Marriage Guide online

Zařizování svatby, aneb Markéta a její příběh

Text: Markéta Skálová

Abych Vám pravdu řekla, tak zařizovat svatbu a ještě ke všemu vlastní není žádná sranda a hlavně vypočítat, aby na to člověk vůbec měl, protože to si uděláte nějakou představu a najednou vám to vyroste o dvojnásobek, ani nevíte jak. Fakt.

Zařizování svatby, aneb Markéta a její příběh

Nikdy jsem nechtěla obrovskou a honosnou svatbu. Jednu dobu jsem i přemýšlela jen o obřadu s nejbližšími. Jen jsem si pak řekla, že by mě to třeba časem mohlo mrzet. Ono i naše zasnoubení nebylo nic romantického a překvapujícího. Prostě na to nejsem a opravdu mi přijde velice neoriginální zasnubovat se někde na dovolené. Já chápu, romantika, ale tak nedělá to tak skoro každý? A stejně to většinou ta žena čeká. Takže buď to čeká a stane se to nebo v horším případě se to nestane a to je problém. Proto jsme se tak nějak s Maxem domluvili a bylo to. A vlastně to bylo moc hezké a jsem za to hrozně ráda.

Nebylo to z donucení, ale z lásky a pak už je jedno jakým způsobem se to provede. No nemam pravdu?

Naše zasnoubení proběhlo už před dvěma lety, ale až teď jsme si řekli, že je k tomu vhodná doba. A čím více přemýšlím, tím více se v tom utvrzuji. Vše má svůj správný čas.

Jelikož už jsme to osobně řekli všem nejbližším, mohu to pustit dál do světa a rada vám povypravím, jak jde zařizování, protože to jsou opravdu příběhy, to vám řeknu. Jak jsme sháněli oddávajícího, jak jsme chtěli mít obřad v kostele, ale nebudeme, odkud budu mít květiny a jak jsou občas lidé nespolehlivý. A jak vás život vždy posune správným směrem i když se vám to ze začátku nelíbí. Těšte se!

Zařizování svatby 1.část:

Když jsme se v lednu rozhodli, ze tedy tento rok je opravdu nejvhodnější k tomu, abychom se vzali, první na řadě bylo, rozhodnout se, kdy to vlastně přesně bude. Nechtěli jsme jen datum, které hezky vypadá na papíře, ale chtěli jsme, aby to pro nás mělo hlubší význam. Jedním z čísel, které nám přináší štěstí a provází nás našim vztahem je číslo 7. Takže jsme se rozhodli, že toto číslo musí hrát v našem datu roli. Koukáme do diáře a datum 7.7.2017 vychází na pátek...paráda!

Teď už jen spočítat dle numerologie, co nám toto datum přinese do života a je to.

Číslo 7 je číslem lásky, takže je to ten nejlepší den k tomu říci si své sliby a zpečetit svou lásku svatbou. Jde rovněž o číslo rodiny a přátelství, takže je to ten správný den k oslavě manželství s těmi, koho nejvíce milujete. Ten kdo mě zná ví, že pro mě jsou tyto významy strašně důležité. Věřím, že datum jsme vybrali dokonale a že naše svatba bude úžasná a emotivní. Pro nás to není jen podepsat papír a hotovo.

Svatba by měla být z lásky a posouvá váš vztah zase o kus dál.

Teď, když jsme zjistili, že spolu dokážeme žít v jedné domácnosti, navzájem si pomáhat a podporovat se, tak proč to nestvrdit svatbou? Když jsme zjistili, že i přes různé životní překážky a opravdu velká trápení to spolu zvládneme. Vím, že můj manžel mi bude vždy stát po boku a já se budu cítit šťastná a v bezpečí.

Pokaždé, když se o něčem rozhoduji, není to jen tak. Vždy a ve všem hrají velkou roli emoce a vnitřní pocity. Vždy chci, aby to bylo výjimečné a něčím významné. Vždy si v hlavě udělám představu a vysílám signál vesmíru s přáním a ono to tak vždycky je. Já vím, ze se hodně opakuji, ale vždy vám to chci připomenout, že to opravdu funguje.

V příštím díle se s vámi podělím o výběr svatebního místa :)

Vaše Markéta

 
 

Přečtěte si více