Marriage Guide online

Svatební tanec, aneb nechce tančit ani na svatbě

Text: Michaela Vadová

Vybrali jste známé melodie, promysleli choreografii a váš partner vůbec není nadšený? Ať už je to neschopnost tančit, nervozita, strach z pošlapaných střevíčků nebo nedostatek touhy předvést se na vlastní svatbě jako taneční hvězda – máme pro vás řešení.

Svatební tanec, aneb nechce tančit ani na svatbě

První svatební tanec novomanželů si většina pamatuje navždy – jaká zněla píseň, jak se odstartoval báječný večer a v současnosti také proniká pocit – jak se nám povedl náš dlouhé týdny připravovaný svatební tanec. Pokud jste nastudovali nejromantičtější svatební videa, předložili jste svůj návrh svému partnerovi a on vás odmítá, nemusíte hned házet flintu do žita.

Dámská jízda

Pokud se nechcete vzdát tanečního překvapení, vytvořte taneční vystoupení nejen pro svatební hosty, ale také pro svého milého. Tančit může buď samotná nevěsta, nebo si tanec může secvičit s družičkami, svědkyní a s dalšími kamarádkami. Na výběr máme dostatek romantických písní – k oblíbeným patří Bruno Mars a jeho hit Marry you. Dejte najevo svou lásku, užijte si svůj taneční prožitek a zároveň respektujte potřeby svého partnera.

Chcete-li ukázat svou ženskou stránku, vyberte si také ženskou píseň – nebo využijte kontrastu a překvapte choreografií na tvrdý rap. Nezapomeňte ovšem na to, že vaše svatební róba mnohé pohyby zakryje, nebo vám je vůbec nedovolí, nebo budou velmi nebezpečné pro stabilitu vrchního dílu šatů a jeho udržení na svém místě. Podobně myslete i na své obutí – přineste si svatební boty na nižším podpadku, některé nevěsty a družičky tančí bosé.

Pánská jízda

Pro někoho možná překvapivě (ale je to tak) – na některých svatbách září tančící ženich. Naopak – páni nás mohou překvapit senzačním představením, ve kterém zapojí své svaly. Do tance stačí zapojit kliky nebo pár akrobatických kousků, tanec ve stylu robotů a všechny dámy budou zírat. Na závěr pánské části choreografie můžete nevěstu vyzvat k tanci.

Realizace

Málokdo má příležitost společně připravovat tanec v blízké volné tělocvičně či v tanečním sále. Jste-li s vybranou partou tanečníků mimo jedno město, vyřešte rozkouskování hudby na několik částí a přesně si vyčleňte, kdo bude tančit či improvizovat na kterou část textu písně. Samozřejmě by tanec měl obsahovat i společnou část, kterou musíte před svatbou nacvičit spolu.

 
 

Přečtěte si více