Marriage Guide online

Zařizování svatby, aneb Markéta a její příběh 3

Text: Markéta Skálová

Když už jsme měli jisté svatební místo, tak jsem si říkala, že teď už bude všechno hračka. No to jsem se ale pěkně zmýlila! Největší problém nastal při shánění oddávajícího na svatbu. Jelikož jsme oba věřící, Max v Boha a já zatím v něco nadpřirozeného, říkejme tomu třeba Andělé, tak jsme nechtěli jen obyčejný a nudný svatební obřad od někoho z radnice.

Zařizování svatby, aneb Markéta a její příběh 3

Chtěla jsem, aby byl náš svatební obřad něčím výjimečný, dojemný, poutavý, plný lásky a víry. Proto jsem začala pátrat v církvi. Par kontaktů jsme měli od našich známých, kteří podobné obřady měli, ale bohužel bez úspěchu. Naše datum je opravdu výjimečné, ale bohužel ne jen pro nás. Naštěstí jsou pastoři velice milí a ochotní, takže jsem vždy dostala od každého další kontakt a tak jsem mohla dál obvolávat. Nakonec jsem zabrouzdala na internetu na jedny webové stránky, kde byl soupis všech církví v Praze a okolí i s kontakty.

No probíhalo to asi takto:

  • pastor: slečno Skálová, je mi to velice líto, ale už mám přes rok tento termín obsazený. Ale dam vám kontakt na někoho jiného. Snad budete mít štěstí.
  • pastor: bohužel tento termín mám již obsazený a vždy si zamlouvám jen jednu svatbu... rád tam s nimi totiž trávím více času. Dam vám aspoň jiný kontakt.
  • pastor: Smích. Toto datum je nějaké magické. Už jste dnes několikátá, co mi vola. Bohužel mám již obsazeno...

Jelikož nemám ráda odmítání a těžce nesu prohru, řekla jsem si, ze třeba bude mít Max více štěstí. Dala jsem mu dva poslední možné kontakty a víte co? On zavolal na jeden jediný a vyšlo to! :)

S panem pastorem jsme si sjednali schůzku, abychom se lépe poznali a abychom zjistili, zda to bude fungovat. Vůbec jsem nevěděla, co se od nás bude očekávat a na co všechno se nás muže ptát. Dívala jsem se i na různé diskuze, ale znáte to...no radši nekomentovat.

To, že na nás musel chudák asi půl hodiny čekat, radši opomenu a děkuji Bohu, ze vůbec počkal. Měli jsme sraz v obchodním centru Flóra, kde jsme snad v životě nebyli a i s navigací nás to zavedlo někam úplně jinam :D. Když jsme se blížili ke sjednanému místu, vrtalo nám hlavou: jak asi bude vypadat, jestli si budeme mít co říci, jestli se muže stát i to, že by nás odmítl oddat. No všechno možné...

Pan pastor ale splnil všechna očekávání, která jsme od setkání s ním měli. Byl velice vřelý, chvíli se nás vyptával na pohled k Bohu, na náš vztah a co pro nás vlastně sňatek znamená. A pak mluvil on, vlastně o tom samém. Nic nám nenutil a krásně se poslouchal.

Ted vím, že tohoto člověka chci mít na své svatbě a ráda ho uvidím i za pár let...třeba když s ním budu probírat věci kolem víry a mnoho se tak naučit.

Myslím, že se na svatbě máme na co těšit a budeme všichni, i svatební hosté, brečet dojetím! :)

V příštím díle se můžete těšit na příběh o tom, jak jsem jela do Prahy na schůzku s fotografkou a kameramanem.

Vaše Markéta :)

 
 

Přečtěte si více