Marriage Guide online

Koronavirus: Svatby do 10 lidí jsou povoleny

Text: Petr Kollman

Úřad Vlády ČR dnes rozhodl, že svatby do 10 lidí budou za specifických podmínek povoleny od 20. dubna. Další vlna rozvolnění těchto omezení počítá s datem od 8. června. Jaké jsou specifické podmínky a jakou svatbu dle těchto podmínek můžete naplánovat?

Koronavirus: Svatby do 10 lidí jsou povoleny

Pokud bude situace v České republice v souvislosti s koronavirem pokračovat tímto pozitivním způsobem („Tento scénář vychází z parametru, kdy bude koronavirus pod kontrolou, jako je doposud,“ podotkl Karel Havlíček), tak by se mohly konat svatby od pondělí 20.dubna 2020 za specifických podmínek.

Od 20. dubna budou povoleny mikro svatby!

Jaké specifické podmínky musí splnit novomanželé, kteří plánují svou svatbu na datum od pondělí 20.4.2020?

- maximální počet osob 10 (včetně novomanželů, oddávající, matrikáře, nebo třeba i fotografa)

- svatba bude se zvýšeným higyenickým opatřením (matrikářka by měla mít rukavice, účastníci obřadu budou muset dodržovat odstup minimálně 2 metry vyjma snoubenců a členů jedné rodiny, roušky si budou moci po dobu obřadu však sundat, gratulace mohou proběhnout, ale jen s následnou desinfekcí)

Od 8. června pak budou povoleny i svatby s účastí větší, než jen 10 osob...

Jak již bylo v úvodu článku řečeno, tak pokud pozitivní vývoj v souvislosti s koronavirem vydrží i nadále, počítá Vláda ČR s dalším uvolněním restrikcí týkajících se svateb od 8. června 2020. Mělo by se zejména jednat o navýšení počtu osob na svatbě. Výhledově to může být až 50 osob.

Základní údaje o tom, jak postupovat, pokud plánujete letos svatbu se dozvíte v našem speciálu: Svatby netřeba bezhlavě rušit, raději upravte své plány!

Mikro a malé svatby budou letošním hitem

Malé a mikro svatby budou letos na vzestupu a mají nemalé výhody! Připravili jsme si pro vás výběr článků, které se zaměřují na malé a mikro svatby:

Jak si takovou svatbu připravit se dozvíte v našem dalším článku: Mikrosvatba aneb málo je někdy více

Výhody a nevýhody velkých vs. malých svateb se dozvíte zde: Výhody malých svateb

Jak se chovat na malé svatbě? Svatební etiketa s Ladislavem Špačkem

 
 

Přečtěte si více