Marriage Guide online

Nenápadně a přitom všem na očích: Filip Renč se ženil v centru Prahy

Text: Lucie Bečvářová

Dvaapadesát let vzdoroval, ale nakonec do toho přeci jen praštil. Řeč je o režisérovi Filipu Renčovi, který se oženil se svojí snoubenkou Marií Kružíkovou. Svatba nebyla nikde předem protahována médii, proto by se dalo očekávat, že si novomanželé zakládají na anonymitě a obřadu v soukromí. Obřad ovšem probíhal v Arcibiskupském paláci za přítomnosti známých osobností z řad Renčových známých, proto na sebe fotoaparáty nenechaly dlouho čekat.

Nenápadně a přitom všem na očích: Filip Renč se ženil v centru Prahy

Svatba se odehrála v pátek 22. září za přítomnosti asi 20 hostů, mezi nimiž nechyběla například Renčova oblíbená herečka Jiřina Bohdalová, nebo režisér Zdeněk Zelenka. O fotografie se staral Renčův dlouholetý kamarád fotograf Jakub Ludvík. Po obřadě se oslava přesunula do nedaleké restaurace, kde se svatebčané mohli na zahradě pobavit i za přítomnosti živé hudby.

Nevěsta Marie, která je o 22 let mladší než její nastávající, v princeznovských šatech s lehkostí víly a kudrlinkovým účesem zdobeným závojem jen zářila a navzdory tomu, že s režisérem čeká miminko, které má přijít na svět za pouhé čtyři měsíce, měla elánu na rozdávání, na fotografiích se svatby je stále v pohybu, objímající, rozesmátá a šťastná. Jako herečku ji můžete znát z filmů Čertova nevěsta, Vejška nebo Lída Baarová. Příští rok směřuje k roli ve filmu svého muže Zoufalé ženy dělají zoufalé věci.

Podle serveru Expres.cz si Filip Renč myslí, že k rozhodnutí se vzít dospěli oba, protože manželství je základ pro rodinu, aby spolu lidé byli duševně i papírově. Doufá také, že rodinu ocení především jejich dítě. Tuto možnost bohužel neměla Renčova dcera z prvního manželství Natálie, jejíž matku si Filip Renč nikdy nevzal. Svatba s Marií je pro něj tedy první a snad i poslední veselkou v životě.

Společná cesta, na kterou se novomanželé Renčovi vydali, jim hned na leden chystá milník v podobě narození dítěte. Vzhledem k tomu, že se tentokrát Filip Renč rozhodl rodinu předem zpečetit svatbou, se očividně chystá brát své závazky velmi vážně. Přejeme jemu i Marii, aby jejich láska a společná touha na vztahu pracovat, nikdy neochabla.

 
 

Přečtěte si více