Marriage Guide online

Zařizování svatby, aneb Markéta a její příběh 4

Text: Markéta Skálová

Právě sedím v autobuse a jedu do Prahy na schůzku s fotografkou a kameramanem, abychom se domluvili na detailech ohledně svatby.

Zařizování svatby, aneb Markéta a její příběh 4

Musím říci, že mi také dalo pěkně zabrat, než jsem sehnala kameramana a fotgrafku na svatbu. Nejdříve jsme mysleli, že budeme mít jen svatební fotografie, ale po delším přemýšlení jsme se rozhodli pro obojí.

Je to přeci jedna z mála věci, které vám po svatbě zůstane jako vzpomínka na celý život.

Mé nároky jsou vysoké a po pravdě musím říci, že náš rozpočet nebyl tak veliký, abychom mohli oslovit ty nejznámější a nejlepší svatební fotografy a kameramany. Jednu šikovnou fotografku jsem měla vytipovanou, ale když jsem ji kontaktovala a sdělila datum svatby, tak to dopadlo stejně, jako u oddávajících. Měla dokonce až na dva roky dopředu rezervovaný termín...no nic.

Jelikož jsem velice zdatná v pátrání na internetu, narazila jsem na úžasné stránky fotografky Lin a kameramana Petra www.dreamsdefinition.com a byla nadšena.

Schůzku jsme měli v Mama coffee ve Vodičkově ulici. Lin už tam byla jako první a já, jako vždy, si v hlavě promítala, co si budeme říkat. Vždycky mám strach, aby to nebylo nějak trapné, nebo tak a jestli si s tím daným člověkem budu mít co říci. Vždy mám obavy úplně zbytečné, protože to vždy všechno dopadne dobře. Jelikož už byla Lin na místě, musela jsem ji mezi ostatními lidmi rozpoznat. Měla jsem jasný popis: žena vypadající na šestnáct s hnědými vlasy a ofinou. Tak to jsme dvě, říkala jsem si. Akorát já nemám ofinu. Když jsem vyšla po schodech nahoru, Lin už na mě od stolu mávala a hned z dálky jsem poznala, že si budeme rozumět. Nejdříve jsme řešily takové ty technické věci: kde a kdy bude svatba, v jaké stylu, mé představy…Jelikož jsem si už její práci předtím prohlédla na internetu, ani jsem nepotřebovala slyšet představy její. Musím říci, že jsme se ve všem shodovaly. Nechceme, aby naše svatební fotografie byly nějak nucené. Chceme hlavně přirozenost, a aby ze svatebních fotek vyzařovala dobrá energie. Určitě tak nechceme strávit několik hodin focením. To si myslím, že pak hosty dokáže pěkně otrávit.

Asi po 20ti minutách dorazil Petr. Také velký sympaťák. Také jsme si řekli pár technických věcí ohledně videa a už po pár větách jsem věděla, že i video bude v dobrých rukou.

Na to, že jsem se opravdu bála, že šikovného fotografa a kameramana snad už nikde neseženu, musím říci, že jsem nesmírně šťastná, že tito dva měli volný termín. A také je fajn, že už jsou na sebe zvyklí a budou sehraná dvojka.

Vždycky, když se mi něco nedaří, říkám si, že to není zase tak důležité a jestli to tak má být, tak to tak bude. A když už jsem nejvíc zoufalá, tak to hodím za hlavu a přestanu na to myslet. I tak to bylo s focením a točením naší svatby. A vidíte. Myslím, že budeme mít to nejhezčí video a fotky na světě a že i po pár letech se na to hrozně rádi podíváme a budeme spolu s Maxem vzpomínat :)

V příštím díle se můžete těšit na příběh o tom, jak jsem vymyslela svatební květiny a dekorace na svatbu :)

Vaše Markéta.

 
 

Přečtěte si více