Marriage Guide online

5 důvodů, proč mít snubní prsteny z chirurgické oceli

Text: IT STUDIO

PR text Ne nadarmo se říká: „pevný jako ocel“. To, že jsou prsteny z chirurgické oceli odolné jistě víte. Tímto však výhody tohoto materiálu u svatební bižuterie nekončí. Vybrali jsme pro vás pět dalších!

Váš partner jej bude rád nosit

Vstupem do stavu manželského se zavazujete k nošení snubních prstenů na celý život. Není tak od věci, pokud to budete vy i váš partner dělat každý den s nadšením. Ocel je díky své praktičnosti vyloženě mužný kov. Evokuje sílu, stálost či odhodlání. Ne náhodou jsou pánské hodinky nejčastěji vyráběné právě z tohoto materiálu.

Jsou levné

Přestože mají vzhled odpovídající platině, jejich cena odpovídá spíše titanovým či tistenovým snubním prstýnkům. Za kvalitní pár prstenů z chirurgické oceli utratíte minimálně dvakrát méně než za set prstenů z drahého kovu. Nízká cena zůstává i v případech, kdy se rozhodnete pro kombinované prsteny. U nich ocel doplňuje stříbrný či zlatý prvek.

5 důvodů, proč mít snubní prsteny z chirurgické oceli

Ale to nemá vliv na jejich vzhled

S ocelí se při výrobě prstenů na rozdíl od zlata či stříbra skvěle pracuje. V obchodech tak naleznete propracované a originální vzory, které by z ostatních kovů klenotníci tvořili horko těžko.

Jsou hypoalergenní

Hodně žen i mužů je v dnešní době alergických na zlato (zejména v bílé variantě) či stříbro. Tato nesnášenlivost doteku drahých kovů se však může projevit až po několika dnech či týdnech nošení. Zakoupených prstenů se tak již těžko zbavíte. Se snubními šperky z oceli vám díky chromové komponentě žádné nepříjemnosti nehrozí.

Jsou „zelené“

Prsteny z chirurgické oceli jsou šetrné k životnímu prostředí. Výroba oceli je oproti ostatním kovům energeticky úspornější. Produkuje také mnohem méně odpadních látek. Hezkým bonusem je i fakt, že jsou vaše prstýnky ze 100 % recyklovatelné.

5 důvodů, proč mít snubní prsteny z chirurgické oceli
 
 

Přečtěte si více