oficiální zásnuby, je respektována časová osa nejméně jednoho roku. Svatby bez zásnub, ale s plnou parádou ceremoniálů, je dobré plánovat nejméně půl roku předem, přičemž šest měsíců je pro zvládnutí všech příprav bez sebemenšího zádrhelu skutečně dobou minimální. Pro „bleskovky“, neboli svatby rychlého ražení, se časové normy nedají stanovit, protože žádné neexistují. Je však nutné počítat s tím, že budou muset novomanželé ze svých požadavků na průběh obřadu a následného veselí v mnoha věcech slevit.

Proč využít svatebního koordinátoraZobrazit galerii (4)
Foto: pixabay.com

Stále častěji využívanou variantou, jak docílit dokonalé souhry a profesionality v přípravách na den „D“, je požádat o pomoc svatebního koordinátora. Jedná se o člověka, který má objektivní nadhled, nesčetně zkušeností a značné kontakty a konexe na dodavatelské služby, bez kterých se vaše veselka neobejde.

Svatby v malíčku

Na otázku: Proč využít svatebního koordinátora? - existuje jednoduchá odpověď. Koordinátor převezme většinu starostí nad svatebními přípravami a snoubenci se mohou věnovat mnohem příjemnějším věcem a především sami sobě. Profesionál z oboru, jímž svatební koordinátor bezesporu je, má všechny věci, týkající se svateb, doslova v malíčku. Budoucí nevěstě a ženichovi tak šetří čas a nervy. Už žádné stresy nad tím, co všechno je třeba naplánovat, nachystat a realizovat. Zaúkolujte koordinátora a delegujte všechny problémy, těžkosti i „velké neznámé“ na jeho hlavu a buďte v klidu!

Jako ryba ve vodě

Proč využít svatebního koordinátora
Foto: pixabay.com

Svatební koordinátor ví, co dělá. Po dohodě se snoubenci zvládne sestavit celý harmonogram svatby, je pravou rukou nevěsty, styčným komunikačním důstojníkem celé rodiny a hlavně, cítí se přitom jako ryba ve vodě. Svatební koordinace není pouze prací, ale hlavně životním poslání. Lidé, kteří se této činnosti věnují, mají empatický přístup a dokáží nejen realizovat, ale i poradit. Dobré rozhodnutí někdy může doslova vytrhnout „trn z paty“ a zachránit nejednu faux pasovou situaci.

Zvolte časovou osu

Z pragmatického hlediska je velmi pohodlné, že díky svatebnímu koordinátorovi nemusí mít všechno na starosti rodina či novomanželé, a mohou se tak soustředit na prožití emocí příjemnějšího charakteru. Z funkčního hlediska lze volit, zda-li bude koordinován pouze svatební den, nebo celá svatba, nebo jiná smluvní etapa. Vždy jde o dohodu, která bude oběma stranám vyhovovat.

Starosti na jejich hlavu

Pomohou vám eliminovat stres. Výběr svatebního koordinátora se tak stane prakticky jedinou složitostí, kterou se budete muset „prokousat“. Vygenerovat toho nejvhodnějšího, se kterým si padnete do noty, pomůže profesní web svatebnikoordinatori.cz, jenž představí na dvě desítky zkušených profíků, kteří vědí, co dělají a mají prokazatelné zkušenosti.

O krok vpřed

Proč využít svatebního koordinátora
Foto: pixabay.com

Na webovém rozhraní lze načerpat prvotní informace nejen o jejich přístupu, ale zejména si udělat obrázek o proběhlé praxi. Člověk skrze pár písmen ihned pocítí sympatie, či antipatie, takže je „o krok vpřed“ a na případnou první nezávaznou schůzku přichází socializačně připraven.

Garance úspěchu

V tuto chvíli již má otázka: „Proč využít svatebního koordinátora?“ poněkud jinou dimenzi. Nestojí na bázi, zda „ano“ či „ne“, nýbrž na příslovcích „jak“ a „kdy“. Svatba totiž není pouze místo, jídlo, hudba, šaty, dary a hmatatelné věci, ale hlavně emoce, city a prožitky, které se nedají zopakovat, opravit, ani vyměnit. Vyberte šikovného koordinátora co nejdříve a zvládněte vše „na první dobrou“.

Klidná jistota

Proč využít svatebního koordinátora
Foto: pixabay.com

Svatební koordinátor ručí za hladký průběh vaší svatby. Hlídá, aby bylo vše sladěno do posledního detailu. Zaštiťuje celkové pojetí svatby, program i jeho vhodné načasování. Radí snoubencům ve věcech etikety, zvyklostí a svatebních tradic. Dělá svou práci dokonale a dokáže se stát garantem vašeho dne štěstí.

Devět z deseti oslovených nevěst potvrdilo, že bylo na své svatbě v přítomnosti koordinátora klidnější, jistější a sebevědomější.

 
 

Přečtěte si více