Marriage Guide online

Pařížská svatba v srdci Čech

Text: Lucie Bečvářová

Novopečená mladá paní Andrea má za sebou mezinárodní svatbu – její teď už manžel Frederic je Francouz a celá jedna rodinná větev tedy přijela na svatbu ze země vína a sýrů. Hostinu uspořádali v hotelu s příznačným jménem Hotel Paříž Praha, jako by jim spojení těchto dvou měst bylo osudem souzeno. Andrea s Fredericem nám vyprávěli, jak celý ceremoniál probíhal a jaký dojem na ně udělaly hotelové služby, obsluha během hostiny a ubytování.

Jak jste se vy dva poznali, když pocházíte každý z jiné země?

Frederic: Já jsem před pár lety studoval v Paříži grafický design a byl jsem na půlroční stáži v Čechách v Praze, v jedné prestižní reklamní agentuře. Tam Andrea shodou okolností dělala externistku na jednom projektu. Potkali jsme se v bistru, kam chodili všichni z firmy na oběd, zapovídali se… a pak to šlo nějak samo. Chodili jsme spolu dva roky střídavě tady a střídavě ve Francii. Pak za mnou přijela natrvalo pracovat do Paříže, kde teď bydlíme. A tehdy jsme se rozhodli, že by to svatbu už asi chtělo.

Proč jste se tedy rozhodli pro svatbu v Čechách?

Andrea: To nebylo hned naše prvotní rozhodnutí. Původně jsme se chtěli brát ve Francii, protože mi to připadalo romantické. Ale potom jsme si říkali: poznali jsme se v Praze, tak se chceme v Praze i vzít, je v tom symbolika, když to tady všechno začalo. A shodou okolností jsem viděla na několika svatebních fórech Hotel Paříž, což mi přišlo komické a zároveň super. Všichni si ten hotel chválili. Svým stylem mě okouzlil, protože on Paříž skutečně připomíná. Miluju secesi a takovou tu přirozenou noblesu, kterou vyzařuje. Ukázala jsem ho Fredericovi a když jsme se do hotelu zajeli osobně podívat, bylo to jasné. Ten interiér je dokonalost sama.

Jak probíhal váš svatební den?

Pařížská svatba v srdci Čech

Frederic: Obřad jsme měli na Staroměstské radnici a focení u Vltavy, abychom si užili tu klasickou romantiku. Na hostinu jsme se pak přesouvali do hotelu. Trochu jsme se toho obávali, protože jsme měli padesát hostů, což už mi přišlo jako docela velká skupina. Hotel to ale organizačně skvěle zvládl, veškeré pokrmy a občerstvení bylo připraveno včas a výborné, všechno šlapalo jako na drátkách.

Povězte nám víc o vaší svatební tabuli.

Andrea: Měli jsme vepřovou panenku se švestkovou omáčkou a k tomu bramborové placičky, což je české modernější menu. Polévka byl kuřecí vývar, což bylo skvělé, s Fredericem nás to po tom dlouhém dopoledni zase postavilo na nohy. Původně jsme plánovali francouzskou hostinu, byla jsem nadšená, že ji hotel nabízí, ale protože nám přijelo hodně Fredericových příbuzných z Francie, přišlo nám škoda, aby tady jedli to samé, co doma. Navíc děti byly nadšené z dezertu – lívanců s ovocem.

Co jste říkali na ubytování?

Andrea: Bydleli jsme v Tower suite. To je úplně kouzelné apartmá s neuvěřitelným výhledem na celou Prahu, kterým jsme se mohli kochat z věžičky, která byla součástí našeho pokoje. Bohužel jsme z toho o svatební noci moc neměli, protože jsme slavili tak dlouho, že jsme na pokoj došli už v polospánku. Druhý den jsme si to ale vynahradili, leželi jsme dlouho v posteli, pak vyšli nahoru do věže s kávou a kochali se. Jinak jsme v hotelu ubytovávali i naše mimopražské hosty a všichni si chválili styl hotelu a komfort. Byli na pokojích maximálně po třech, což bylo fajn, že měl každý dost místa. Hodně ocenili minibar a klimatizaci v každém pokoji, nejmladší hosté byli nadšení z velké televize.

Takže jste celý další den trávili v posteli, nebo jste využili i dalších služeb hotelu?

Pařížská svatba v srdci Čech

Frederic: Samozřejmě že jsme jenom nespali! Tedy ten první den vlastně ano. (smích) Zůstávali jsme v Praze celý víkend, takže druhý den, když jsme se postupně rozloučili se všemi hosty, jsme zašli do sauny a pak na thajskou masáž, abychom trochu vydýchali to svatební veselí. Měli jsme wellness v ceně, takže jsme se těšili, že si to po svatbě užijeme. A bylo to super, cítil jsem se pak celý zregenerovaný ze všeho toho shonu, co svatbu provázel. Přípravy byly vážně stres.

Doporučili byste hotel Paříž Praha i budoucím nevěstám? Případně proč?

Andrea: Rozhodně! Protože atmosféra, jakou na vaší hostině hotel Paříž vyčaruje, je přímo královská. Tak jsem se u přípitku cítila – nejen jako nevěsta, ale jako princezna. Kvůli čemu bych ale hotel doporučila především, je bezproblémový průběh svatby díky perfektnímu servisu – to je totiž něco, co, hádám, většina nevěst ocení nejvíce. V hotelu nám věnovali veškerou pozornost, jakou jsme si mohli přát, personál se o nás staral celý večer naprosto vzorně, a když jsme o něco požádali, ihned všechno zařídili. Na rozdíl od některých mých kamarádek, které celou svatbu jen pobíhaly v šatech mezi stoly a řešily problémy a popostrkovaly obsluhu, já jsem mohla strávit ty chvíle se svými nejbližšími a bez obav slavit. Je skvělý pocit moci se během svatby spolehnout, že všechno probíhá v klidu a o hosty, kterým se zrovna nevěnuji, je dobře postaráno. Takže přeji všem nevěstám, aby si svoji svatbu užily natolik, jako já tu moji.

 
 

Přečtěte si více