Marriage Guide online

Když Náplavka nestačí

PR text Léto je oficiálně za námi, ale letos typické aktivity spojené s naším nejteplejším obdobím pro vás nemusí nezbytně skončit.

Když Náplavka nestačí

Zdá se, že koupání už odzvonilo. A to nejen z pohledu končícího léta a nadcházející zimy. A zatímco do studené Vltavy aktuálně už lezou jen otužilci, existuje řešení, jak si ještě naposledy užít babí léto.

Co je nafukovací bazén

Nafukovací bazény jsou v podstatě mohutnější verze dětských bazénků, které možná znáte. Některé prémiové modely jsou mnohem robustnější a mají rám, který pomáhá zpevnit jejich strukturu. Navíc jsou nafukovací bazény mnohdy vybaveny vířivkou či topným tělesem, takže i když napadne sníh, vy si na terase můžete užít teplou koupel s bublinkami jak v vodě, tak ve sklenici.

Většina nafukovacích bazénů má relativně jednoduché pokyny k sestavení. Vnější kroužek, který drží tvar bazénu, je třeba nafouknout jako první. To vyžaduje přístup k vzduchové pumpě, která ji naplní požadovaným objemem v rozumném čase. No a pak už jen pustit kohoutek s vodou a naplnit bazén.

Co si promyslet před koupí

Jakmile si vyberete vhodné místo, budete muset pečlivě prozkoumat oblast a ujistit se, že z cesty odstraníte všechny kameny nebo jiné nečistoty. Pamatujte, že nafukovací bazén je vyroben z vinylové desky: Umístění na kámen nebo jiný tvrdý, ostrý nebo špičatý povrch by mohl způsobit díru v plášti.

Zatímco netěsnosti lze opravit, některé tmely potřebují vytvrzení v suchém prostředí. Nutnost vyprázdnit a znovu naplnit bazén efektivně ztrojnásobuje časově nejnáročnější část nastavení bazénu.

Těžká vinylová konstrukce bohužel zabije i ten nejodolnější trávník. Takže, pokud jste typ člověka, který si potrpí na vysoce udržovaný trávník, možná budete chtít investovat do trvalé konstrukce bazénu.

Vyplatí se nákup nafukovacího bazénu na léto?

To závisí na tom, zda máte rozpočet, terasu nebo dvůr, úložný prostor a potřebné vybavení pro udržování bazénu čistého a udržovaného.

Pokud zaškrtnete všechna tato políčka a hledáte letní odpočinkovou zábavu, je velmi pravděpodobné, že nafukovací bazén je právě pro vás. Může to dávat smysl také v případě, že máte menší dvorek, který chcete po létě znovu zpřístupnit, nebo když investice do trvalé instalace bazénu překročí váš rozpočet.

 
 

Přečtěte si více