Marriage Guide online

Mikro svatba

Text: Andrea Prokopová

Svatba bez hostiny a gratulací není pro všechny. Je to bezesporu velký den, a pokud by vás mrzelo, že vás nikdo nepovede k oltáři nebo že neuvidíte své kamarády ve svátečním, nebude tahle varianta nic pro vás. Pokud si ale chcete své ano nechat jen a jen pro sebe, ve vší jeho intimnosti, zvažte malou svatbu jen se svědky.

Mikro svatbaZobrazit galerii (2)
Foto: www.pixabay.com

Bez svědků to nepůjde

I ten nejmenší obřad se bez svědků neobejde. A bez oddávajícího taky ne. I tak se ale vyhnete měsícům plánování a přemýšlení koho pozvat na obřad a koho k svatebnímu stolu.

Nevýhody?

Budete na to sami. Jen vy a svědek. Proto vybírejte pečlivě. Možná bude náročné hlavně babičkám a tetičkám vysvětlit, že jste je nezapomněli pozvat. Že nebyl pozvaný nikdo, protože žádná hostina se nekonala. I tohle se může někoho dotknout, někoho urazit. Je dobré předem zvážit, jak o tomhle kroku své blízké informovat.

Hlavní výhody

Ušetříte si hodně stresu, času i peněz. Za velkou hostinu není problém dát i více než 100 000 Kč a strop není nijak omezen. Dobrý catering a krásné místo něco stojí. Ubytování přespolních hostů taky. Ušetřené peníze tak můžou posloužit k renovaci bytu, nebo za ně můžete jet na delší svatební cestu. Nemusíte řešit koho pozvat a koho ne, vymýšlet zasedací pořádek, nebo poslouchat, jak jste měli udělat to a to jinak.

Mikro svatba
Foto: www.pixabay.com

Svatba jen se svědky je kouzelná v tom, že je jen vaše, malá, skromná a soukromá. Ne každému je příjemné, aby na něj během tak zásadního životního momentu koukalo tolik párů dalších očí. Ne každý je rád středem pozornosti. Navíc oslavu můžete uspořádat i dodatečně a oslavit tak, že jste svoji, bez obřadu a bez hostiny.

Obřad jen na oko

Jako zajímavý kompromis se nabízí svatba na úřadě a vlastní obřad s blízkými a kamarády. V případě, že by vás mrzelo, že přijdete o sdílenou radost z vaší lásky. Můžete si po americku napsat a přečíst vlastní sliby, může vás oddat kamarád. Může to být prostě celé podle vás, protože všechny úřední náležitosti už budou vyřízené.

 
 

Přečtěte si více