Marriage Guide online

Svatba v hlavní roli: romantika i pro náročného diváka

Text: Andrea Prokopová

Romantické komedie se svatební tématikou jsou fajn. Ať už si vyberete klasiku jako Nesvadbovi nebo něco méně známého, můžete načerpat inspiraci a trochu se rozněžnit. Tak nažhavte projektory a pusťte se do popcornu.

Svatba v hlavní roli: romantika i pro náročného diváka
Foto: pixabay.com

Klasika, exotika i více alternativní ladění. Svatby prostě hýbou i filmovým světem, takže je rozhodně z čeho vybírat.

Muriel se vdává

Muriel je velký romantik. Její jediné přání je být nevěstou. Jenže to není žádná holka od vedle. Spíš tak trochu ošklivé káčátko z malého australského města. Téhle nálepky se rozhodne zbavit a vydá se do Sydney hledat pana pravého na vlastní pěst, když si pro ni ještě nepřišel. Co se stane v Sydney? Najde Muriel samu sebe?

Nesvadbovi

John Beckwith (Owen Wilson) a Jeremy Grey (Vince Vaughn) jsou rozvodoví právníci. A mají zvláštní koníček. Dalo by se říct, že jsou něco jako svatebčané z povolání. Dokáží se totiž vetřít na svatbu, aniž by si někdo všiml, že nepatří ani k nevěstě ani k ženichovi. Jejich misí je svést družičky nebo single svatebčanky. Užít si a další víkend vyrazit na další svatbu. Vše se ale komplikuje, když se John do jedné z družiček zamiluje.

Starý, nový, půjčený a modrý

Kathrine čeká svatba. Snoubenec je solventní muž a tchýně je taky skvělá ženská. Všechno se zdá až dokonale dokonalé. To se ale mění, když dva dny před svatbou u Kathrine zazvoní její bývalý přítel Thomsen, který se vrátil z mise v Keni. Rozjede se řetězec událostí, které před svatbou nechce zažít asi nikdo. Thomsen je HIV pozitivní, Kathrine si uvědomí, že ho stále ještě miluje, pořídí si africké rasta copánky, rozhodne se nepozvat svoji sestru na svatbu… Prostě dánská tragikomedie o hledání skutečné lásky a životních jistot v nejistém světě.

27 šatů

Romantická komedie, za kterou stojí autorka filmu Ďábel nosí Pradu. Jane (Katherine Heigl) je strašný altruista. Byla na svatbě snad všem svým kamarádkám, pomáhala je celé naplánovat, ale sama si svůj milostný život ukočírovat neumí. Je zamilovaná do svého šéfa, který se ale do závazků moc nežene. Nebo alespoň ne s Jane. Během jedné z dalších svatebních oslav Jane potkává novináře Kevina, který nechápe, jak může někdo tolik lpět na marnivých svatbách, ale rozhodne se o Jane napsat článek. Doteď nepotkal nikoho, kdo by byl na tolika svatbách jako ona. Na Jane čeká plánování další svatby, tentokrát pro nikoho jiného, než jejího šéfa George. Ano toho, do kterého je zamilovaná. Jak tohle všechno skončí…

Rachel se vdává

I když se děj filmu točí okolo svatby, je spíše sondou do pochroumané duše mladé ženy. Psychologické drama, jehož hlavní hrdinkou je Kym, svými problémy zlomená mladá žena, která pobývá v léčebně, přijíždí na svatbu své sestry Rachel. Nervózní atmosféra okolo svatebních příprav je ale živnou půdou pro všechny nevyřešené a nevyřčené problémy, které trápí celou rodinu. Herečka v roli Kym Anne Hathaway byla za tuto roli nominována na Oskara.

Svatby podle Mary

Může se svatební koordinátorka zamilovat do svého klienta? Může to dopadnout dobře? Mary Flore (Jenifer Lopez) je nejlepší svatební koordinátorkou v San Francisku. Nikdo totiž není větší romantik než ona. Mít ji na své svatbě je výhra pro všechny snoubence. Když dostane nabídku spolupráce od vlivné podnikatelky Fran Donolly, je její kariéra na vrcholu. Ale jen do doby, než zjistí, že sympatický doktor, který ji zachránil před jedoucí popelnicí, je právě Franin snoubenec.

Bouřlivá svatba

Indická romantická komedie o čtyřdenní svatbě dvou mladých lidí, kteří se vezmou spíše z pragmatických důvodů než z velké lásky. Šlo totiž o domluvený sňatek, jak to tak v Indii bývá. Příběh přináší exotickou atmosféru svatebního šílenství, kde se mísí tradice a současný životní styl. Film není jen Bollywoodské melodrama ale je i oslavou lásky ve všech podobách.

 
 

Přečtěte si více