Marriage Guide online

Nejromantičtější evropské destinace pro žádosti o ruku

PR text Chcete z žádosti o ruku učinit nezapomenutelný okamžik? 3 tipy na nejromantičtější evropské destinace všech dob!

Nejromantičtější evropské destinace pro žádosti o rukuZobrazit galerii (3)
Foto: Shutterstock.com

Příběh o tom, jak jste ji požádal o ruku, budete oba vyprávět přátelům i úplně cizím lidem po zbytek svého života (Klid! Zachovejte klid!). Většina mužů má jasnou představu o tom, jak na to: seženou originální zásnubní prsten, pokleknou na koleno, hluboce se své vyvolené zadívají do očí a požádají ji, aby si je vzala… Co to třeba udělat v Barceloně, městě plném fantazie, umění a vášně, v romantické a tajemné Paříži nebo v magické Florencii? Stačí si jen vybrat! Inspirujte se výběrem tří nejromantičtějších evropských destinací, které vaši žádost o ruku ještě povznesou.

Paříž – Nezapomenutelná žádost o ruku ve městě lásky

Plánujete, že ji požádáte o ruku ve městě lásky a nekonečné romantiky? Pokud ano, pravděpodobně teď hledáte místo, kde pokleknete na jedno koleno a položíte jí osudovou otázku – Vezmeš si mě? V Paříži nic jednoduššího snad ani být nemůže. Vybírat lze mezi nestárnoucí osvědčenou klasikou i novými a neokoukanými místy.

Nejromantičtější evropské destinace pro žádosti o ruku
Foto: Shutterstock.com

Eiffelova věž: O ruku ji požádejte třeba v horním patře Eiffelovky. Ten dechberoucí pohled na Paříž už totiž z paměti nikdy nevymaže. Svou osudovou partnerku můžete také pozvat do restaurace v prvním patře (58 Tour Eiffel). Místní velmi příjemná obsluha vám určitě ochotně pomůže naplánovat to správné a nezapomenutelné překvapení. Pokud chcete mít Eiffelovu věž jen jako romantickou kulisu, doporučujeme zvolit okolí École Militaire (Vojenské školy) v Champ de Mars neboli v parku Martovo pole. Za hezkého počasí stačí sbalit deku, naplnit piknikový koš dobrotami a v měkké trávě si jen užívat jeden druhého a pohled na slavný monument. Žádost o ruku pak už přijde sama.

Zámek ve Versailles: Dopřejte své vyvolené, aby se alespoň na chvíli cítila jako skutečná princezna. K tomu je totiž jeden z nejkrásnějších zámků na světě doslova jako stvořený. Zámek se pyšní okouzlujícími zahradami, které budou při žádosti o ruku naprosto dokonalou kulisou. Jitka Loučková, cestovatelka, průvodkyně a milovnice Paříže, ale radí: „Žádat o ruku mezi záhony umí každý, pokud vaše přítelkyně miluje vodu, zkuste to jinak. Ve dnech, kdy svítí slunce, si totiž můžete pronajmout lodičku a s kulisou monumentálního zámku ve Versailles

v zádech okouzlit svou vyvolenou romantickou projížďkou. Zazáříte více, než samotný král slunce.“

Moulin Rouge: Chcete-li pojmout žádost o ruku jako jednu velkou show, navštivte nejznámější světový kabaret tak, jako to činí návštěvníci již více než sto dvacet let, objednejte láhev výtečného sektu… a co se bude dít pak, to už necháme jen a jen na vás.

Barcelona – Požádejte svou milou o ruku ve městě, které ji zaručeně okouzlí

Jestli má Paříž opravdu nějakou konkurenci, tak je to právě slavná metropole Katalánska, město s energií doslova na rozdávání. V Barceloně už hned po příjezdu zjistíte, že radost ze života je nakažlivá a že se rádi také necháte nakazit. Barcelona okouzlí milovníky umění, středověkých uliček, labužníky, obdivovatele secese (nejslavnějším secesním projektem je určitě chrám Sagrada Familia podle návrhu Antoni Gaudího) i moderní architektury… Zaručeně nejoriginálnější způsob – jak požádat přítelkyni o ruku – necháme na vás, ale alespoň vám poradíme jedno místo, kde bude mít tento mimořádný okamžik opravdové kouzlo.

Zpívající fontána Font Màgica: Za tmy tato nasvícená tryskající fontána hraje pestrými neonově zářícími barvami a celou tuto vizuální show ještě doprovází klasická nebo moderní hudba. V sezoně se jedinečný program nazvaný Hudba a světlo rozbíhá každých třicet minut. Na žádost o ruku pod rouškou romantické noci a pestrobarevných světel vaše vyvolená už nikdy nezapomene.

Florencie – Zásnuby v Itálii? Pak jedině v nejmagičtější části této krásné země

Nejromantičtější evropské destinace pro žádosti o ruku
Foto: Shutterstock.com

Všechny zamilované páry, které alespoň jednou navštívily italské město umění a architektury – Florencii, se shodují, že se jedná o romantické město par excellence. Tak proč nenavlíknout originální žádost o ruku právě tady? Ve městě, které je pro mnohé symbolem celé Itálie, nenapodobitelné elegance, neobyčejných památek a typické italské atmosféry? Florencie je místo jako ušité na míru všem těm, kteří se milují a chtějí se vzít. Z původního eurovíkendu ve Florencii se tak může stát místo, kde svou milou požádáte o ruku a za čas si ji tady také vezmete. Florencie je totiž silně návyková!

Michelangelovo náměstí (Piazzale Michelangelo): To je snad to nejlepší místo v celé Florencii, kde můžete lásce svého života předat zásnubní prsten. Michelangelovo náměstí leží jižně od historického centra Florencie ve čtvrti Oltrarno. Jelikož bylo vybudováno na úbočí kopce sv. Kříže (Monte alle Croci) vysoko nad řekou Arno, naskytne se vám z něj fantastický výhled na celou Florencii. Právě tady zažijete ten nejkrásnější západ slunce v celém Toskánsku. Se zapadajícím sluncem se pomalu ztrácí i silueta honosných staveb (mostu Ponte Vecchio nad řekou Arno, dómu Santa Maria del Fiore, kláštera San Lorenzo atd.) a Florencii zahalí rouška tajemna a neznámého. Zatímco pouliční hudebníci hrají na schodišti, vy si můžete slavnostně pokleknout a pronést těch pár slov, které vám oběma možná změní celý život. Když jde o lásku, Italové vám budou maximálně fandit a podporovat vás. Pokud chcete trochu víc soukromí, zvolte příjemnou venkovní kavárnu přímo na terase (The Vip´s Bar).

 
 

Přečtěte si více