Marriage Guide online

Svatební první pomoc: S krabičkou poslední záchrany budete připravená na všechno

Text: Eliška Jindrová

Oko na punčoše, bolavý puchýř a rozmazaná řasenka. I tyhle drobné nehody doprovázejí svatební den mnohých nevěst. Buďte na ně předem připravená, ať vás nevyvedou z rovnováhy! Přibalte si s sebou na svatbu „krabičku poslední záchrany“. Co v ní rozhodně nesmí chybět?

Svatební první pomoc: S krabičkou poslední záchrany budete připravená na všechnoZobrazit galerii (3)
Foto: Unsplash.com

"Kápézetka", KPZ, tedy krabička poslední záchrany, vám ušetří mnohé starosti. Praktické nezbytnosti si zabalte do malé kabelky a svěřte je zodpovědné osobě – třeba vaší svědkyni nebo některé z družiček. Takhle „pojištěná“ si svůj den užijete bez obav a opravdu naplno!

Lékárnička pro všechny případy

Sbalte si s sebou vlastní mini lékárničku. Kromě léků, které případně běžně užíváte, do ní přibalte náplast (to kdyby vás slušivé střevíčky obdařily bolavým puchýřem) a lék proti bolesti (taková bolest hlavy by vám den D dokázala opravdu znepříjemnit). Předsvatební stres s vaší imunitou může pěkně zatočit a nemnohým nevěstám stoupne teplota, nebo dokonce dostanou horečku. Srazíte ji lékem na bázi paracetamolu, který v lékárničce také nesmí chybět.

Čeká vás obřad nebo oslava v přírodě či na zahradě? Nezapomeňte na zklidňující gel na poštípání hmyzem. Na letní svatby, kdy budete trávit část dne na přímém slunci, se bude hodit i zklidňující pěna či chladivý gel na popáleniny od sluníčka. Hodit se budou kapky do očí, které uleví unaveným očím.

Kosmetické minimum

Svatební první pomoc: S krabičkou poslední záchrany budete připravená na všechno
Foto: Unsplash.com

Pláč z dojetí a štěstí může snadno rozmazat i ten nejdokonalejší make-up, proto s sebou určitě mějte odličovací ubrousky, kterými rozmazané stíny a linky rychle zlikvidujete. Líčení rychle upravíte, pokud budete mít při ruce „svaté kosmetické trio“: kompaktní pudr, rtěnku a voděodolnou řasenku.

Nervozita i žhavé slunce snadno způsobí zvýšené pocení, nezapomeňte tedy na kvalitní deodorant nebo antiperspirant, klidně v praktické cestovní verzi. Neztratí se ani praktické a osvěžující vlhčené ubrousky. V kosmetické KPZ mějte připravený i lak na vlasy a několik pinetek, sponek a gumiček a samozřejmě hřeben pro případné poupravení účesu. Neměl by chybět ani pilník na nehty a nůžtičky.

Doporučujeme vzít si s sebou také antibakteriální gel pro rychlé vydesinfikování rukou, když si nebudete mít čas odskočit na toaletu. Dále hydratační krém na ruce, jelení lůj, papírové kapesníky a balíček intimních vložek a tamponů (a to i tehdy, kdy menstruaci nečekáte – stres ze svatebních příprav může s cyklem pořádně zatočit). Vdáváte se v létě a venku žhne sluníčko? Průběžně se mažte kvalitním opalovacím krémem.

Pozor! Na svatbě používejte jen ty značky a druhy kosmetiky, které máte vyzkoušené. Alergická reakce je to poslední, co ve svatební den chcete řešit.

Pro svěží dech a krásnou vůni

Kartáček a zubní pasta, ústní voda nebo alespoň balíček žvýkaček. Pomocníky pro svěží dech určitě nenechávejte doma. Přibalte k nim i párátko nebo zubní nit (kus občerstvení uvíznutý mezi zuby by vás mohl pěkně otrávit). Velmi praktický je i ústní sprej, který případný zápach z úst zažene během pár sekund.

Abyste se cítila jako opravdová princezna, vezměte si s sebou oblíbený parfém nebo toaletní vodu v miniatuře nebo vzorkovém balení. Příjemná vůně ještě více podtrhne vaši krásu a ženskost.

Energetická tyčinka a lahev s vodou

Svatební první pomoc: S krabičkou poslední záchrany budete připravená na všechno
Foto: Pixabay.com

Gratulace, popovídání se všemi hosty, focení a bohatý svatební program… V den svatby se budete hodně otáčet a mnohdy se nestihnete pořádně najíst. Od kručení v žaludku vás zachrání energetická tyčinka, müsli tyčinka nebo banán (jen pozor, ať se v tašce nerozmačká). Také hroznový cukr vám okamžitě dodá potřebnou energii, nepřekračujte ale doporučené denní dávkování, jinak hrozí projímavé účinky.

Během celého dne se snažte doplňovat tekutiny – a tím nemyslíme ty alkoholické… Lahev s neperlivou vodou o objemu alespoň půl litru mějte vždy po ruce a poctivě z ní ucucávejte. Díky vodě budete lépe snášet horko i klimatizované prostory, ruch, stres i alkohol. Proti případným křečím pomůže magnezium v šumivé tabletě, kterou můžete do lahve s vodou rozpustit.

Punčocháče, přezuvky a šitíčko

Náhradní punčocháče (alespoň dvoje) a pohodlné boty na přezutí (např. balerínky či společenské sandálky bez podpatku) jsou opravdové „must have“ každé nevěsty. Vaše chodidla dostanou ve střevíčkách opravdu zabrat, obzvlášť pokud na ně nejste moc zvyklá. Po obřadu jim proto dopřejte úlevu v podobě pohodlnější obuvi nebo alespoň gelových vložek do bot. Hodí se i leukoplast a vteřinové lepidlo (pokud by se vám náhodou zlomil podpatek). Svěží pocit vašich chodidel zajistí deodorant nebo osvěžující krém na nohy.

Rozjíždějící se oko na silonkách případně zastaví obyčejné mýdlo nebo bezbarvý lak na nehty. Pro všechny případy si s sebou vezměte také cestovní šitíčko (sukně se vám může zadrhnout o podpatek nebo o lavičku) a zavírací špendlík (pro rychlé a provizorní přichycení látky, pokud něco nedrží tam, kde má).

Praktická krabička poslední záchrany může usnadnit slavnostní den nejen vám, ale i jakékoliv jiné dámě, která se na vaši svatbu nepřipraví tak pečlivě jako vy. Mějte ji proto po celou dobu při ruce!

 
 

Přečtěte si více