Marriage Guide online

Jak z vašeho nastávajícího manžela udělat toho nejhezčího ženicha na světě?

Text: rozhovor s Denisa Vámoš Gróffová

Svatba je v životě ženy i muže výjimečným okamžikem. Obzvláště pro nevěstu je velmi důležité, aby vše bylo perfektně sladěno do posledního detailu. Proto nevybírá šaty jen pro sebe. Stará se také o to, jak obléknout svého nastávajícího, aby spolu na svatbě vytvořili naprosto dokonalý pár. Jak správně obléknout ženicha na svatbu jsme se zeptali šéfdesignérky módní značky Pánské obleky BANDI Denisy Vámoš Gróffové.

Jak z vašeho nastávajícího manžela udělat toho nejhezčího ženicha na světě?Zobrazit galerii (2)
Foto: Pánské obleky BANDI – pánské obleky na svatbu

Je nutné, aby ženich na svatbě dokonale ladil?

Určitě ano. Nicméně je potřeba dát si pozor na to, s čím bude ladit. Ženich by měl být sladěný výhradně s nevěstou, protože tvoří pár právě s ní, a ne s barvami svatební tabule nebo balónkovou výzdobou. Existuje několik způsobů, jak sladit ženicha s nevěstou tak, aby byli tím nejkrásnějším párem na svatbě. S barvou šatů a doplňky nevěsty můžete sladit například svatební vestu a kravatu s kapesníčkem. I takový detail jako kapesníček do saka dokáže pár dokonale propojit.

Jakou barvu obleku na svatbu nejlépe zvolit?

Nelze říct, že na svatbu se hodí světlý, nebo tmavý oblek. Důležité je zvolit barvu obleku podle typu muže. Na snědých typech krásně vynikne krémový nebo bílý oblek. Naopak muži světlejšího typu by ve světlém obleku mohli působit nevýrazně a mezi ostatními svatebčany zaniknout. Proto jsou v tomto případě tmavé obleky jasnou volbou. Tmavý oblek navíc postavu opticky zeštíhlí a dokáže zakrýt i případné drobné nedostatky, jako je menší bříško.

Co když si ženich odmítá vzít svatební vestu? Je to přeci proti všem pravidlům společenského oblékání.

Pokud si ženich svatební vestu vzít nechce, nevadí. Není to žádné pravidlo. Svatební vesta je sice často tím nejlepším kouskem celého outfitu, ale není to tak vždy. Vesta nesluší každému. To se prostě musí vyzkoušet společně s oblekem a botami. Pokud se ženich ve vestě necítí, může svatební outfit jednoduše oživit i jinými doplňky. Například luxusní anglickou kravatou (regatou) nebo klasickou svatební kravatou a kapesníčkem do saka. Tady je zase důležité zvolit správnou barvu tak, aby ženich ladil se svatebními šaty a doplňky nevěsty.

Koupě obleku se někomu může zdát jako velká investice. Je možné výběrem toho správného obleku peníze ušetřit?

Jak z vašeho nastávajícího manžela udělat toho nejhezčího ženicha na světě?
Foto: Pánské obleky BANDI – pánské obleky na svatbu

Samozřejmě. Pokud správně vyberete oblek na svatbu, můžete ho využít také k dalším příležitostem. Volbou lesklého obleku rozhodně neuděláte chybu, protože se perfektně hodí například také na ples nebo oslavu jubilea. Lesklý oblek působí slavnostněji a muži přidá na eleganci. Pokud ženich pracuje jako manažer nebo úředník, je pro něj lepší variantou univerzální matný oblek, který pak vynosí i do zaměstnání. Navíc si jej může obléknout i na ples nebo do divadla.

Myslím, že základ bychom měli, zbytek je v rukou nevěsty a ženicha. Děkuji moc za rozhovor.

Není zač, bylo mi potěšením.

 
 

Přečtěte si více