Marriage Guide online

Jak vybírat romantická svatební místa

Potřebujete inspiraci na místa, která jsou jako stvořená pro romantické svatební obřady? Několik tipů na romantickou svatbu a inspiraci na romantická svatební místa, jako stvořená nebo přímo určená ke svatebním obřadům vám přinášíme. Klidně si můžete dopřát třeba romantický obřad na zámku.

Jak vybírat romantická svatební místa

Svatba na zámku je stále velmi oblíbená a většina nevěst chce být v jejich den „D“ opravdovou princeznou. Ke každé princezně pak patří i její zámek. Pro romantickou svatbu se hodí následující místa.

Zámek Berchtold

Svatbu na zámku nemusíme mít jen v Praze. Zámek Berchtold je velmi dobře dostupný a pro uspořádání svatby je jako stvořený. Je zde krásný zámecký park i nádherně zdobený sloupový červený sál, který udělá z vašeho svatebního obřadu slavnostní rituál. Tento zámek dokonce získal ocenění Svatební místo roku 2013 v kategorii Hrad. Zdejší zámecká restaurace je velmi vyhlášená a připraví vám zde báječnou svatební hostinu či raut plný lahůdek. Na krásné terase na okraji zámecké zahrady se budete vy i vaši hosté cítit skvěle. Poskytovaný komfort veškerých svatebních služeb je zde samozřejmostí, včetně svatebního fotografa, vizážistky nebo kadeřnice.

Netradiční svatba v pivovaru

Velmi romantický svatební obřad si můžete dopřát dokonce i v areálu pivovaru. Taková svatba v pivovaru je v současné době stále vyhledávanější. V areálu pivovaru vám zajistí zcela kompletní svatební servis a váš svatební den uspořádají přesně podle vašich představ. Svatební Hotel Malý Pivovar Klášter nabízí romantickou svatbu v nově zrekonstruovaných historických prostorech. Prolíná se zde baroko i secese se současností. Je tedy jako stvořený pro konání klasického, ale i zcela netradičního svatebního obřadu se svatební hostinou na jednom místě. Jde o kouzelné místo, které leží půl hodiny cesty od Prahy. Svatební obřad lze uspořádat na terase s nádherným zámeckým mostem, v Královské obřadní místnosti, v Červeném salonku či ve skalních prostorech z 12 století. Čekají vás kompletní služby svatebního obřadu, květinová výzdoba, fotograf, projížďka kočárem, svatební hostina i ubytování v hotelu.

Svatba jako z pohádky

Pokud stále hledáte, kde si uspořádáte svůj svatební den, můžete zvolit následující místa, která vám představíme. Pokud máte rádi přírodu, milujete zvířata a především koně, lákají vás staré usedlosti, statky či mlýny, udělejte si svůj významný den podle svého gusta. Tento významný den je jen váš, tak si jej se vším všudy náležitě užijte. S romantikou jsou spojená různá kouzelná místa i zákoutí, která možná neznáte.

Hodějovický mlýn

Romantická svatba na venkově je snem mnoha nevěst. Asi nenajdete lepší místo, než je Hodějovický mlýn. Jde o dokonalou oázu klidu, kde se snoubí krása s pohodou a dokonalostí. Jen hodinu jízdy z Prahy nebo z Brna vám uspořádají obřad včetně svatební hostiny i ubytování na jednom místě. Své jedinečné ano si pak řeknete na krásném nádvoří, na mole rybníka nebo v nádherných zahradách tohoto mlýna. Samozřejmostí je také nabídka zcela kompletního svatebního servisu šitého na míru podle přání snoubenců, která zajišťuje komfortní průběh celého svatebního dne. Jistě oceníte naprosté soukromí v celém areálu.

Farma Michael

Farma Michael nedaleko Prahy je jedinečným místem pro svatební den. Snoubí se zde luxus s klidnou pohodou zasazený uprostřed malebné krajiny. Jde o ideální místo vhodné pro uspořádání romantického obřadu. Na Farmě Michael lze prožít romantický svatební obřad přímo pod širým nebem. Svou svatební hostinu si užijete ve venkovní hodovně nebo v krásném sále Orbis Pictus. Váš svatební den proběhne v areálu farmy, který budete mít k dispozici jen pro sebe. Děti se zde mohou projet na koni, a pokud zůstanete, můžete si zahrát golf nebo v tichosti rybařit. Zajištěno je i ubytování pro novomanžele a svatebčany.

Horse Park Kamenný dvůr

Pokud plánujete svatbu, ale ještě jste nenašli ideální místo, kde svůj svatební den uspořádáte, jezdecký areál Horse Park Kamenný dvůr je tím pravým místem pro milovníky koní. K uspořádání svatebního obřadu i svatební oslavy je tento areál jako stvořený. Svatební obřad na nádherném svatebním palouku či skvostném čtvercovém nádvoří tohoto jezdeckého areálu, je tou správnou volbou. Zdejší atmosféra vás doslova nadchne. Na svatební hostinu a oslavu je připraven nově zrekonstruovaný Špejchar a Velký klub. Zajištěna je svatební výzdoba na vaše přání. Pro novomanželskou noc je zde také skvostně zařízené, velmi romantické a luxusní apartmá.

A pokud stále váháte, nechte se inspirovat výběrem svatebních míst ze soutěže Svatební místo.

 
 

Přečtěte si více