Marriage Guide online

Snubní a zásnubní prsteny s vlastním designem

Text: Michaela Vadová

PR text Vybírání zásnubních a snubních prstenů není jednoduchou záležitostí. Ačkoliv budete vybírat z obrovského množství prstenů, klidně se může stát, že se vám ani jeden líbit nebude. Tato situace je naprosto v pořádku, protože nad symbolem lásky, který budete nosit každý den, a který vám bude denně připomínat věrnost, si můžete dovolit nejvyšší stupeň náročnosti.

Snubní a zásnubní prsteny s vlastním designem
Foto: Lukáš Rýdl

Co dělat, když nenajdete ideální prsten?

Pokud jste již prošli mnoho modelů prstenů, jistě vás některé zaujaly více, jiné méně a máte už jasnější představu o tom, jak by měl váš prsten snů vypadat. Možná vás částečně inspirovalo několik modelů a nejraději byste získali od každého z nich něco, možná máte svoji jedinečnou a neotřelou představu o dokonalém prstenu. Každopádně máte-li nějakou představu, můžete si nechat prsten vyrobit na zakázku nechat prsten vyrobit na zakázku. Absolutně originální prsten pro originální svatbu.

Vizualizace

Jediné, co je opravdu třeba, je schopnost co nejdetailněji popsat svou představu prstenu nebo rovnou přinést nakreslený obrázek. Nemusíte být kdoví jaký malíř. I přibližný návrh profesionálům postačí. Další fází při vzniku naprosto originálního prstenu je vizualizace. Ta umožní finální doladění návrhu přesně podle přání. V tomto kroku se změny a dolaďování provádí snadno, proto neváhejte a cokoliv komentujte, konzultujte, aby výsledek stál za to. Jen tak bude šperk korespondovat s vaší osobností, případně s osobností vašeho protějšku.

Barvy, motivy, drahokam

Další možností je přizpůsobit typ prstenu představám budoucích majitelů. Můžete si nechat změnit barvu kovu, umístění motivu nebo drahokamu, změnit zirkon za briliant a podobně. Důležité je veškeré změny konzultovat s výrobcem, aby návrh prstenu byl realizovatelný. Výsledek by se měl nejen líbit, ale měl by být také praktický – čili příjemně nositelný, netlačit, nepřekážet při každodenním nošení.

Osobitost navždy

Vytvořený snubní nebo zásnubní prsten budete vy nebo vaše partnerka nosit denně po mnoho let. Než pustíte uzdu své fantazii, nezapomeňte, že prsten bude krásně zdobit mladé ruce, ale také by měl s vámi stárnout. Inspiraci k nadčasovému designu najdete v klasických liniích. Samozřejmě můžete sáhnout po extravaganci, ale nezapomeňte si i extravagantnější prsten představit na partnerovi nebo na partnerce za pět, deset, třicet a více let.

 
 

Přečtěte si více