Marriage Guide online

Jak na originální svatební entree?

Kdo by nechtěl na svůj svatební den vzpomínat s láskou, nostalgií a úsměvem na tváři? Takový člověk patrně neexistuje. Všichni nesezdaní podvědomě cítí, že jde v jejich životě o mimořádný den, a proto se na něj chtějí s největší pečlivostí připravit. Do příprav obvykle angažují svoji rodinu i přátele. Ti, kteří chtějí mít profi služby na úrovni, neváhají zapojit svatebního koordinátora a nenechat absolutně nic náhodě. Svatební den je jako defilé jejich lásky a zaslouží si fanfáry i ovace.

Jak na originální svatební entree?Zobrazit galerii (4)
Foto: pinterest/kismisinkblog.com

Nemusí být pompézní, ale stejně tak nesmí být nudný. Nalijme si čistého vína a vězme, že úspěch každé svatby závisí na originálním entree. Vstup do dne „D“ by měl být velkolepý, mystický a tematický. Měl by beze slov říci vše.

Náhled do nitra duše

Jak na originální svatební entree?
Foto: pinterest/greenweddingshoes.com

Nervózní snoubenci, nedočkaví hosté, dojatí rodičové i natěšení kamarádi. Taková obvykle bývá skladba osazenstva, která na svatbě figuruje. Zmírnit momenty napětí a uvolnit sešněrovanou atmosféru, která bývá před samotným obřadem hmatatelná, dokáže specifické entree, které je tvořeno na individuálním profilovém základě.

Co si pod tím konkrétně představit a jak prakticky zahájit veselku? Scénář může mít pouze obecné záchytné body, protože správný „nástup na scénu“ by měl mít ryze individuální charakter. Jistě jste to již někde viděli. Nevěsta v dlouhých šatech na bílém koni nebo nevěsta v motorkářském, v extrémním případě i nevěsta v potápěčském skafandru. U ženicha nejsou žádné vzácné výjevy, když na obřad přijíždí na kole, pochoduje v uniformě, argotickém kostýmu nebo třeba v extrémním případě seskočí před radnici padákem.

Popusťte uzdu fantazii

Jak na originální svatební entree?
Foto: pinterest/horses.diydeko.cf

Proti gustu žádný dišputát. Originální entree dovoluje popustit uzdu fantazii, zažít nemyslitelné, smát se hodně nahlas, zavýsknout překvapením a hlavně užít si svůj den nestrojeně i přirozeně. Chvíle před obřadem se totiž skvěle hodí k tomu, aby se snoubenci dali poznat takoví, jací ve své přirozenosti jsou a nebáli se do společného života vnést kus svých životů minulých.

Vykročit správnou nohou znamená odhodit předsudky a udělat to, co je srdci blízké. Je-li nevěsta milovnice koní, nic jí nebrání usednout na svého oblíbeného oře a dojet k oltáři koňmo. Je-li nevěsta motorkářka, ani sebelepší účes nezničí nasazená přilba. Pokud je ženich z přesvědčení cyklista a každou minutu svého volného času tráví na cyklotoulkách, není nic proti ničemu, aby si cestou ke své milované šlápl do pedálů. Je-li ženich nadšený hasič, voják, či policista, přítomné jistě oslní uniformovanou garderobou, smyslem pro disciplínu nebo naopak recesí.

Výmluvnost beze slov

Jak na originální svatební entree?
Foto: pinterest/degreesnorthimages.com

Momenty před obřadem totiž nemusí mít pouze seriozní podtext, ale mohou být plné legrace, vtipu, nadhledu a stylovosti. Vstup do prvního manželského dne by měl zaujmout, strhnout dav a vyburcovat k pozornosti. Zvolená tematičnost musí mít výmluvný charakter, vypovídat beze slov o osobnostních rysech a schopnostech udělat si legraci ze sebe samých. Dramaturgie vstupního projevu snoubenců je odrazem jejich povah, vlastností a přístupu k životu.

Entree má časově omezený úsek a nesahá dále, než do samotného obřadu. Symbolicky uzavírá etapu mládeneckého života na svobodě a pomyslného odevzdání se jeden druhému - bez přetvářky, s čistým štítem, ve vzájemném porozumění. Snoubenci, kteří se nestydí a nemají zábrany ukázat svou pravou tvář i ve svůj svatební den, jsou odrazem vyspělé a vyzrálé párové kultury. V dobrém i ve zlém, zvládnou vše, dokud je smrt nerozdělí.

Originální entree se ale nesmí zvrhnout v parodii či frašku, která by někoho z přítomných dehonestovala. Individuální přístup zahájení veselky rovněž není synonymem pro netradiční svatbu, která má zcela jiný způsob pojetí a provedení.

 
 

Přečtěte si více