Marriage Guide online

Svatba s dětskou láskou – Lionel Messi si užil svou svatbu století

Text: Lucie Bečvářová

Pětinásobný nejlepší fotbalista světa Lionel Messi se na počátku července oženil se svou dlouholetou přítelkyní a dětskou láskou Antonellou Roccuzzo. Svatba snů proběhla v Messiho rodném městě Rosario, kam novomanželská dvojice sezvala desítky hvězdných hostů – nechyběl ani celý barcelonský tým. V areálu hotelu, kde se fotbalová legenda ženila, ovšem platila velmi přísná bezpečnostní pravidla. Jak celá svatba probíhala?

Svatba s dětskou láskou – Lionel Messi si užil svou svatbu stoletíZobrazit galerii (4)
Foto: facebook

Seznámení jako z pohádky

Čerstvý třicátník Lionel Messi, idol mnoha dívčích srdcí, svoji ženu Antonellu poznal v pouhých pěti letech jako sestřenici svého nejlepšího kamaráda Lucase Scagliy. Ve třinácti letech však jejich dětská romance skončila, když Messi kývl na nabídku hrát v Barceloně. Dnes spolu Lionel a Antonella žijí už devět let a vychovávají společně své dva malé synky Thiaga a Matea.

Svatba s dětskou láskou – Lionel Messi si užil svou svatbu století

Obřad na rodné hroudě

Za místo, kde si říci své „Ano“, si Lionel s Antonellou vybrali svoji domovinu, kde se také poznali, městečko Rosario v Argentině. Obřad se konal v luxusním hotelovém komplexu s vlastním casinem, bazény, venkovními i vnitřními bary a welness centrem. Hotel se ovšem nachází v těsné blízkosti čtvrti zmítané řáděním drogových gangů, proto byla ochranka pro svatebčany opravdu početná. Místo hlídalo přes 400 policistů.

Svatba s dětskou láskou – Lionel Messi si užil svou svatbu století
Foto: wikimedia

Hosté z celého světa

Co se hostů týče, na veselku bylo pozváno 260 lidí nevyjímaje řady slavných osobností. Bylo mezi nimi všech 21 hráčů Barcelony, například fotbalisté Luis Suárez, Neymar, Gerard Piqué a jeho žena, zpěvačka Shakira. V městečku Rosario se tak na svatbu sešlo hned několik soukromých letadel, kterými hosté přicestovali. Messi přizval i celý svůj tým masérů, kustodů, lékařů a fyzioterapeutů. Ani fanoušci nepřišli zkrátka, ovšem museli svatbu sledovat pouze na velkém plátně venku před hotelem za zátarasy. Stejně tak se ze 150 novinářů vpuštěných na událost nikdo nedostal k novomanželům ani hostům.

Svatba s dětskou láskou – Lionel Messi si užil svou svatbu století
Foto: facebook

Barcelonské šaty, argentinské jídlo

Nevěsta Antonella, která od roku 2016 podniká s obchody s obuví, na sobě měla sněhobílou róbu od barcelonské návrhářky Rosy Clary, která obléká mimo jiné herečku Evu Longoriu a španělskou královnu Letizii. V hotelu, který dodal překrásnou svatební výzdobu, se podávalo typicky argentinské menu včetně empanád (plněné pšeničné kapsičky), a hovězích steaků. Na svatební tabuli se objevil prakticky každý kousek masa, jaký se ze skotu dá sníst. Mimo to byl zařízen i sushi bar.

A svatební dary? Přestože by se jejich hodnoty jistě sotva dopočítaly, požádali novomanželé přítomné, aby místo darů podpořili Lionelovu charitu Leo Messi Foundation, která finančně podporuje děti nejen v Rosariu.

Nezbývá nám tedy než novomanželům Messiovým popřát, aby je štěstí a láska, kterou prožívali během své svatby století, provázela po celé manželství!

 
 

Přečtěte si více