Marriage Guide online

Zajímavosti ze svatebního světa slavných

Text: Veronika Moreira

České i zahraniční celebrity nás neustále něčím překvapují, šokují, pohoršují, ale také inspirují. Jejich životy, osudy, výstřelky a skandály jsou všude kolem nás, valí se na nás z médií a určitým způsobem nás třeba i ovlivňují.

Zajímavosti ze svatebního světa slavných

Zvláštní kapitolou jsou svatby slavných, které obvykle plní titulní stránky novin či magazínů a jsou diskutovaným tématem i po několik týdnů. Právě svatby slavných osobností však často inspirují nejeden snoubenecký pár.

Svatby slavných jsou obvykle přehlídkou luxusu a bohatství, kterým snoubenci omračují přátele i konkurenty, především však média a širokou veřejnost, nezřídka ve snaze o zviditelnění, je-li období největší slávy u konce či pomalu na ústupu.

Sumy za svatební položky šplhají k milionům, šaty nesou jména těch nejslavnějších návrhářů, stoly se prohýbají pod drahým nádobím a spoustou exotických jídel, šampaňské teče proudem. Honosné svatby slavných je zajímavé sledovat, je dlouho o čem psát a o čem mluvit. Pravidelně nám však dokazují, že nic z toho není zárukou šťastného a dlouhotrvajícího manželství, dalo by se říct, že spíš naopak.

Pojďme se spolu podívat na několik svateb celebrit, čím byly zajímavé, unikátní či nezapomenutelné?

Angelina Jolie a Brad Pitt - svatební šaty s kresbičkami jejich dětí!

Svatební šaty a závoj pomalovaný dětskými barvičkami? Zvířátka, autíčka, letadla a postavičky na sněhobílých, snových šatech přichystaných pro den D?

Každou jinou nevěstu by zřejmě trefil šlak. U slavné herečky však šlo o záměr a svatební šaty Angeliny Jolie se tak bezpochyby zařadily mezi nejoriginálnější.

Dlouho očekávaná a několikrát falešně oznámená svatba slavného páru se po dlouhodobém naléhání jejich šesti dětí konečně uskutečnila 23. srpna 2014, v kapli zámku Miraval ve Francii, kteří manželé vlastní.

Nešlo o typickou svatbu roku, zúčastnilo se pouze dvacet pozvaných hostů a svatba proběhla v tajnosti. Vše bylo v režii dětí snoubenců, které také nakonec odvedly nevěstu k oltáři, nesly květiny, držely prstýnky, napsaly pozvánky a prý i upekly dort.

Daniel Craig a Rachel Weisz – tajná svatba po krátké známosti

Svatbou po několikaměsíční známosti překvapili všechny přátele a známé, vzali se tajně, obřadu se zúčastnili pouze čtyři lidé. Představitel Jamese Bonda a kráska známá např. z filmu Mumie nebo Nepohodlný, se vzali před čtyřmi lety v New Yorku, za přítomnosti Craigovy osmnáctileté dcery, čtyřletého syna Rachel a dalších dvou přátel.

V tomto případě možná výjimka potvrzuje pravidlo, neboť jsou stále spolu a podle všeho, stále zamilovaní.

Madonna a Guy Richie – okázalost a skotské tradice

Své ano řekla královna popu britskému režisérovi ve Skotsku v roce 2005. Svatební šaty pro ni tehdy navrhla Stella McCartney, nevěstu navíc zdobily historické šperky monacké princezny. Ženich oblékl tradiční skotský kilt. Honosná svatba v přepočtu asi za 30 milionů korun však slavnému páru k manželskému štěstí nepomohla. Manželství skončilo rozvodem o tři roky později.

Elton John a David Furnish – svatba ve Windsoru, jako Princ Charles a Camilla

Slavný hudebník a jeho o patnáct let mladší partner byli mezi prvními, kdo ve Velké Británii využili nově povolenou možnost uzavírání sňatků mezi osobami stejného pohlaví. Brali se ve Windsoru, jen o málo později než korunní princ Charles a jeho druhá žena Camilla Bowles-Parker. Místo svatebních darů požádali novomanželé o příspěvky pro svou charitativní nadaci, jejímž cílem je pomáhat nemocným v boji proti AIDS.

Vanisha Mittal a Amit Bhatia – svatba v přepočtu za miliardu korun

Toto byla jedna z nedražších a nejokázalejších svateb v historii. Dcera ocelářského magnáta si brala úspěšného obchodníka a burzovního makléře. Svatba se konala ve Versailess, přepychový banket pak hostil jen tu nejvyšší honoraci a celebrity zvučných jmen. Vystoupila tu pro ně i zpěvačka Kylie Minogue. Svatba stála v přepočtu zhruba jednu miliardu korun, což bez výhrad zaplatil nevěstin otec.

Tom Cruise a Katie Holmes – 6000 svíček vonících kávou a růžemi

Také manželství tohoto slavného páru je už minulostí, na své svatbě však v roce 2006 rozhodně nešetřili. Brali se tehdy v Itálii, na hradě Odescalchi, severně od Říma. 250 hostů dopravilo na svatební obřad třicet luxusních limuzín, ženich i nevěsta oblékli šaty od Armaniho, při obřadu zpíval slavný italský tenorista Andrea Bocelli. Mezi hosty nechyběla slavná jména manželů Beckhamových, Jennifer Lopez či Johna Travolty.

Romantiku krásného prostředí dokreslovaly vonné svíčky, nakonec bylo vše korunováno velkolepým ohňostrojem.

Po Cruisových dvou předešlých, nevydařených manželstvích s herečkami Mimi Rogers a Nicole Kidman však nechyběla ani předmanželská smlouva, v níž nechybělo ujednání o zaplacení v přepočtu 110 milionů korun za nevěru.

Manželství Toma Cruise a Katie Holmes však po šesti letech neskončilo kvůli záletům, spíš kvůli scientologické církvi, jejíž zákony Tom nejspíš trochu nekompromisně propaguje a to i ve věci výchovy dcery Suri, kterou má s Kate. Díky podobným problémům se, mimo jiné, kdysi nejspíš rozvedl i s bývalou manželkou Nicole Kidman.

 
 

Přečtěte si více