Marriage Guide online

Tajné zásnuby na Karlově mostě

Text: Rik Tomas Foto: Petr Pelucha Photography

PR text Toto je příběh mladíka Rika z Nizozemí, který se rozhodl požádat svou přítelkyni o ruku na Karlově mostě. A aby si mohl vzpomínky uchovat po celý život, najal si i fotografa na “špehování”.

Tajné zásnuby na Karlově mostěZobrazit galerii (3)
Foto: Petr Pelucha Photography

Poté, co jsem požádal otce mé brazilské přítelkyně Caroliny o ruku s využitím mých chabých znalostí portugalštiny, rozhodl jsem se vybrat Karlův most v Praze jako to pravé romantické místo, kde ji požádám o ruku. Vzhledem k tomu, že má přítelkyně byla zaneprázdněna prací a já už jsem v Praze byl předtím, spolehla se na mě s přípravami víkendového výletu do tohoto krásného města.

Věděl jsem, že Carolina bude jako vždy kontrolovat všechna zavazadla, a tak jsem nervózně ukryl prsten v kapse mé nadrozměrné bundy a doufal, že si ničeho nevšimne. Aby nedošlo k překazení mého velkého okamžiku, naplánoval jsem trasu po komunistických místech v Praze jen proto, abych zabránil navštěvě Karlova mostu ještě před tím, než by přišel ten správný okamžik se jí zeptat.

Tajné zásnuby na Karlově mostě
Foto: Petr Pelucha Photography

Na procházku jsme se vypravili odpoledne. Když jsme šli kolem orloje úzkostlivě jsem začal hledal Petra, mého fotografa, s nímž jsem se tajně dohodl, aby celou naší procházku, na jejimž konci jsem měl v plánu požádat Carolinu o ruku, vyfotografoval. Petr mi dal jistý vzkaz, jako kdyby takové "špehování" dělal mnohokrát předtím.

"Celá trasa je pečlivě plánována předem. Nic se přeci nemůže pokazit…" Alespoň takto jsem se snažil přesvědčit sám sebe, že je vše naprosto v pořádku.

Petr vzal svou práci naprosto vážně: aniž bych si jej všiml, fotografoval nás po celou naší dlouhou procházku směrem na Karlův most, kde měl zachytit ten velký okamžik. Ve skutečnosti byl tak neviditelný, že jsem si až myslel, že se nám ztratil. Jednou jsem se musel dokoncet vymluvit, že chci jít na toaletu, abych mu mohl zavolat a ujistit se, že nás neztratil v ulicích.

Tajné zásnuby na Karlově mostě
Foto: Petr Pelucha Photography

Mezitím jsem samozřejmě začal být nervózní. Co když Carolina řekne, že chce jít jiným směrem? Co když řekne, že je jí zima a nebude chtít pokračovat dále pěšky?

Později jsem také zjistil, že jsem nebyl jediný nervózní. Petr měl totiž plno starostí, aby nebyl přistižen při fotografování předčasně. Naštěstí jeho talent pro klábosení s náhodnými cizinci mu poskytla přesvědčivé krytí.

Právě když začalo slunce zapadat, dorazili jsme na Karlův most. Tehdy jsem poklekl a odkryl prsten, ktery jsem tak pečlivě skrýval celou dobu. Když jsem se zeptal a Carolina řekl ano, byl jsem ten nejšťastnější člověk na světě!

Později během večeře nastal i ten spravný čas, abych Carolíně řekl, že náš velký okamžik i celá procházka byla tajně fotografována... Měli jste vidět její užaslý pohled na tváři!

Rik Thomas & fotograf Pelucha

 
 

Přečtěte si více