Marriage Guide online

Svatební den Terezy a Jakuba

Text: Andrea Hanušová

PR text Tereza je ředitelkou jednoho z malých romantických hotýlků na Malé Straně a Jakub je lékař. Oba žijí v Praze, ale jejich svatba se konala na Moravě, kam oba rádi jezdí a kde i proběhla žádost o ruku.

O lokalitách měli poměrně jasno – krásná kaple valtického zámku na obřad, následovaná obědem v lovecké zámečku Rendez Vous a večerní oslavou opět na zámku Valtice. Původně byla v jednání Španělská konírna, ale díky rekonstrukci okolních prostor byly nakonec vybrány sály v 2. patře zámku.

Rodiče Terezy vlastní cateringovou společnost, což usnadnilo výběr. Sice bylo logisticky náročné vozit veškeré suroviny a inventář až z Prahy, ale risk se vyplatil a výsledek stál za to. Jak v prostorách Rendez Vous, tak i na zámku, kde není kuchyň ani žádné další vybavení kromě přívodu vod a elektrického proudu, se jim podařilo nabídnout hostům něco speciálního.

Tereza je velice krásná a tak bylo pro vizážistku a kadeřnici potěšením nalíčit ji a učesat. K zajímavě řešeným šatům se krásně hodil fascinátor, který celé vizáži dodal nádech noblesy. Ostatní dámy byly také požádány, aby si tento doplněk do vlasů pořídily.

Svatební den Terezy a Jakuba

Jižní Morava je spojena s vínem, které bylo zakomponováno do svatebního oznámení – velmi nevšedně pojatého. Každý host dostal papírovou tašku se jmény snoubenců a svatebním motivem a uvnitř tašky se skrývala krabička, ve které byla vložena sklenka na košt a po rozbalení obsahovala mapu Lednicko-valtického areálu a knížečku s programem.

Tereza je výrazný tip, ke kterému se hodí barevně výrazné květiny, které byly laděny v tónech růžové a fialové. Použity byly hlavně růže, hortenzie, Amaranthus, jiřiny a David Austin růže. Připravovala se svatební kytice, květina pro svědkyni, věnečky do vlasů pro družičky, kytice pro maminky, korsáže pro ženicha, tatínky a svědka, dále pak dekorace na auto a samozřejmě nádherně byla vyzdobena jak kaple, tak i prostory na oběd a večerní oslavu. Zasedací pořádek byl umístěn v překrásném květinovém rámu, který se se již bez zasedacího pořádku použil večer i do fotokoutku. V kapli byly kromě svíček dvě vysoké bohaté dekorace, které se později použily ke vchodu do Rendez Vous. Na stolech se střídaly vysoké a nízké vázy s mixem květin.

Hosté byli již z Prahy odvezeni nazdobeným autobusem do Lednice, kde bydlela jedna část a poté do Valtic, kde byl ubytován zbytek hostů. Autobus byl hostům k dispozici po celý víkend a v neděli je opět odvezl zpět. V autobuse nechyběly vtipné sáčky s veršíkem pro případ nevolnosti.

Svatební den Terezy a Jakuba

Hosté dorazili všichni v pátek kolem druhé hodiny odpolední a navečer byli odvezeni na zámek Valtice. V kavárně na nádvoří pro ně byl připraven burčák a skvělé dorty a domácí bábovka. Poté, co se všichni seznámili, se jen přesunuli přes nádvoří do Salonu vín na degustaci. Ochutnat asi 100 vzorků bylo poměrně náročné pro všechny…Proto pak byl pro přesun do penzionu Klaret, kde se konala večeře, zvolena pěší varianta. Kromě výborných buchet, masa na grilu a skvělých vín hosty potěšila i cimbálovka. Kolem půlnoci se všichni rozloučili a ledničtí hosté byli odvezeni zpět.

Sobotní obřad byl naplánován na 11.30, všichni se před obřadem opět sešli v zámecké kavárně, kterou již dobře znali. Nevěsta přijela krásným veteránem, který řídil opravdu stylově oblečený majitel vozu.

Ač byl obřad civilní, pan oddávající dokázal pobavit i rozplakat téměř všechny. Po sklence champagne následovalo společné fotografování a pak se již hosté odvezli do Rendez Vous. Odměnou za hromadu schodů do sálu jim bylo krásné prostředí a hlavně gurmánský zážitek v podobě několikachodového menu, včetně mušlí Svatého Jakuba či foie grass. Opravdu bylo udivující, co všechno catering zvládl v tak omezeném prostoru. Původně bylo naplánováno nakrájet dort venku, ale komáři opravdu urputně kousali, a i když hosté dostali repelentní náramky, zapomněli si je téměř všichni na hotelu, takže se dort nakonec nakrojil v sále.

Hosté měli mít poté asi 2 hodiny pauzu do večerní oslavy, což se sice podařilo, ale jen jedné polovině – slibovaná silná průtrž mračen opravdu dorazila a autobus, který se musel otáčet na louce, zapadl…Mezi hosty však byla spousta udatných mužů a než se sehnal traktor, byl autobus venku. Naštěstí se novomanželé stihli ještě vyfotiti na mstě, kde se zasnoubili.

Svatební den Terezy a Jakuba

Na večerní oslavu byl pro hosty přichystán sýrový koutek, s cedulkami ve stejném designu jako oznámení a ostatní tiskoviny. To ale nebylo všechno – z Brna přivezli na nádvoří nádherné ledové sochy, které obdivovali návštěvníci zámku ještě druhý den. U soch byla přichystaná „tržnice“ – na ledových kvádrech byla spousta druhů syrového masa, ryb a plodů moře, mezi hosty chodily servírky a vyřizovaly objednávky a po ugrilování je opět roznesly hostům.

K tanci i poslechu hrál skvělý jazz, součástí programu pak bylo vystoupení tanečnic s charlestonem, kankánem a přehlídkou nejen klobouků, ale i dobového spodního prádla. Novomanželé potěšili hosty krásným prvním tancem a fotograf pustil hostům fotografie ze svatebního dne. Tečkou za první částí večera byl krásný ohňostroj, který byl vystřelen před zámkem.

Pak se však již ochladilo a začalo lehce pršet, a tak se všichni z nádvoří přesunuli do zámeckých prostor, kde pro ně byl uchystán sladký koutek a další občerstvení. Velkou odezvu měla barmanská show a samozřejmě koktejly. Vedle sálu s barmanem byl DJ s videoprojekcí.

Hosty opět rozvážel autobus a kolem třetí hodiny ráno odešli spát i poslední hosté. V neděli po snídani pak všichni odjeli zpět. Nikomu se však nechtělo a všichni hosté byli opravdu nadšeni. Svatba Terezy a Jakuba byla opravdu nádherná. Ač byla logisticky opravdu náročná, protože téměř vše se vezlo z daleka, dopadla na jedničku, tak, jako bude zcela jistě manželství krásné Terezy a Jakuba.

 
 

Přečtěte si více