Marriage Guide online

Snubní prsteny na míru vašemu přání

Text: EPPI

PR text Blíží se váš velký den? Máte vybrané snubní prstýnky? Pakliže ne, nahlédněte s námi do světa klenotníků. Pamatujte, že na snubní kroužky se stejně jako na zásnubní prsteny používá primárně zlato a platina. Obroučka má vydržet celý život, volte proto trvanlivý a kvalitní materiál. Vedle kovu je pak důležitá i jejich jedinečnost. Stejně jako ta vaše. Hledejte tedy prsteny, které vás vystihnou. A jaké jsou vaše možnosti?

Klasika, nebo originalita?

Mnozí snoubenci touží po klasice v podobě hladkého kroužku ze žlutého zlata. Avšak i tomuto tradičnímu designu lze vdechnout kapku osobitosti, ať už se jedná o zajímavý profil prstenu, úpravu jeho povrchu nebo jména a datum svatby vygravírované na jeho vnitřní stranu. Jednoduché obroučky zaujmou i milovníky minimalismu, kteří mohou svoji volbu ozvláštnit barvou kovu.

Snubní prsteny na míru vašemu přání
Foto: EPPI

Nositelky stříbrných náušnic ocení bílé zlato a platinu. Po růžovém zlatě jistě sáhnou romantické duše a ženy s teplým tónem pleti. Snubní prsteny potažené rutheniem si získají všechny, kdo si přejí něco neobyčejného.

  • Náš tip: Zkuste i modely ze dvou druhů zlata. Zachováte minimalistický přístup, přesto získáte něco výjimečného.

S diamanty, nebo drahokamy?

Ano, také snubní prsteny lze pořídit zdobené drahými kameny. Oblíbené jsou sety, kdy zakoupíte snubní i zásnubní prsteny zároveň. Odpadá tak nutnost řešit to, aby spolu prstýnky ladily. Vedle klasických kousků s čirým diamantem se rozmáhají i trendy barevné odrůdy tohoto nerostu. Pány určitě osloví černé diamanty, dámy zas růžové. Salt’n’pepper diamanty nesmí chybět milovníkům všeho originálního a neotřelého.

Snubní prsteny na míru vašemu přání
Foto: EPPI

Ti, kdo si přejí budoucnost prozářit řadou odstínů, by neměli přehlédnout obroučky s drahokamy. Vedle smaragdů, rubínů a safírů se prosazují turmalíny, tanzanity i alexandrity. Svoji výjimečnost si zachovávají pak hlavně vintage kousky. Všimnete si jich už na první pohled, hodí se proto spíše pro extrovertní osobnosti.

  • Náš tip: Působivým prvkem bývá i rytina. Zamilované dvojice neodolají srdci, které získá svůj tvar přiložením obou zlatých snubních prstenů k sobě.

Z obchodu, nebo na zakázku?

Některé zamilované páry se uchylují k výrobě obrouček na míru, neboť sériová nabídka klenotnictví jim nestačí. Zlatníci dokáží zhmotnit jejich přání a sny a vytvořit opravdu originální a neopakovatelné snubní kroužky.

  • Náš tip: Při výrobě prstenů na zakázku počítejte s dostatečnou časovou rezervou.
Snubní prsteny na míru vašemu přání
Foto: EPPI

Svatba je výjimečný okamžik vašich životů a výměna snubních prstýnků k ní neodmyslitelně patří. Proto byste jejich výběr rozhodně neměli podcenit. Budete je přece nosit po zbytek života, tak ať reflektují jak vaši osobnost, tak vás jako pár.

 
 

Přečtěte si více