Marriage Guide online

Profesionální svědek Jiří Smíšek

Text: Petr Kollman

Co znamená profesionální svědek a s čím nám může pomoci? Rozhovor s prvním profesionálním svědkem v České republice a vždy usměvavým Jiřím Smíškem.

Profesionální svědek Jiří Smíšek

Jiří, co si novomanželé mohou představit pod pojmem „profesionální svědek

Někoho, kdo se chová jako svědek, zařídí svědkovy „povinnosti", splyne s okolím a především bude oporou svému svěřenci. Výraz profesionální svědek je možná trochu zavádějící, nicméně s jistou nadsázkou tomu tak ve skutečnosti je. Nejsem svědek na slovo vzatý, jen chci, aby mě tak novomanželé vnímali a měli ve mě plnou důvěru. Zkrátka aby si svůj den mohli jen užívat a o nic se nestarat. Myslím, že se podařilo můj záměr výstižně schovat pod značku Stačí říct jen „ano"...

V čem je to jiné, než svatební koordinátor nebo svatební agentura?

Svatební koordinátor je konkrétní osoba, která se stará o hladký průběh přípravy na svatbu, obřadu, zábavy a dalších prvků svatby. Agentura zase zajistí vše potřebné - od mobiliáře přes dekorace, až třeba po kapelu. V obou případech vlastně nabízím totéž, jen trošku jinak. S novomanželi budu v kontaktu od prvotní schůzky, kdy mi sdělí jejich přání a tužby s ohledem na průběh svého velkého dne, až do odjezdu jejich posledního hosta ze svatby. To nejdůležitější je ale to, že vše budu zařizovat osobně a nehrozí tedy žádný komunikační šum ani jiné podobné nedostatky. Spoléhám na lidský a vstřícný přístup založený na značných profesních zkušenostech.

Chápu správně, že jste v oboru úpiným nováčkem?

Tak tomu úplně není. Několik svateb jsem již zařizoval, některé v rámci své poslední pracovní pozice, některé zase pro známé. Rozhodně nejsem nováčkem na poli „eventu", takřka pět let jsem pracoval jako Catering manager v jedné z pražských společností, která má své vlastní prostory a organizuje například firemní večírky, konference, nebo třeba svatby. Náplň mé práce obsahovala zajištění jednak chodu celého prostoru, a potom přípravu a realizaci celé akce. Za mou kariéru jsem se „podepsal" pod stovky takových akcí a troufám si tvrdit, že úspěšně hodnocených ze strany klienta. Především neosobní „tvář" naší klientely mě přivedla na myšlenku organizace svateb, kdy člověku bude odměnou nejen „díky" na závěr akce, ale zejména úsměv a spokojenost novomanželů.

A co všechno dokážete zařídit?

Rád bych řekl, že všechno. To ale samozřejmě nelze. Jsem obklopen několika partnery, kteří ovládají svou práci kvalitně a mnohdy jsou i špičkami oboru v ČR. Za ty roky jsem nasbíral spoustu kontaktů a hlavně se osobně seznámil s mnoha takovými lidmi, se kterými je radost spolupracovat. Za zmínku určitě stojí třeba fotograf Jakub Horák z Vyfotme.cz. Stejně tak znám jejich práci a s naprosto čistým svědomím svatebčanům doporučím tyto služby. Zmíněné „Stačí říct jen ano..." má svůj význam. Nemá smysl tu konkrétně vyjmenovávat vše, co jsem schopný zařídit. Pro lepší představu ale můžu uvést pár příkladů. Když začneme rozlučkou se svobodou, místem na svatbu, výběrem šatů, můžeme pokračovat kompletním vybavením pro hladký průběh svatby (mobiliář, inventář, dekorace, apod.), zdaleka neskončíme zajištěním fotografa, kameramana nebo kapely. Zkrátka se novomanželé nebudou muset starat o nic než o své „ano".

Tohle všechno zvládnete sám?

Sám určitě ne. Mám svou „pravou ruku", bez které bych se do takového projektu ani nepouštěl. Spolužačka, kamarádka a ted' už i kolegyně Petra je přesně to, co jsem potřeboval k tomu, abych něco podobného začal realizovat. Navíc ženská ruka je třeba nejen v domácnosti, ale i v práci. Navíc v oboru svateb - to snad každý chápe :)

To se tváří jako finančně náročná služba. Jak tornu ve skutečnosti je?

Možná tváří, ale vůbec tomu tak není. Dokonce dokáži novomanželům i nějakou tu korunu ušetřit. Výběr partnerů, kterými se člověk obklopí, je zásadní. Ti moji jsou prověření léty spolupráce a na základě dobrých vztahů jsou schopní skrze mě nabídnout i lepší cenu, než když si novomanželé objednají jejich služby napřímo. Neříkám, že všechno dělám zadarmo, to se říct nedá, ale ve výsledku, oproti třeba svatebním agenturám, tomu tak je.

Poděkování na konec

Jiří, děkujeme za příjemný rozhovor a pokud i vy hledáte toho správného pomocníka, přikládáme na Jirku i kontakt.

Jiří Smíšek (+420) 734 377 197 ​

 
 

Přečtěte si více