Marriage Guide online

Zaměřeno na boty pro ženicha

Text: Lenka Zelnitiusová

Svatební obuv pro ženicha si žádá pozornost, dokonce o něco větší než boty pro nevěstu. Jsou totiž na očích, zatímco střevíčky nebo lodičky ukrývá bílá róba až na zem. Svatební oblek musí s obuví ladit, nikoliv se díky kontrastů přetahovat o pozornost. Poradíme vám na co se při výběru zaměřit, s čím počítat a na co nezapomenout. Rozhodně nekompromisně trvejte na kvalitě.

Zaměřeno na boty pro ženichaZobrazit galerii (4)
Foto: Unsplash.com

Na míru ušitý oblek, manžetové knoflíčky, ladící korsáž v klopě, luxusní kravata z pravého hedvábí a omšelé společenské boty, které jste na poslední chvíli našli v botníku. Svatební obuv dokáže podtrhnout, nebo totálně zhatit ženichův outfit. Možná si říkáte, proč zrovna tomuto tématu, na kterém nejde nic pokazit, věnujeme samostatný článek. I když to na první pohled tak nevypadá, opak je pravdou. Spoustu pozornosti ohledně ošacení a také peněz se investuje do svatebních šatů a doplňků pro nevěstu, ženichův look bývá dost často upozaděn. Natožpak boty.

Vybírejte s rozvahou

Zaměřeno na boty pro ženicha
Foto: Unsplash.com

Ještě dřív než se vydáte do obchodu si spolu v klidu sedněte a promyslete styl i pojetí veselky. Někdo preferuje velkolepou svatbu se všemi formalitami, jiný rád zapomene na všechny pro něj zbytečné konvence a prožije svůj den více free a neformálně. Teprve poté přichází na řadu výběr padnoucího obleku, od kterého se následně odvíjí správně zvolená obuv. Zásadní je jedna věc - vše musí ladit!

Na společenské boty s bytelnější a vyšší podrážkou zapomeňte. Naopak se rozhodujte mezi těmi šněrovacími s co možná nejtenčí a ideálně koženou podrážkou. O kůži se musí pečovat, proto myslete na impregnaci a ošetření vhodnými přípravky, které prodlouží její životnost a také na vyjmutí kamínků.

Uvažujete o tom, že zvolíte šité boty? U této varianty se s jinou než koženou podrážkou nesetkáte. Ta gumová se na obuv lepí a nelze ji v případě poškození opravit. Jen tak ji něco nezničí a péče o ni je mnohem snazší, nicméně z pohledu elegance se kožené nevyrovná.

Skvělou investici představuje velmi oblíbená tzv. rámová bota. Oč se jedná? Takovou obuv od té klasické odlišuje rámová konstrukce, ke které je přišitá podešev, což po prošlapání umožňuje bezproblémovou výměnu. Často majitele rámových bot volí koženou podešev s gumovou vsadkou v hlavní části.

Jaký oblek, takové boty!

K rustikální veselce zvolil ženich šněrovací pohorky.
K rustikální veselce zvolil ženich šněrovací pohorky. | Foto: Unsplash.com

Černý oblek si zásadně žádá také obuv v téže barvě, stejně si počínejte i s výběrem ponožek. Pokud uvažujete o antracitovém odstínu, opět vítězí černá. Hnědé boty se k černému svatebnímu obleku nedoporučují, promění totiž look na méně formální. Naopak se skvěle hodí ke světlému, krémovému a světle šedému obleku, sluší také tomu v půlnoční modré. Do hnědých bot se hodí zemité odstíny ponožek jako je hnědá, kávová, béžová, jantarová či karamelová. Nikoliv však bílé, ty se pokládají za sportovní.

Zvolili jste jako svatební právě mokasíny? V tomto případě půjde drahý k oltáři bez ponožek, případně v těch neviditelných, chápejte krátkých. Nelekejte se, popularitu si vysloužily především u uvolněných svateb, kde snoubenci preferují jednoduchost a pohodlí.

Jste si v rámci sladění obleku a bot nejistí? Pak mrkněte na magazín thefineyounggentleman.com, kde natrefíte na tabulku, která vám udělá jasno v tom, jaké barvy obleku a obuvi lze slušivě kombinovat. V závislosti na obuvi poté volte i pásek.

Vyplatí se vědět

Zaměřeno na boty pro ženicha
Foto: Unsplash.com
  • Rádi byste svatební fotky něčím oživili? Vklouzněte s ženichem do sportovních kecek v jednotné barvě a v daném odstínu zvolte motýlka, šle a tkaničky.
  • Nové boty je vhodné před svatbou řádně prošlápnout. Polstrovaná stélka násobí pohodlí.
  • Pro případ deště doporučujeme mít shodné gumáky.
  • Na bavlnu a přírodní vlákna je spolehnutí. Do jiných ponožek neinvestujte.
  • Rozhodnete-li se pro svatbu v zahraničí u moře, během obřadu na pláži jistě budete bosky. V rámci svatebního focení například v rozkvetlé zahradě nebo altánku myslete na hnědou společenskou obuv, která ke světlým kalhotám a lněné košili ladí.
 
 

Přečtěte si více