Marriage Guide online

Kde v Praze stylově zapít rozlučku se svobodou

Text: Filip Uhlíř

Datum svatby potvrzené, pozvánky rozeslané, vaše nastávající je ponořená do katalogů květin a sestavuje zasedací pořádek kamarádek podle toho, které spolu mluví a nemluví. Jednoduše řečeno ideální čas se oddat myšlenkám na rozlučku se svobodou s kamarády, nebo svatební afterparty. Jedna z prvních otázek, která vyvstane na mysl, je, kde s kumpány řádně zapít zakončení vaší lovecké kariéry.

Kde v Praze stylově zapít rozlučku se svobodou
Foto: Black Angel´s Bar

V případě rozlučky vás bujná fantazie velmi pravděpodobně zavede do nějakého strip clubu. Nelze nic namítat. Ale ať už před návštěvou svůdných tanečnic, nebo po manželském slibu by bylo určitě příjemné se posilnit něčím alkoholickým. A když už se jedná de facto o vaše loučení či vstup do nové životní éry, stálo by za to se posilnit i něčím kvalitním nebo alespoň zajímavým. Ať už by se jednalo o whisky, gin, tequillu nebo vodku, naše hlavní město vám má co nabídnout.

Whisky

U stylového popíjení ještě zůstaneme. Pár minut chůze od Václavského náměstí se totiž v prvním patře Jindřišské věže nachází restaurace Whiskeria s téměř 400 druhy skotské, irské, kanadské, nebo i japonské whisky. Pro milovníky whisky je v Legerově ulici také specializovaný skotský klub Whisky&Kilt, který má v nabídce oproti Whiskerii „pouhých“ 200 druhů whisky.

Pokud by vaše chuťové buňky nestály o whisky, ale spíš o pravou irskou whiskey, pak bary Merlin Irish Pub a Rocky O´Reillys Pub jsou přesně pro vás. Oba bary sice nenabízí stovky druhů whiskey, ale rozhodně budete mít možnost ochutnat značky, které v běžných barech nepotkáte. Navíc jsou oba bary proslavené specifickou přátelskou atmosférou.

Vodka

Ze stylových podniků, stojí za zmínku music bar Černá ovce, ve kterém vám nalijí v Americe velmi populární vodku Skyy, nebo vyhlášenou vodku Beluga . Černá ovce navíc disponuje i několika kvalitnějšími značkami ginu, jako například Hendrick’s či Saffron.

Pokud naopak luxus k večírku nepotřebujete a patříte navíc mezi filmové nadšence, mohli byste ochutnat vodku Beluga i v Movie baru na Náměstí Míru. Zaujmete čestnou barovou židli pro režiséra, zbytek přátel posadíte na stoličky pro filmový štáb a večírek může začít. Vodku s neobvyklou příchutí si pak můžete objednat v baru Propaganda nedaleko Národní třídy. Mají totiž v nabídce sedm příchutí Absolut vodky a pro případné klasiky je zde ze samotné matičky Rusi nefalšovaná Stolichnaya.

Rum

Abychom ale nezůstali jenom u alkoholu evropské výroby, podíváme se i po produkci z amerického kontinentu. Širokou nabídku více než stovky rumů, prakticky z celé Jižní Ameriky i z mateřského Karibiku, vám nabídnou například v Ron Bar – Sbohemrozume na Vinohradech. Bar sice není nijak luxusní, ale za to nabízí ty nejlepší a nejzajímavější „kousky“ za vcelku příjemné ceny. Bohatou nabídku, přes 100 různých značek rumu, má v nápojovém lístku i další bar - La Casa de la Havana, nedaleko od Národního divadla. Jelikož si tento klub zakládá na přízvisku „kubánský“, budete si moct vybrat i z doutníkového menu. Zakouřit si doutník při sklence rumu můžete i v Zum Zum Café, které se honosí titulem první „roneria“ v Praze. A tento titul nosí zcela po právu, přes pět set druhů rumu už je totiž úctyhodná nabídka.

Tequila

Z Karibiku se přesuneme jen o pár kilometrů dál na západ. Do Mexika, země kaktusů, agáve a z něho vyráběné tequily. Tou můžete zapít pravé mexické tacos v restauraci Las Adelitas, která má v Praze dvě pobočky. Jedna je na Malém náměstí a druhá v ulici Americká. Jak už podtitul Restaurante Mexicano & Tequila Bar napovídá, v obou máte možnost ochutnat tequilu ze 100% agáve, ale i méně obvyklý mezcal, který se vyrábí z jiné odrůdy agáve než tequilla a při jeho tradiční výrobě se používá červ.

Obdobnou nabídku jako v Las Adelitas, vám nabídnou v baru Milá tchýně, kousek od Karlova náměstí. Jsou zde k dostání jak klasické tequily, tak již zmiňovaný mezcal. Akorát to tacos ve Tchýni nedostanete.

 
 

Přečtěte si více