Marriage Guide online

Jdete na svatbu jako host?

Text: Denisa Vámoš Gróffová

Svatební hosté si často kladou otázku, co si vzít na sebe, aby vypadali skvěle a zanechali ten nejlepší dojem. Jak se správně obléknout na svatbu? Na to jsme se zeptali šéfdesignérky módní značky Pánské obleky BANDI Denisy Vámoš Gróffové.

Jdete na svatbu jako host?Zobrazit galerii (3)
Foto: Pánské obleky BANDI – obleky na svatbu

Jaký typ a barvu obleku zvolit?

Vybírat můžete ze dvou základních typů obleků, dvojdílného a trojdílného. Dvojdílný oblek tvoří sako a kalhoty. Díky stále menším nárokům na formální vzhled je tento typ u mužů nejčastější volbou. Trojdílný oblek je doplněný o oblekovou vestu. Muži si trojdílný oblek vybírají proto, aby podpořili svůj seriózní vzhled. Na svatbu můžete zvolit oba typy obleků. Je jen na vás, ve kterém se budete cítit lépe.

Jdete na svatbu jako host?
Foto: Pánské obleky BANDI – obleky na svatbu

Co se týče barvy, doporučuji oblek černý, tmavě modrý nebo tmavě šedý. V případě, že se svatba koná v létě, můžete použít také světlý pánský oblek, například modrý, šedý nebo hnědý.

Jaká košile je vhodná na svatbu?

Jdete na svatbu jako host?
Foto: Pánské obleky BANDI – košile

K obleku volte vždy košili s dlouhým rukávem. To je základ. Rukávy košile by měly vyčnívat z rukávů saka. Jinak byste mohli působit tak, že je vám oblek velký. Anebo hůř, že máte oblek po starším bratrovi. Pro svatebního hosta je vhodná bílá nebo světlá barevná košile. Košili s krátkým rukávem si můžete obléknout až na volnou zábavu, a to k oblekovým kalhotám bez saka.

A co kravata?

Kravatu vybírejte s ohledem na barvu šatů vaší partnerky. Nejlepší by bylo přijít do prodejny i s partnerkou nebo alespoň s jejími šaty. Obchodní poradci vám pomohou vybrat ten správný odstín, abyste krásně ladili. Například k fialovým šatům můžete zvolit světle i tmavě fialovou kravatu.

Co když kravatu nosím nerad? Musím si ji brát?

To dokážu pochopit, ale na oficiální část obřadu to prostě budete muset vydržet. Poté si můžete kravatu sundat a schovat do kapsy saka. Rozhodně si kravatu nepovolujte. Mohl byste působit, že jste společensky unavený, a to určitě nechcete. Když si kravatu sundáte, můžete si rozepnout vrchní knoflík u košile.

Občas mě kravata škrtí, čím to je?

Pokud vás škrtí kravata, není to samotnou kravatou. Může za to malý průměr límce košile. To znamená, že jste buď přibrali na váze, nebo vybrali špatnou velikost košile. Správně vybírejte košili tak, že volně strčíte prst mezi límec košile a krk. Kravata vás pak nebude škrtit a budete se cítit pohodlně. Anebo navštivte vaši nejbližší značkovou prodejnu Pánské obleky BANDI, kde se vám zdarma bude věnovat profesionální tým odborných poradců. Pomohou vám vybrat správnou košili a další oblečení, abyste vypadali skvěle. Bude to pro vás bez starostí.

 
 

Přečtěte si více