Marriage Guide online

DIY - ozdobné pouzdro na příbory v rustikálním stylu

Text: Veronika Moreira

Nevěříte, že i příbory mohou být sami o sobě nádhernou dekoraci? Přesvědčíme vás! Naším dnešním tipem je docela jednoduché a přitom neobyčejně vkusné pouzdro, které si hravě zvládnete vyrobit sami. Příbory pak do takového pouzdra jednoduše zasunete a položíte na slavnostně prostřený stůl. Úspěch je předem zaručen!

Takto ručně vyrobená ozdobná pouzdra jsou dokonalým dekoračním doplňkem např. na svatební hostinu v rustikálním stylu, ale hodit se budou i k pohoštění formou rautu.

Co budeme k výrobě pouzdra potřebovat?

  • Vlnitý papír, nebo pytlovinovou látku o velikosti A4
  • Bílou strečovou krajku
  • Nůžky
  • Sešivačku
  • Lepenku nebo tavící pistoli
DIY - ozdobné pouzdro na příbory v rustikálním stylu

Výrobní postup pouzdra na příbory:

Vlnitý papír, nebo pytlovina má hnědou barvu. což bude s použitím bílé krajky dokonalá kombinace pro rustikální svatbu. Ta si jak známo žádá především přírodní barvy a pokud možno i materiál. Použijeme strečový tip krajky, kvůli dostatečnému pnutí. Z papíru vystřihneme podélné souměrný pruh, který přeložíme a na jedné straně sešijeme sešívačkou. Dle rozměrů papíru ustřihneme proužek krajky a přilepíme ji na spodní stranu pouzdra, je možné použit i sešívačku, záleží na pružnosti a poddajnosti krajky. Pouzdro by mělo být dost široké. aby se do něho vešla vidlička, nůž i lžíce. Na výšku by mělo odpovídat délce příborů. Pouzdro je hotovo a vložime do něho příbory, můžeme položit na stůl či svatební tabuli.

Kam je položíte, tam budou zdobit...

DIY - ozdobné pouzdro na příbory v rustikálním stylu

Svatební inspirace v rustik stylu:

DIY - ozdobné pouzdro na příbory v rustikálním stylu

Ozdobné pouzdro by mělo svým provedením dobře ladit s ostatní dekorací stolu a dalšími doplňky. Můžeme k němu použít i stejně laděné svatební menu, nebo jmenovky ke svatební tabuly. Pokud potřebujeme dekoraci v trochu jiných, třeba i nápadnějších barvách, vždy je možné vinitý papír předem obarvit. I barva krajky může být jiná než čistě bílá. vhodné mohou být i saténové či jiné stuhy různých barev, vždy je však lepší použít elastický materiál. Ozdobné pouzdro na příbory můžete použit při jakékoliv příležitosti a na každý druh oslavy. Všude se bude hodit, všude bude zajímavým zpestřením prostřeného stolu a neokoukanou, vkusnou a zároveň praktickou ozdobou.

DIY - ozdobné pouzdro na příbory v rustikálním stylu
 
 

Přečtěte si více