Marriage Guide online

Jak vypadá svatba snů? Pippa Middleton to ví!

Text: Nikola Zatloukalová

Před nedávnem se rozezvučely kostelní zvony na svatbě, která je právem označována svatbou roku. Jde o svatbu Pippy Middleton, mladší sestry vévodkyně Kate, a jejího snoubence Jamese Mathewse. Za co utratili téměř 11 milionů korun, odkud Pippa získala své nádherné šaty a kde si novomanželé řekli své ano – to a mnohem více se dozvíte níže.

Jak vypadá svatba snů? Pippa Middleton to ví!

Ačkoliv je Pippa Middleton (33) „jen” sestrou vévodkyně Kate a švagrovou prince Williama, zažila v sobotu 20. května pohádkovou svatbu. Vdávala se za Jamese Mathewse (41), který byl v dřívější době závodníkem a v současnosti je ředitelem společnosti Eden Rock Capital Managment , která se stará o správu hedgeových fondů. Jeho majetek byl loni odhadnut na 64 miliard korun. Pippu si nastěhoval do úžasného domu za 520 milionů korun.

Kde se tato velká sláva konala?

Svatební obřad se konal 20. května v kostele svatého Marka, který pochází z 12. století. Tento kostel se nachází v Englefieldu v hrabství Berksire. Velkolepá hostina se odehrávala na pozemku rodinného domu Middletonů v Bucklebury, který je vzdálen jen 11 kilometrů.

Při vší slávě byl prostor pro veřejnost uzavřen od 7 hodin ráno až do 6 hodin do večera, byl také uzavřen vzdušný prostor. Vše mělo svatebčanům zajistit soukromí bez fotografů a novinářů. Aby se předešlo případným nehodám, novomanželé si svatbu vyzkoušeli v pátek nanečisto.

I šaty způsobily velkou parádu

Svatební šaty pro Pippu stvořil uznávaný módní návrhář Giles Deacon (48), který roku 2006 vyhrál cenu britského módního návrháře. Šaty působily čistým a elegantním dojmem. Ačkoliv byly klasicky bílé, tvořila je z velké části i krajka, která šatům dala ten pravý nádech ženskosti. Tyto šaty společně se závojem nevěsty vyšly na 1,2 milionu korun. Naopak ženich měl svůj svatební žaket o poznání levnější. Jeho oblek vyšel na 190 tisíc korun. Další položkou ve skupině svatební oděvy byly šaty pro družičky za 70 tisíc korun.

Rozpočet dosahující astronomických výšin.

Při představě, že tato svatba stála v přepočtu 11 milionů korun, vyplave na povrch otázka: „Za co těch 11 milionů utratili?” Ačkoliv se to nezdá, pro Pippu bylo jednoduché tohoto čísla dosáhnout. Co všechno se muselo do rozpočtu vlézt?

  • Hostina - 300 000,-
  • Skleněný pavilon - 3 miliony
  • Snubní prsten - 620 000,-
  • Květiny - 700 000,-
  • Dort - 80 000,-
  • A spousta dalších „drobností”

Zajímavosti ze svatby

Královna Alžběta na pohádkovou svatbu nedorazila. Na obřad samotný nedorazila ani přítelkyně prince Harryho, hostiny se však zúčastnila. Mezi VIP hosty patřili například manželé Beckhamovi , ale i Roger Federer. Pippa na svatbu dorazila ve veteránu z roku 1961, jak jinak, než britské značky Jaguar.

 
 

Přečtěte si více